Wczytuję dane...

Prawie każdy posiada okulary przeciwsłoneczne. Niestety często zapominamy o tym, że okulary kupione za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych na nadmorskich straganach czy w sieciówkach mają tylko ciemne szkła i w ogóle nie pomagają nam przed rażącymi promieniami słonecznymi, a przede wszystkim nie chronią przed nimi naszych oczu. Myślisz, no dobra, ale na zauszniku moich okularów jest napisane " UV 400 ". Niestety, w większości przypadków to tylko zabieg marketingowy, a okulary nie dają nam żadnej ochrony. Warto kupić jedne, porządne okulary z polaryzacją. 

Czym właściwie jest polaryzacja?

Technologia polaryzacyjna jest łatwa do wyjaśnienia: Soczewki polaryzacyjne eliminują szkodliwe działanie światła odbitego i zapewniają bardziej precyzyjne widzenie bez uciążliwych odblasków.  Pamiętasz widok białego śniegu, w którym odbijają się promienie słoneczne? A może na myśl przychodzi Ci spacer brzegiem morza w mocno słoneczny dzień? Słońce Cię razi? Okulary z polaryzacją świetnie zapobiegają takiemu efektowi. 

Skąd biorą się odblaski rażące w oczy? 

Rażące odblaski to wynik rozchodzenia się promieni świetlnych w dwóch kierunkach – pionowym i poziomym. Wertykalne promienie słoneczne są nośnikiem wielu ważnych informacji dla oka, takich jak kolory czy kontrasty. Z kolei światło horyzontalne nie służy dobremu widzeniu, ponieważ odbija się od poziomych powierzchni, tworząc niebezpieczne odblaski. Soczewki polaryzacyjne niwelują te oślepiające nas poziome promienie słoneczne.

Okulary polaryzacyjne to soczewki przeciwsłoneczne o wielu zaletach:

  • wygaszają refleksy, czyniąc je mniej męczącymi, co daje znakomity konfort widzenia.
  • polepszają widzenie: zwiększając głębię i nasycenie kolorami
  • chronią w 100% przed działaniem promieni UV
 

Co się zmieni jak założysz okulary polaryzacyjne?

  • kolory będą żywsze - niebo bardziej błękitne, a trawa bardziej zielona
  • Twoje widzenie będzie przejrzyste, nie masz w rażenia jakby wszystko wokół zaparowało
  • przestajesz mrużyć swoje oczy
  • możesz się poczuć pewniej za kierownicą - światła przestaną Cię oświelpiać i będziesz mógł skupić się na drodze 

Ten typ soczewek jest polecamy szczególnie dla:
  1. osób kierujących pojazdami- eliminują refleksy
  2. osób przebywających nad wodą- eliminją odbicia na jej powierzchni i zachowują kolory
  3. wszystkich- pozwalają na uzyskanie głębszego nasycenia kolorem, lepsze widzenie i większy komfort dzięki eliminacji odblasków

Ale lepsze niż 1000 słów jest zobaczyć różnicę. Poświęć dwie minuty i obejrzyj film.