Wczytuję dane...

Oakley® PRIZM™ – technologia okularów przeciwsłonecznych na najwyższym poziomie

Oakley PRIZM EVERYDAY

Każda osoba, która uprawia sport – niezależnie od poziomu i dyscypliny – bez wątpienia zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwe podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu może być intensywne słońce. Przed wynikającymi z niego problemami i zagrożeniami możemy, oczywiście, chronić się wykorzystując standardowe okulary przeciwsłoneczne. Dobre okulary przeciwsłoneczne oferują komfort widzenia i zapewniają na ogół ochronę przed promieniami ultrafioletowymi, ale ściemniają widziany przez nas obraz, co w pewnych warunkach zmniejsza wygodę użytkowania.

Z tych i innych niedogodności wynikających z użytkowania okularów przeciwsłonecznych zdała sobie sprawę prestiżowa, sportowa marka Oakley®. Amerykański producent zaangażował więc do współpracy doświadczonych fizyków, którzy prowadzili badania i eksperymenty nad nowoczesnymi rozwiązaniami optycznymi. Efektem 15 lat ich pracy jest specjalistyczna technologia PRIZM™.

Prizm™ to bez wątpienia rewolucja w dziedzinie optyki soczewek przeciwsłonecznych i całkowicie nowatorskie rozwiązanie poparte dekadami badań naukowych w dziedzinach optyki i postrzegania kolorów. Soczewki wykorzystujące tę technologię zapewniają wyjątkową kontrolę nad przepuszczalnością światła, co skutkuje precyzyjnym dostrojeniem kolorów dla maksymalizacji kontrastu i zwiększenia widoczności.

Soczewki Prizm mają trzy znaczące zalety:

  • Zwiększony kontrast widzenia, dzięki któremu ułatwiają rozróżnianie między kolorami;
  • Poprawa intensywności kolorów, pozwalająca na łatwiejsze identyfikowanie widzianych obiektów i przeszkód;
  • Widzenie przestrzenne na wyższym poziomie, które ułatwia określenie odległości.

Soczewki Prizm, w przeciwieństwie do regularnych modeli okularów przeciwsłonecznych, nie przyciemniają więc widzenia w tak wysokim stopniu oraz nie zmniejszają nasycenia obserwowanych kolorów. Stworzone, aby umożliwić widzenie większej ilości szczegółów w określonym zakresie, pozwalają dostosować się do panujących warunków oświetlenia. Są to więc soczewki wyjątkowo przydatne dla osób uprawiających sport i wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu.

W jakich oprawach Oakley Prizm?

Soczewki Oakley Prizm mogą zostać zastosowane w większości typowo sportowych modeli marki. Należą do nich między innymi Oakley Sutro, Oakley Sutro Lite, Oakley Hydra, Oakley Kato, Oakley Jawbreaker, Oakley Radar, Oakley Encoder i wiele innych. Ponadto soczewki Prizm znajdują również swoje zastosowanie w praktycznie wszystkich modelach lifestylowych, przeznaczonych do codziennego użytku, takich jak Oakley Holbrook, Oakley Frogskins, Oakley Castel, Oakley Sylas, Oakley Ejector, Oakley Turbine, Oakley Ojector i podobnych.

Warto jednak pamiętać, że nie we wszystkich modelach okularów marki Oakley dostępnych w naszej ofercie zamontować można soczewki typu PRIZM a także nie we wszystkich modelach z soczewkami Prizm można te soczewki wymieniać. Dlatego, jeśli masz jakieś wątpliwości, wyboru modelu okularów najlepiej dokonać przy wsparciu optyka w salonie optycznym. Nasi konsultanci pomogą Ci dobrać model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. W przypadku dokonywania zakupów przez Internet, skorzystać możesz także z naszej infolinii.

Oakley Sutro Lite
Oakley Sutro Lite. Autor zdjęcia: https://www.instagram.com/zielony_f16/

Okulary przeciwsłoneczne na każde warunki

Funkcjonalność okularów przeciwsłonecznych Oakley Prizm sprawia, że jakość widzenia oraz nasycenie kolorów mogą bez najmniejszego problemu dostosować się do określonych warunków pogodowych i geograficznych oraz uprawianej dyscypliny sportowej. Ponieważ specjalne barwienie soczewek Prizm wpływa na przechodzące przez nie fale światła widzialnego, korzystające z nich okulary przeciwsłoneczne pozwalają zmodyfikować docierający do naszych oczu obraz pod kątem spektrum kolorystycznego i zapewnić nam optymalne widzenie w każdych warunkach.

