Wczytuję dane...

Nowa kolekcja Ray-Ban® – klasyka w odświeżonym wydaniu

Marki Ray-Ban nikomu nie trzeba przedstawiać. Chyba żaden inny producent stylowych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych nie cieszył się nigdy tak powszechną sławą. Przez blisko sto lat swojej działalności, Ray-Ban stało się synonimem oryginalności i indywidualizmu oraz najbardziej charakterystyczną marką produkującą oprawki. Nieważne kogo zapytalibyśmy o kwestię okularów, prawdopodobnie jednym z pierwszych skojarzeń zawsze byłby jeden ze słynnych modeli wyprodukowanych przez markę Ray-Ban. Serie tak rozpoznawalne i cenione jak Aviator, Wayfarer, Clubmaster czy Erika na stałe zapisały się już w historii optyki oraz zmieniły oblicza mody okularowej. Wiosną tego roku możemy z radością zaprezentować Ci najnowsze odkrycia w kolekcji tego kultowego producenta.

Nowe, większe, lepsze

W najnowszych proponowanych przez siebie modelach projektanci marki Ray-Ban postawili przede wszystkim na odświeżenie najklasyczniejszych designów ze swojej historii oraz tchnięcie w nie nowego życia. Jednym ze sposobów nadania nowego szyku tradycyjnym i ponadczasowym okularom Ray-Ban stały się nowe wariacje modeli Clubmaster oraz Wayfarer w wydaniu oversize.

Wybór okularów typu oversize to idealna propozycja, jeśli cenisz sobie styl retro. Trend noszenia nieco większych oprawek sięga jeszcze lat 60 i kojarzony bywa z takimi symbolami stylu jak Jackie Kennedy i Marilyn Monroe. Obecnie styl ten przeżywa nowy rozkwit i ponownie wzniósł się na szczyt popularności. Okulary oversize to koncept, który idealnie sprawdza się zarówno w stylizacjach casualowych, jak również jako dodatek do bardziej eleganckich strojów. To świetny wybór, jeśli chcesz nadać swojemu wizerunkowi trochę nonszalancji, tajemniczości i szyku.

Mega Clubmaster i Mega Wayfarer

Wybór większych okularów oversize to doskonały sposób na zwrócenie uwagi na swoje okulary jako symbol. A jakie okulary mogłyby posłużyć za lepszy symbol niż klasyczne modele marki Ray-Ban?

Wayfarer to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny design marki Ray-Ban obok słynnych Aviatorów. Pilotki Ray-Ban stały się jednak fundamentem marki oraz przez lata kojarzone były przede wszystkim z jej wojskową tradycją. Utożsamiane były z autorytetami symbolizującymi obecny porządek – policjantami czy wojskowymi. Wayfarery to z kolei powiew świeżości godny kontrkulturowej dekady lat 60., w których jednoznacznie skojarzone zostały z wizerunkiem amerykańskiego barda Boba Dylana. Model Wayfarer to symbol indywidualizmu, szczerości oraz odwagi w kroczeniu własną ścieżką.

Najnowsza propozycja marki Ray-Ban to klasyczny Wayfarer w wydaniu XXL. Mega Wayfarer – bo taką nazwę nosi nowa seria oprawek – to projekt okularów w rozmiarze oversized. Oprawki te są większe, grubsze i szersze, a więc po prostu Mega. Oryginalne ujęcie klasycznego kształtu sprawia, że okulary te bez wątpienia znajdą swoich zwolenników pośród Klientów i Klientek ceniących sobie indywidualizm oraz akcesoria stanowiące wyraz oryginalnego stylu oraz gotowości w definiowaniu siebie na nowo.

Z kolei model Clubmaster to już symbol lat 80. Marka Ray-Ban postanowiła wykorzystać popularny design okularów typu browline, który wówczas miał konotacje związane z pracownikami biurowymi oraz akademikami i większości wydawały się dość kujońskie. Ray-Ban tworząc design Clubmasterów zredefiniował stary charakter okularów podkreślających górną połowę oprawek oraz znacząco zmienił ich wyraz. Od tego momentu okulary z designem typu browline, jak i same Clubmastery, zaczęły kojarzyć się z wysublimowanym szykiem, otwartością na odważne kreacje oraz indywidualistycznymi myślicielami.

Wariant okularów Mega Clubmaster reprezentuje wszystkie te cechy, które zadecydował o pierwotnej popularności klasycznych Clubmasterów i czyni je jeszcze większymi. Zauszniki są szersze, przez co bardziej zwracają uwagę, a fragmenty podkreślające linię brwi mają jeszcze większą grubość.

