Wczytuję dane...
Sprawdź promocje!

Okulary Yves Saint Laurent

Okulary Korekcyjne Saint Laurent

Yves Henri Donat Matthieu Saint Laurent urodził się w 1936 roku w Algierii. Jest synem Charlesa i Lucienne. Dorastał w willi w Mediterranean wraz z dwoma młodszymi siostrami, Michelle i Brigitte.

Jego ojciec był prawnikiem i ubezpieczycielem przez co przyszły projektankt nie miał dużego poparcia. Saint Laurent nie był popularny w szkole i często był nękany przez rówieśników. Uważali, że był on homoseksualistą, co w konsekwencji przełożyło się na zachowanie młodego Yvesa. W dzieciństwe był on bardzo nerwowy i udawał choroby praktycznie codziennie. W wieku nastoletnim projektował sukienki i róznego rodzaju stroje dla swojej matki i sióstr. W wieku 17 lat jego matka zabrała go do Paryża na spotkanie z Michealem de Brunhoffem, ówczesnym redaktorem w Vogue.Rok później przeniósł się do Paryża i zaczął nauke w Chambre Syndicale de la Couture gdzie jego projekty szybko zdobył zainteresowanie. De Brunhoff przedstawił go również znanemu projektantowi Christianowi Diorowi. Pod skrzydłami Diora młody projektant zdobył dużo wiedzy i doświadczenia.W roku 1960 został wezwany do Algierii żeby walczyć o jej niepodległość. Po powrocie do Paryża okazało się, że nie posiada już pracy u Diora. Krótko później pozwał on swojego mentora i odzyskał 48 tysięcy funtów. Za namową swojego partnera Pierra Berga projektant otworzył swój własny dom mody.

W latach 80 Yves Saint Laurent był prawdziwą ikoną mody. Został pierwszym projektantem, którego prace zamieszczono w Metropolitan Musem w Nowym Jorku. Postanowił on przejść na emeryture w roku 2002 , a w roku 2008 umarł. Z pewnością projektant pozostawił po sobie wspaniałą markę i dlatego możemy dumnie zaprezentować okulary korekcyjne Saint Laurent w naszym sklepie Aurore.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

SZYBKI KONTAKT

infolinia Aurum-Optics

888 05 06 07 
* koszt połączenia wg. stawki operatora

CZY WIESZ, ŻE ...

Zakupy w Aurum-Optics to:

- zawsze darmowa dostawa

- wygodne, szybkie płatonści

- domowa przymierzalnia

- zakupy u autoryzowanego dystrybutora