Wczytuję dane...

Serwis Ray-Ban® w Aurum Optics – czyli jak prawidłowo dbać o okulary?

Uszkodzenia okularów – jak im zapobiec?

Okulary należą do akcesoriów, z którymi spędzamy najwięcej czasu. Osoby stosujące okulary przeciwsłoneczne noszą je nieraz podczas długich godzin spędzonych na zewnątrz – czy to na spacerach lub spotkaniach ze znajomymi, czy jazdy samochodem lub rowerem. Z kolei większość Klientów i Klientek cierpiących na wady wzroku praktycznie nigdy nie rozstaje się ze swoją parą okularów korekcyjnych, która umożliwia im klarowne widzenie w życiu codziennym. Długotrwałe noszenie sprawia jednak, że oprawki i soczewki naszej ulubionej pary wystawione są na działanie czynników, które powodować mogą ich uszkodzenia. Okulary nie tylko narażone są na znajdujące się w powietrzu, przenoszone przez pył drobne cząsteczki, ale mogą negatywnie reagować również na działanie temperatur czy potu. Nie wspominamy nawet o wypadkach, o które w przypadku oprawek niezwykle łatwo. Okulary nieraz przypadkiem zsuwają się czy zostają strącone, co doprowadzić może do złamań i innych trwałych uszkodzeń. Niemniejszym problemem jest ich nieprawidłowe przechowywanie oraz nieostrożne czyszczenie. Okulary są po prostu codziennym akcesorium użytkowym który narażony jest na uszkodzenia i proces zużywania.

Wszystkie te zagrożenia nie sprawiają jednak, że musisz w kółko chuchać i dmuchać na swoja parę okularów. Większości uszkodzeń zapobiec można zachowując podstawowe środki ostrożności oraz stosując się do paru ogólnych zasad. Po pierwsze, powinno zwracać się uwagę na to, aby oprawki zawsze zdejmując z nosa używając obu rąk oraz nie przenosić ich luzem w kieszeni kurtki czy też torebce. Jeśli poszukujesz rozwiązania, które pomogłoby Ci w bezpiecznym transporcie Twoich oprawek, sprawdź naszą ofertę markowych etui okularowych. Wszystkie z dostępnych w naszym sklepie futeralików okularowych wykonane są z wytrzymałego tworzywa, a ich kształty i wnętrze dopasowane są do kształtu i wymiaru większości oprawek. Daje Ci to gwarancję, że Twoja ulubiona para okularów nie zostanie uszkodzona podczas jej przenoszenia.

Drugim aspektem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest odpowiednie czyszczenie soczewek. Często zdarza się, że w pośpiechu wykorzystujemy kawałek ręcznika papierowego lub fragment T-shirta, żeby przetrzeć szkiełka swoich okularów. Robiąc tak narażamy soczewki na powstawanie trwałych, niemożliwych do usunięcia rys i zadrapań. Jeśli zależy Ci na zapewnieniu swoim okularom jak największej żywotności oraz czystości, w celu ich pielęgnacji powinieneś stosować wyłącznie przeznaczone do tego środki czyszczące. Szczególnie rekomendujemy dostępne w naszej ofercie płyny HAYNE oraz markowe ściereczki z mikrofibry. Każdy dobry salon optyczny posiadać powinien w swoim warsztacie serwisowym specjalną myjkę ultradzwiękową. Jest to urządzenie, które pozwoli na bardzo dokładne, precyzyjne doczyszczenie soczewek i oprawek okularowych, którego nigdy nie osiągniemy tradycyjnymi metodami. Dlatego każdy klient Aurum Optics może skorzzystać z bezpłatnej usługi czyszczenia okularów w wybranym salonie.

Zadbaj o swoje okulary w Aurum Optics

Aurum Optics – autoryzowany sprzedawca i serwis okularów Ray-Ban®

Powiedzmy sobie szczerze, nawet zachowując wszystkie środki ostrożności podczas użytkowania okularów, z czasem na naszej parze oprawek lub soczewkach nieuchronnie pojawią się drobne ślady użytkowania jak rysy, pęknięcia lub inne trwałe uszkodzenia. Nie da się przewidzieć wszystkich wypadków, a na soczewkach noszonych codziennie okularów zadrapania są nieuniknione nawet w przypadku ich starannej pielęgnacji. Jeśli problem dotyczy Twojej ulubionej pary okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych marki Ray-Ban®, nie martw się. Skontaktuj się z Aurum Optics i skorzystaj z naszej usługi serwisowej.

