Wczytuję dane...
Loading...
Zastosuj
Zastosuj
Od
PLN
do
PLN
Zastosuj
Zastosuj
Zastosuj
Zastosuj

Kolor oprawek

Zastosuj
Sortuj według:
Wyświetl po
  Sortuj według:
  Wyświetl po produktów
  Wyniki: 121

  Okulary Persol®

  Okulary Korekcyjne Damskie Persol

  Firma Persol została utworzona w 1917 roku przez Giuseppe Rattiego. Początkowo marka była głównie przeznaczona dla pilotów oraz kierowców wyścigowych, którzy potrzebowali komfortowych i precyzyjnych okularów. Były one zbudowane z ciemnych owalnych grubych szkieł oraz gumy która potrafiła utrzymać je na głowie w każdych warunkach. W 1930 firma stworzyła jedne z pierwszych okularów przeciwsłonecznych, które posiadały charakterystyczne dla nich szkła w kolorze żółto-brązowym. Również w tych latach wypuścili oni na rynek Silver Arrow. Posiadały one charakterystyczny element dekoracyjny czyli srebrną strzałe na zgięciu okularów. Całość projektu była zainspirowana bronią używaną przez starożytnych wojowników. W dzisiejszych czasach jest to dalej jeden z elementów po których można rozpoznawać markę Persol. W 1962 roku firma nawiązała współpracę z NASA dostarczając im okulary korekcyjne damskie oraz okulary korekcyjne męskie.

  W tych latach firma zdobyła również wielu fanów wśród gwiazd międz innymi : Greta Garbo i Steve McQueen. Firma Persol zawsze przykładała dużo uwagi co do rozwoju technologicznego swoich okularów. Testują oni swoje produkty w najbardziej ekstremalnych warunkach takich jak : pustynie oraz góry. Jedną z najcięższych wypraw była wyprawa do północnej Norwegii, gdzie okulary przeszły wiele testów w bardzo słabych warunkach atmosferycznych. Linia Persol Sport została utworzona w 1990 i po dzień dzisiejszych jest skierowana do najbardziej wymagających sportowców. Natomiast w roku 1995 grupa Luxottica zakupiła znak towarowy Persol i zmieniła markę w jedną z największych firm na rynku okularów. Parę miesięcy później model 649 został wybrany do udziału w pokazie mody o nazwie "Fra Moda e Design, linea infinita" wśród marek takich jak Armani,Cartier, Prada oraz Rolex.

  Podczas wielu lat okulary firmy Persol zostały docenione przez wiele sportowców, biznesmenów oraz gwiazd kina. W Aurore posiadamy szeroki wybór okularów korekcyjnych oraz okularów przeciwsłonecznych Persol i z pewnością każda zainteresowana osoba znajdzie idealne okulary dla siebie.