Większość modeli okularów przeciwsłonecznych wykorzystujących soczewki Oakley Prizm jest również pokryta powłoką polaryzacyjną, dzięki której redukuje oślepiające odblaski świetlne. Niektóre jednak rezygnują z niej na potrzeby komfortu i bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu. W pewnych sytuacjach, jak na przykład podczas jazdy na rowerze lub na nartach, ograniczenie widzenia odblasków mogłoby powodować trudności z dostrzeganiem mokrej lub oblodzonej powierzchni, na której łatwo o poślizg.

PRIZM SPORT – dla każdego sportowca i dla każdej dyscypliny

Oakley Prizm stosowane są przez zawodowców, ale także przez sportowców amatorów na całym świecie i spotykają się z wielkim uznaniem pośród reprezentantów wielu dyscyplin i aktywności na świeżym powietrzu, takich jak kolarstwo, bieganie, sporty wodne, tenis, siatkówka, wycieczki górskie, a nawet nordic walking i golf. Zgodnie z twierdzeniem jednego z kolarzy „Prizm robią robotę dla oczu, tak samo jak karbon dla roweru”.

Najpopularniejszą kategorią soczewek w okularach przeciwsłonecznych marki Oakley jest Prizm Sport. Szkła przeciwsłoneczne tego typu dopasowane są do potrzeb sportowców, szczególnie tych zażywających aktywności fizycznej na zewnątrz. Poniżej przedstawimy dostępne rodzaje soczewek Oakley Prizm Sport, wskażemy ich zalety i wyjaśnimy, w przypadku jakich dyscyplin i warunków sprawdzą się najlepiej.

Oakley PRIZM TRAIL
PRIZM™ TRAIL

PRIZM TRAIL to doskonała propozycja dla osób uprawiających kolarstwo górskie, jeżdżących po leśnych trasach lub uprawiających biegi przełajowe. Soczewki tego typu wzmacniają barwy brązowe i czerwone, przez co uwydatniają także widzenie koloru zielonego. Dzięki temu pozwalają na łatwą identyfikację zmian nawierzchni na drodze oraz upraszczają rozpoznawanie zbliżających się przeszkód. Występują również w odmianie PRIZM TRAIL TORCH, która świetnie sprawdza się ponadto w warunkach o mniejszym naświetleniu, na przykład w lasach z wysokimi drzewami. Obydwa z tych typów soczewek świetnie sprawdzą się nie tylko w rękach (i na nosach) rowerzystów, ale i osób zakochanych w trekkingu, chodzeniu po górach czy spędzaniu czasu w otoczeniu dzikiej natury. Uniwersalnym modelem soczewek, który sprawdzi się podczas jazdy na wszechstronnym Gravelu lub podczas turystyki rowerowej, jest PRIZM SAPPHIRE.

Do warunków o szczególnie niskim oświetleniu zarekomendować możemy z kolei PRIZM LOW LIGHT, który oferuje wyższą przepuszczalność światła, a także wzmacnia czerwień i zieleń, przez co ułatwia rozpoznawanie ziemi oraz trawy. Doskonały wybór na szlaki w gęstych lasach, gdzie nie można pozwolić sobie na zaburzenie klarowności widzenia.

Oakley PRIZM ROAD
PRIZM™ ROAD

PRIZM ROAD stanowi świetne rozwiązanie dla tych kolarzy, którzy zamiast w lasach i górach, częściej jeżdżą po zwykłych drogach i asfalcie. Soczewki ROAD pozwalają na łatwiejsze rozpoznawanie nierówności oraz przeszkód na drodze, a także uwypuklają barwy żółte i białe, dzięki czemu zapewniają wyraźne widzenie linii drogowych. Na bardziej słoneczną pogodę oraz dłuższe trasy na otwartej przestrzeni doskonale sprawdzą się soczewki PRIZM ROAD BLACK – ich ciemniejszy wariant, który zapewnia wyższy poziom ochrony przed promieniami UV i oślepiającym światłem. Z kolei odsłona PRIZM ROAD JADE uwypukla dodatkowo zieloną barwę, co sprawia, że świetnie sprawdza się podczas jazdy w okolicach lasów.

