Wczytuję dane...
Sprawdź promocje!

Okulary Christian Dior

Okulary Przeciwsłoneczne Christian Dior

Christian Dior został urodzony w roku 1905 w Granville, małym miasteczku we Francji. Był 2 dzieckiem Alexandra Louisa Maurice Diora, posiadacza wielkiej fabryki produkującej nawozy. Kiedy był już nastolatkiem przeprowadził się wraz z rodziną do Paryża. Christian już wtedy wykazywał zainteresowanie sztuką, więc postanowił zostać architektem. Pomimo tego uległ presji ze strony ojca i zaczął studia na kierunku politologia. Rozumiał doskonale stanowisko swojego ojca, ponieważ po studiach mógł zawsze pracować jako dyplomata. W roku 1928 po skończeniu nauki Christian otworzył małą galerię sztuki. Wykorzystał do tego pieniądze ojca, który zgodził się wesprzeć swojego syna jednak zabronił mu umieszczać nazwisko Dior na budynku. Niestety po dość krótkiej działalności zmuszony był do zamknięcia galerii ze względu na śmierć swojego brata,matki oraz problemy finansowe ojca. W roku 1935 rozpoczął on pracę w magazynie Figaro Illustre jako ilustrator. Kiedy rozpoczęła się Druga Wojna Światowa Christian służył w wojsku jako oficer Francuskiej Armii.

Po poddaniu się Francji, powrócił do Paryża i rozpoczął pracę dla Luciena Lelonga. Niestety w roku 1957 umarł on na zawał serca w wieku 52 lat. Warto wspomnieć również, że dom mody Dior był warty wtedy 20 milionów dolarów rocznie. Dzięki geniuszowi Christiana możemy obecnie z dumą prezentować okulary przeciwsłoneczne Christian Dior w sklepie Aurore.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

SZYBKI KONTAKT

infolinia Aurum-Optics

888 05 06 07 
* koszt połączenia wg. stawki operatora

CZY WIESZ, ŻE ...

Zakupy w Aurum-Optics to:

- zawsze darmowa dostawa

- wygodne, szybkie płatonści

- domowa przymierzalnia

- zakupy u autoryzowanego dystrybutora