Wczytuję dane...
Sprawdź promocje!

Okulary Alexander McQueen

Okulary Korekcyjne Alexander McQueen

Alexander McQueen urodził się 17 marca 1969 roku w Lewisham. Jego ojciec Ronald był taksówkarzem, a jego matka uczyła nauk społecznych. Miał również 5 rodzeństwa, więc niskie pensje rodziców ledwie wystarczały na wszystkie ich potrzeby. McQueen był nazywany przez przyjaciół Lee.

W wieku 16 Alexander rzucił szkołę i znalazł pracę na Savile Row znajdującej się w dzielnicy Mayfair. Sklep oferował eleganckie i dopasowane garnitury dla mężczyzn. Na początku pracował w Anderson and Shepard, później przeszedł do Gieves and Hawkes. McQueen postanowił po jakimś czasie, że chciałby zostać projektantem mody. Niedługo potem rozpoczął pracę jako projektant kostiumów tetralnych w Angels and Bermans. Tworzył on niesamowite przebrania co z pewnością można zauważyć na przyszłych dziełach twórcy. Po jakimś czasie postanowił rozpocząć naukę w Martin College of Art and Design i otrzymał tytuł magistra w dziedzinie projektowania mody. Po zdobyciu wykształcenia Alexander rozpoczął pracę nad swoją własną firmą projektującą ubrania dla kobiet. Jego kolekcja spotkała się z niesamowitym odbiorem i 4 lata po opuszczeniu szkoły został mianowany na głównego projektanta w firmie córce Louisa Vuitton – Givenchy. Była to niesamowitym wyróżnieniem jednak Alexander jak sam później powiedział robił to tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Nie czerpał tak dużo radości z mody jako główny projektant domu mody. Pomimo tego zdobył nagrodę British Designer w 1996,1997 i 2001 roku. Były to lata które spędził w domu mody. W roku 2000 Gucci wykupiło 51 procent firmy Alexander McQueen, co pozwoliło na jeszcze większy rozwój firmy.

Razem z ekspansją swojej firmy na arenie międzynarodowej, wprowadzał on wiele akcesoriów takich jak : okulary korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne. Niestety umarł on w roku 2010 dzień przed pogrzebem swojej matki. Został znaleziony w swoim apartamencie w Mayfair i prawdopodobnie było to samobójstwo.  

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
SZYBKI KONTAKT

+801 003 159
* dla telefonów stacjonarnych
+888 05 06 07 
* koszt połączenia wg. stawki operatora

CZY WIESZ, ŻE ...

Zakupy w Aurum-Optics to:

- zawsze darmowa dostawa

- wygodne, szybkie płatonści

- domowa przymierzalnia

- zakupy u autoryzowanego dystrybutora