Wczytuję dane...

Okulary z polaryzacją

Odpowiedni wybór okularów przeciwsłonecznych to nie tylko dobór stylowego dodatku w naszej letniej stylizacji. Takie okulary przede wszystkim mają chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słońca. Dodatkowo ich zadaniem może być wyostrzenie widzenia i wzmocnienie naturalnego nasycenia kolorów. Na kupno takich okularów warto spojrzeć jak na inwestycję – przede wszystkim w zdrowie, ale też komfort przebywania w słońcu i atrakcyjny wygląd. Czym jest polaryzacja i czy warto zdecydować się na okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją? 

Sprawdź ofertę

Czym właściwie jest polaryzacja?

Zwykłe okulary przeciwsłoneczne, które nie posiadają filtru UV ani polaryzacji, są jedynie zaciemniającymi szkiełkami w oprawkach. Szkła te w pewien sposób ułatwiają widzenie w silnym słońcu, jednak nie chronią wzroku przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wręcz mu szkodzą! Przyciągają bowiem promienie słoneczne, pod wpływem których rozszerzają się źrenice, a do oczu dostaje się jeszcze więcej szkodliwego promieniowania UVA oraz UVB. A niestety takie okulary można z łatwością spotkać na wszelkiego rodzaju wakacyjnych stoiskach, w drogeriach czy nawet aptekach.

Okulary z polaryzacją to certyfikowany, sprawdzony produkt, posiadający specjalne szkła polaryzacyjne, dostępny przede wszystkim w salonach optycznych. Mają one za zadanie blokować szkodliwe działanie światła odbitego oraz zapewnić bardziej precyzyjne widzenie bez uciążliwych odblasków. W soczewkach polaryzacyjnych kolory nie zostają zniekształcone, a zachowują swój naturalny wygląd. Dzięki temu w okularach z filtrem polaryzacyjnym widziane barwy są wyraźniejsze i bardziej nasycone w porównaniu z kolorami, jakie można zobaczyć przez zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

Okulary polaryzacyjne
Okulary polaryzacyjne
Jak działa powłoka polaryzacyjna?

Przy słonecznej pogodzie stykamy się ze zjawiskiem optycznym nazywanym odblaskami. Dochodzi do niego, kiedy światło słoneczne pada na bardzo jasną i/lub mokrą powierzchnię: śnieg, wodę, mokrą drogę czy szybę samochodu. Światło, które odbija się od takich miejsc, przyjmuje postać białej, oślepiającej poświaty i z łatwością dociera do naszych oczu. Kiedy napotyka na swojej drodze filtr polaryzacyjny, efekt pogorszenia widzenia i oślepienia zostaje wyeliminowany. Jednocześnie soczewki polaryzacyjne przepuszczają pionowe wiązki światła – te pozytywne, dzięki którym widzimy otaczający nas świat.

Dlaczego warto kupić okulary z polaryzacją?

Dobre okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją i filtrem UV to pełna ochrona oczu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które są wrażliwe na światło oraz mają problemy z widzeniem w pełnym słońcu. Dobre szkła z polaryzacją zatrzymają szkodliwe promieniowanie dzięki czemu znikną mrużenie oczu, niewyraźne widzenie oraz efekt oślepienia. Regularne korzystanie z takich okularów chroni jednak nie tylko przed dyskomfortem, ale także przed wystąpieniem groźnych chorób narządu wzroku, na przykład zapalenia rogówki czy uszkodzenia siatkówki, które dalej mogą prowadzić do zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćmy.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to również bezpieczeństwo dla każdego kierowcy, który musi mieć zapewnioną najlepszą widoczność drogi w każdych warunkach pogodowych. Nawet niewielkie odbicie światła od mokrej ulicy może być powodem poważnego wypadku, jeśli kierowca choć na chwilę nie będzie pewien tego, co widzi. Polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne są więc wręcz obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu. Dodają pewności siebie w trakcie prowadzenia pojazdu, co zwiększa komfort i przyjemność jazdy.

Po szkła polaryzacyjne chętnie sięgają także amatorzy sportów wodnych, na przykład żeglarze, a także wielbiciele przebywania na śniegu, na przykład narciarze. To dlatego, że światło odbijające się od powierzchni wody i bardzo jasnego śniegu, a następnie trafiające do oka jest dla wzroku bardzo męczące, a okulary z polaryzacją skutecznie przed tym chronią. Widzenie jest stale wyraźne, pozbawione jakichkolwiek zakłóceń i z mocnym kontrastem, a użytkownik pozostaje wolny od oślepienia i nie musi mrużyć oczu.

Okulary z polaryzacją
Okulary z polaryzacją
Okulary z polaryzacją – damskie, męskie i dla dzieci

Okulary polaryzacyjne warto włączyć do wyposażenia niezależnie od wieku i płci. Ochrony potrzebuje bowiem każda para oczu, a tę zapewnia właśnie powłoka polaryzacyjna. W wyborze produktu w pełni dopasowanego do potrzeb danej osoby pomaga rozbudowana oferta polaryzacyjnych okularów przeciwsłonecznych, jaką znajdziesz w salonach Aurum Optics. Proponujemy zarówno damskie okulary z polaryzacją, jak i oprawki męskie i stworzone z myślą o najmłodszych. Różnią się one przede wszystkim rozmiarami, kształtami i kolorami, choć dostępna jest również rozbudowana pula okularów unisex – odpowiednich dla pań i panów.

Warto zaznaczyć, że istnieje również możliwość zamówienia korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych z soczewkami polaryzacyjnymi.

Przeciwsłoneczne z korekcją

Okulary polaryzacyjne od najbardziej znanych producentów

Wybór okularów polaryzacyjnych w Aurum Optics jest bardzo szeroki. Polaryzację jako standard w swoich okularach przeciwsłonecznych przyjęła słynna marka Polaroid – to właśnie z ochrony oczu przed oślepiającym słońcem zasłynęła najbardziej. Najwyższej klasy okulary z polaryzacją można znaleźć także w ofercie takich producentów, jak Ray-Ban – jednego z liderów w tworzeniu modnych oprawek czy Oakley – marki znanej z okularów sportowych. A to tylko kilka z wielu marek, których produkty znajdziesz w naszym sklepie!

Soczewki z filtrem światła niebieskiego
SunRX przeciwsłoneczne z korekcją
SunRX - okulary przeciwsłoneczne korekcyjne z polaryzacją

Szkodliwe działanie światła odbitego - aby mu zapobiec, okulary z polaryzacją będą niezbędne. Ale co w przypadku jednoczesnej wady wzroku? Tu nie wystarczą polaryzacyjne szkła "zerówki". Rozwiązaniem są okulary przeciwsłoneczne wyposażone w soczewki korekcyjne i powłokę polaryzacyjną. To doskonałe rozwiązanie w szczególności dla kierowców. Sprawdź naszą ofertę SunRX - przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z rady naszego stylisty online

Chcesz poprawić swoje widzenie i kupić okulary z polaryzacją, ale nie masz pewności, jakie okulary będą pasowały do Twojej twarzy? Zasięgnij rady specjalisty! Już teraz napisz do naszego stylisty online, który pomoże Ci wybrać oprawki, w których będziesz wyglądać olśniewająco. Weźmie pod uwagę szereg ważnych elementów: kształt Twojej twarzy, rozstaw źrenic, a także kolor oczu, włosów i cery.

Wyślij wiadomość

Soczewki z filtrem światła niebieskiego