Obecnie Aurum Optics prowadzi 12 butików optycznych w 10 z największych miast Polski – w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Szczecinie, Lublinie i Gdyni oraz trzy salony w Warszawie. Wszystkie spośród nich są autoryzowanymi sprzedawcami markowych produktów Ray-Ban®. Cztery z nich – salony na warszawskim Nowym Świecie i Placu Grzybowskim oraz we Wrocławiu i Poznaniu – posiadają ponadto prestiżowy status sprzedawcy premium marki, co oznacza, że spełniają najwyższe standardy wskazane przez producenta. Wysoki status naszych sklepów stacjonarnych gwarantuje, że wybierając zakupy w Aurum Optics otrzymasz oryginalne produkty marki Ray-Ban®, które trafią do Ciebie prosto z włoskich magazynów producenta. Oznacza to, że decydując się na skorzystanie z usługi serwisowej jednym z naszych salonów możesz mieć pewność, że uszkodzone elementy oprawek lub soczewki zostaną zastąpione częściami stanowiącymi oryginalne elementy Twojego modelu okularów. Aurum Optics zapewnia również serwis okularów i dostęp do oryginalnych części zamiennych wielu innych marek takich jak Prada, Versace, Voque, Persol, Armani, Michael Kors, Burberry, Oakley i innych. Wszystkie oprawki i soczewki zakupione w Aurum Optics są objęte gwarancją i możliwością dodatkowej opieki serwisowej.

Więcej na temat historii marki Ray-Ban można przeczytać w naszym artykule.

Ray-Ban Hexagonal - nowoczesność i tradycja w modnym wydaniu

Serwis okularów Ray-Ban® w Aurum Optics

Serwis okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych Ray-Ban® w Aurum Optics prowadzony jest przez wysoce wyspecjalizowanych optyków, którzy mają za sobą lata doświadczenia w naprawie i odnawianiu rozlicznych modeli oprawek tej oraz innych marek. Niezależnie od tego, czy uszkodzeniu uległy okulary Aviator, Wayfarer, Predator, Clubmaster, Round, Justin czy Erika – nasi optycy będą w stanie bez najmniejszych problemów przywrócić im dawny blask przy wykorzystaniu oryginalnych części zamiennych marki Ray-Ban®.

Zakres usług serwisowych oferowanych przez optyków pracujących w salonach Aurum Optics obejmuje:

 • czyszczenie i polerowanie oprawek – które pozwala na pozbyciu się zabrudzeń i przebarwień z okularów oraz sprawi, że Twoje okulary znów będą wyglądały jak nowe;
 • dokręcanie i wymiana śrubek – jeśli zauszniki Twojej pary okularów uległy poluzowaniu, problem ten rozwiązać można poprawiając stan śrubek łączących je z frontową częścią oprawek;
 • wymiana nosków – odpadanie nosków lub nanośników uniemożliwia poprawne noszenie okularów, jeśli masz z nimi problem, dokonaj ich wymiany w salonach Aurum Optics;
 • wymiana końcówek zauszników – to element, który z czasem łatwo ulega przebarwieniom albo odpada;
 • modelowanie oprawek – które pozwala na dokładne dopasowanie okularów do kształtu twarzy i sprawia, że będą doskonale leżały oraz nie zsuwały się z twarzy;
 • wymiana soczewek – najważniejszego elementu okularów, który jednocześnie najczęściej ulega różnorakim uszkodzeniom. Ich wymiana sprawi, że Twoje okulary znów będą lśniły dawnym blaskiem.

Dla klientów Aurum Optics i posiadaczy Planów Serwisowych większość usług jest wykonywana bezpłatnie.

W sklepie internetowym Aurum Optics dajemy Wam również możliwość indywidualnego zakupu oryginalnych części zamiennych marki Ray-Ban®, pośród których znajdziesz:

 • komplet zauszników,
 • komplet zauszników z wytrzymałego włókna węglowego,
 • komplet końcówek zauszników,
 • komplet śrubek do zauszników,
 • komplet nosków,
 • komplet regularnych soczewek przeciwsłonecznych,
 • komplet lustrzanych soczewek przeciwsłonecznych,
 • komplet soczewek przeciwsłonecznych z polaryzacją.
Serwis okularów Ray-Ban w Aurum Optics

Plany serwisowe – gwarancja bezpieczeństwa okularów

Kupując kompletny zestaw składający się z oprawek i regularnych lub progresywnych soczewek korekcyjnych otrzymasz granatowy lub czarny plan serwisowy Aurum Optics. Za dopłatą możesz nabyć także zielony plan serwisowy dla okularów przeciwsłonecznych. Będąc w jego posiadaniu masz możliwość dożywotniego skorzystania z bezpłatnych usług serwisowych zakupionej w Aurum Optics pary okularów, a także otrzymujesz 50% zniżki na części zamienne oraz upust na soczewki korekcyjne i kolejną kompletną parę okularów. Dostępny w naszych salonach plan serwisowy to idealne dopełnienie gwarancji producenckiej marki Ray-Ban®, która jest ważna jedynie przez dwa lata. Należy też pamoiętać że każde oprawki i soczewki zakupione w Aurum Optics są objęte gwarancją producenta niezależnie od posiadanego planu serwisowego.