Wczytuję dane...
Sprawdź promocje!

Okulary Persol®

Okulary Korekcyjne Damskie Persol

Firma Persol została utworzona w 1917 roku przez Giuseppe Rattiego. Początkowo marka była głównie przeznaczona dla pilotów oraz kierowców wyścigowych, którzy potrzebowali komfortowych i precyzyjnych okularów. Były one zbudowane z ciemnych owalnych grubych szkieł oraz gumy która potrafiła utrzymać je na głowie w każdych warunkach. W 1930 firma stworzyła jedne z pierwszych okularów przeciwsłonecznych, które posiadały charakterystyczne dla nich szkła w kolorze żółto-brązowym. Również w tych latach wypuścili oni na rynek Silver Arrow. Posiadały one charakterystyczny element dekoracyjny czyli srebrną strzałe na zgięciu okularów. Całość projektu była zainspirowana bronią używaną przez starożytnych wojowników. W dzisiejszych czasach jest to dalej jeden z elementów po których można rozpoznawać markę Persol. W 1962 roku firma nawiązała współpracę z NASA dostarczając im okulary korekcyjne damskie oraz okulary korekcyjne męskie.

W tych latach firma zdobyła również wielu fanów wśród gwiazd międz innymi : Greta Garbo i Steve McQueen. Firma Persol zawsze przykładała dużo uwagi co do rozwoju technologicznego swoich okularów. Testują oni swoje produkty w najbardziej ekstremalnych warunkach takich jak : pustynie oraz góry. Jedną z najcięższych wypraw była wyprawa do północnej Norwegii, gdzie okulary przeszły wiele testów w bardzo słabych warunkach atmosferycznych. Linia Persol Sport została utworzona w 1990 i po dzień dzisiejszych jest skierowana do najbardziej wymagających sportowców. Natomiast w roku 1995 grupa Luxottica zakupiła znak towarowy Persol i zmieniła markę w jedną z największych firm na rynku okularów. Parę miesięcy później model 649 został wybrany do udziału w pokazie mody o nazwie "Fra Moda e Design, linea infinita" wśród marek takich jak Armani,Cartier, Prada oraz Rolex.

Podczas wielu lat okulary firmy Persol zostały docenione przez wiele sportowców, biznesmenów oraz gwiazd kina. W Aurore posiadamy szeroki wybór okularów korekcyjnych oraz okularów przeciwsłonecznych Persol i z pewnością każda zainteresowana osoba znajdzie idealne okulary dla siebie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Salony Aurum-Optics
  SZYBKI KONTAKT

  infolinia Aurum-Optics

  888 05 06 07 
  * koszt połączenia wg. stawki operatora

  CZY WIESZ, ŻE ...

  Zakupy w Aurum-Optics to:

  - zawsze darmowa dostawa

  - wygodne, szybkie płatonści

  - domowa przymierzalnia

  - zakupy u autoryzowanego dystrybutora