OKULARY DLA KOLARZY I BIEGACZY

Soczewki PRIZM SHALLOW WATER oraz PRIZM DEEP WATER wzmacniają barwy zieloną i czerwoną, dzięki czemu ułatwiają widzenie tego, co znajduje się pod powierzchnią wody. Uwypuklają także biel, przez co pozwalają łatwiej dostrzec ruchy ryb. Te modele soczewek zaopatrzone są ponadto w filtr polaryzacyjny, który niweluje oślepiające światło odbijające się od powierzchni wody, a dzięki zmniejszonemu nasyceniu koloru niebieskiego ułatwiają także orientację. Wszystkie te czynniki sprawiają, że soczewki tych kategorii są doskonałą propozycją dla osób pasjonujących się łowieniem ryb lub zajmujących się żeglarstwem albo surfowaniem. Model PRIZM SHALLOW WATER dostosowany jest do płytszych zbiorników wodnych, takich jak rzeki, jeziora lub stawy. Z kolei PRIZM DEEP WATER doskonale sprawdza się na wodach mórz i oceanów.

OKULARY DLA ŻEGLARZY I WĘDKARZY

W ofercie specjalistycznych soczewek Oakley coś dla siebie znajdą również osoby pasjonujące się sportami zimowymi. Jeśli nie wyobrażasz sobie zimy bez narciarskiego lub snowboardowego wypadu na stok, nie zapomnij zabrać ze sobą okularów przeciwsłonecznych wyposażonych w soczewki PRIZM SNOW. Zapewniany przez nie zwiększony kontrast widzenia oraz ułatwiona identyfikacja rodzajów śniegu i oblodzonych fragmentów stoku narciarskiego z pewnością okażą się nieocenione. Ponadto soczewki te zagwarantują również zwiększoną szybkość reakcji dzięki prostszemu rozpoznawaniu przeszkód na szlaku. Model soczewek PRIZM SNOW występuje w szerokiej liczbie wariantów kolorystycznych dopasowanych do zróżnicowanych warunków pogodowych, wynikających z nasłonecznienia, poziomu zachmurzenia oraz intensywności opadów śniegu.

Oakley PRIZM SNOW

PRIZM™ SNOW

Zróżnicowany wybór soczewek Prizm sprawia, że coś dla siebie znajdą również Klienci pasjonujący się mniej popularnymi w Polsce sportami. Model PRIZM GOLF to na przykład doskonała rekomendacja dla golfistów, którym w osiąganiu najlepszych wyników z pewnością pomoże wyższy kontrast trawy i wzmocniona barwa bieli, dzięki której łatwiej będzie dostrzec piłeczkę. Soczewki PRIZM FIELD stanowią świetny wybór, jeśli trenujesz baseball, softball lub krykiet. Wzmocniony kontrast pomiędzy ziemią, trawą a niebem ułatwiają orientację oraz śledzenie piłki wzrokiem. W ofercie soczewek Oakley znajdzie się także coś dla pasjonatów żużla lub motocrossu. PRIZM MX zapewnia wyższy kontrast barw brązowych i czerwonych, przez co ułatwia rozróżnianie nawierzchni. Podobnie, jak w przypadku PRIZM SNOW, również ten model szkieł występuje w wielu różnych wersjach.

Wybierz swoje soczewki

Ochrona wzroku i oczu

Dzięki soczewkom Prizm, Okulary sportowe marki Oakley skutecznie chronią wzrok przed szkodliwymi promieniami, a także przed podrażnieniem oczu przez długotrwałe wystawienie na działanie intensywnego światła. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że konstrukcja okularów sportowych Oakley spełnia dodatkowo rolę ochronną dla oczu i twarzy przed urazami mechanicznymi. Oprawki i soczewki skonstruowane są w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń mechanicznych oczu oraz twarzy. Aby mieć pewność, że okulary zapewnią odpowiednią ochronę podczas upadku czy uderzenia, podczas procesu produkcji przeprowadzane są stosowne crash testy, które potwierdzają funkcje ochronne założone przez konstruktorów.

Warto wspomnieć również, że Oakley posiada w gamie swoich produktów również okulary balistyczne. Modele Oakley Ballistic M Frame wykonane są z wysokiej klasy tworzywa o autorskiej nazwie Plutonite, dzięki któremu zapewniają ochronę na najwyższym poziomie. Wszystkie typy okularów balistycznych oferowanych przez producenta spełniają ponadto cywilne i wojskowe normy bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz mieć pewność, że podczas wizyty na strzelnicy nic nie zagrozi Twoim oczom.