Nie tylko oversize – nowe wersje kolorystyczne kultowych modeli

We wiosennej ofercie specjalnej znajdziemy nie tylko nowe modele oversize Mega Clubmaster oraz Mega Wayfarer. W promocyjnej cenie nabyć można również inne spośród modeli okularów przeciwsłonecznych należących do kolekcji marki Ray-Ban.

W najnowszych kolekcjach marki Ray-Ban znajdziesz nie tylko wybór niewidzianych wcześniej modeli oraz klasyczne oprawki w wydaniu oversize, ale również bogatą selekcję nowych wersji kolorystycznych najpopularniejszych designów.

Clubmaster

Do wyboru masz między innymi klasyczne okulary marki Wayfarer w nowej, szylkretowej kolorystyce, której styl nadaje właścicielowi aury wysublimowanej elegancji. Z podobną selekcją zetknąć można się również w przypadku Clubmasterów.

Niewidziane wcześniej wersje kolorystyczne znajdziemy również w przypadku okularów Aviator. Ray-Ban Aviator to kultowy model, który na stałe zdefiniował wizerunek oraz historię marki optycznej oraz do tej pory stanowi jej najbardziej rozpoznawalną kreację. Z pewnością każda osoba, która kiedykolwiek interesowała się okularami przeciwsłonecznymi zetknęła się z tym cudem designu. Aviatory przez długie lata od swojego debiutu w latach 30 stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli stylu oraz bez wątpienia ugruntowały swoją pozycję jako najpopularniejszy model okularów przeciwsłonecznych w historii.

Z innych klasyków ogromną popularnością cieszy się model okularów Ray-Ban Round. Oprawki te często wiązane są z kreatywnością i indywidualizmem. Bez wątpienia w dużej mierze jest to zasługą odniesienia do kultury dzieci kwiatów z Ameryki lat 60. Roundy to odniesienie do słynnych figur kontrkultury, które na przestrzeni dekad stały się już ogólnoświatowymi symbolami – takich jak John Lennon. Ich zwracający uwagę, okrągły kształt, cienkie zauszniki oraz charakterystyczny zakrzywiony mostek czynią z Roundów jeden z najbardziej pożądanych oraz cenionych modeli marki Ray-Ban. Idealny do casualowych stylizacji na wiosnę i lato.

Doskonałą propozycją dla zwolenników Roundów okazać może się również Ray-Ban Jack, który stanowi swego rodzaju miks modelu Round oraz Hexagonal. Jack łączy nieco kanciasty kształt z cienkimi, metalowymi oprawkami oraz charakterystycznym, ultrawygodnym mostkiem. Model ten łączy w sobie wszystko to, co czyni Ray-Bany szczególną marką oraz stanowi idealną reprezentację ich cech, które zmieniają ich okulary w ulubione wybory Klientów i Klientek. Z tej samej szkoły, lecz w nieco innym kształcie, jest również model Ray-Ban Frank, który łączy ten sam materiał oprawek oraz ogólną stylistykę, lecz prezentuje się w retro kwadratowym kształcie.

Ray-Ban – nowa odsłona

W najnowszych kolekcjach marki Ray-Ban znalazło się miejsce nie tylko dla nowych wariacji klasycznych modeli oraz oversize’owych wersji Wayfarerów i Clubmasterów. Jedną z niewątpliwych atrakcji są w nich też zupełnie nowe typy oprawek okularowych Ray-Ban.

Bardzo ciekawą propozycją jest najnowszy model Eagle Eye, którego kształt odnosi się do Clubmasterów i który jest wykonany w pełni z hipoalergicznego oraz superwytrzymałego acetatu. Eagle Eye odwzorowuje charakterystyczny design okularów typu browline przez połączenie wyrazistych, pełnych barw w górnej partii oprawek oraz transparentnych fragmentów w ich dolnych częściach.

Innym przykładem acetatowych oprawek wykorzystujących rozwiązania znane z kultowych modeli są okulary Ray-Ban Corrigan. Te grube, kwadratowe ramki to idealna propozycja dla osób o okrągłym kształcie twarzy. Ich niekonwencjonalny, podwójny mostek wyróżnia je na tle innych okularów przeciwsłonecznych – przyciąga wzrok oraz podkreśla wyjątkowe poczucie estetyki ich właściciela.

W najnowszej ofercie marki Ray-Ban znajdzie się również coś dla zwolenników pilotek. Model RB 3683 to doskonała propozycja, jeśli cenisz sobie klasyczny styl i preferujesz gustowne, metalowe oprawki. Z kolei RB 4376 to nowa wariacja modelu Stateside – klasycznych pilotek wykonanych z acetatu, które odznaczają się wysoką wytrzymałością oraz doskonale sprawdzają się w przypadku codziennych, casualowych stylizacji. Ich kształt oraz wielkość soczewek sprawiają również, że doskonale sprawdzą się jako okulary dla kierowców.