PRIZM EVERYDAY – na każdy dzień

Soczewki Prizm sprawdzą się też jako okulary przeciwsłoneczne codziennego użytku. Osoby, które nie uprawiają żadnego konkretnego sportu, a chcą poprawić swoją jakość widzenia, mogą skorzystać z rozwiązania PRIZM EVERYDAY. Soczewki tego typu nie są dopasowane do żadnej konkretnej dyscypliny sportu i powstały z myślą o codziennym użytkowaniu. PRIZM EVERYDAY zwiększają wyrazistość barw takich jak zieleń i niebieski oraz żółty i pomarańczowy, dzięki czemu uwydatniają naturalne kolory nieba, cieni oraz natury. Korzystające z nich okulary przeciwsłoneczne stanowią więc doskonałą alternatywę dla osób, które chcą korzystać z okularów przeciwsłonecznych nie poświęcając jednocześnie na co dzień wyraźnego i komfortowego widzenia rozmaitych barw.

Codzienne soczewki PRIZM występują w dwóch odsłonach. W swojej wersji PRIZM GREY soczewki gwarantują naturalne widzenie barw oraz ochronę wzroku przed nadmiarem promieniowania ultrafioletowego. Dzięki temu stanowią doskonały wybór dla Klientów, którzy chcą zapewnić sobie komfort widzenia i ochronę przed promieniami UV przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego postrzegania kolorów. Do tej kategorii soczewek należą również modele szkieł PRIZM BLACK, PRIZM SAPPHIRE, PRIZM JADE oraz PRIZM VIOLET.

Oakley PRIZM SAPPHIRE
Oakley PRIZM SAPPHIRE. Autor zdjęcia: https://www.instagram.com/zielony_f16/

Z kolei typ soczewek PRIZM BRONZE oferuje widzenie w cieplejszych barwach, przez co zmniejszają obciążenie wzroku w warunkach o wysokim nasłonecznieniu. W tej grupie soczewek znajdziemy również odmiany PRIZM TUNGSTEN, PRIZM RUBY, PRIZM 24K, a także PRIZM ROSE GOLD. Modele te nie tylko poprawią jakość naszego widzenia, ale także uatrakcyjnią styl okularów dzięki kolorowej barwie soczewek.

Warto zwrócić również uwagę, że większość rodzajów kolorystycznych soczewek PRIZM występuje również w wersji przeciwsłonecznej korekcyjnej (SUN RX). Dzięki temu bez najmniejszego problemu możesz zaopatrzyć się w okulary Oakley Prizm, które skorygują Twoją wadę wzroku oraz zapewnią Ci klarowne widzenie oraz ochronę przed nadmiarem promieniowania UV.

Okulary PRIZM również dla e-sportowców

W zróżnicowanej ofercie marki Oakley coś dla siebie znajdą również e-sportowcy i casualowi gracze. Soczewki PRIZM GAMING to odmiana szkieł okularowych z filtrem światła niebieskiego, który zmniejsza przemęczenie wzroku podczas długotrwałego wpatrywania się w ekran monitora. Ta wersja soczewek zapewnia wyższy poziom widzenia zarówno w wersji korekcyjnej, jak i „zerówkowej”, dzięki czemu każdy będzie mógł skorzystać z nich podczas sesji gamingowej. Oprócz nich nabyć można również specjalne modele oprawek, które dopasowane są do noszenia słuchawek, przez co zapewniają maksymalna wygodę podczas gry.

Oakley – prosta wymiana soczewek, czyli okulary na lata

Funkcjonalność soczewek typu Prizm sprawia, że niektórzy Klienci mogą podjąć decyzję o zaopatrzeniu się w kilka z nich. Warto mieć jednak na uwadze, że taki wybór nie musi wiązać się z zakupem kilku par oprawek. Większość modeli okularów Oakley pozwala na swobodną i łatwą wymianę soczewek, która nie wymaga żadnego wsparcia ze strony wykwalifikowanego optyka lub wizyty w salonie optycznym! Wystarczy więc zakupić jeden, interesujący nas model, w którym bez przeszkód będziemy mogli wymieniać posiadane przez nas soczewki Prizm i dostosowywać je do planowanej przez nas aktywności fizycznej lub miejsca, w którym się znajdujemy.