Wczytuję dane...

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne – komfort widzenia i ochrona wzroku

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne - rozwiązanie dla każdego

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim coraz więcej słońca. Wszyscy uwielbiamy cieszyć się dobrą pogodą i korzystamy z niej, kiedy tylko nadarzy się taka okazja. Często zapominamy jednak, że szczególnie słoneczne dni mogą wiązać się z ryzykiem dla zdrowia naszego wzroku oraz komfortu codziennego widzenia. Na ogół chronimy się przed nimi nosząc okulary przeciwsłoneczne. Rozwiązanie to może być jednak problematyczne dla osób, które cierpią na wadę refrakcji oraz na co dzień korzystają z okularów korekcyjnych. Nie wszyscy zdają sobie jednocześnie sprawę z tego, że istnieje idealne rozwiązanie tego problemu, jakim są okulary przeciwsłoneczne korekcyjne (SUN RX). Wykorzystują one szkła, które łączą cechy obydwu z tych rodzajów okularów – zarówno chronią przed słońcem, jak i korygują wady refrakcji. W poniższym artykule przybliżymy Ci wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego rozwiązania oraz wyjaśnimy jego główne zalety.

Zalety okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne narodziły się jako alternatywa dla osób, które cierpią na wadę wzroku oraz nie chcą lub nie mogą korzystać z soczewek kontaktowych. Z tego powodu słoneczna pogoda, wakacyjny wyjazd do ciepłych krajów, a nawet zimowy pobyt na stoku narciarskim wiąże się często z niedogodnościami wynikającymi z oślepiającego światła. Trudno w końcu korzystać z okularów przeciwsłonecznych, kiedy nic nie widzi się bez tych korekcyjnych.

Pewną formę alternatywy stanowią przeciwsłoneczne nakładki typu clip-on, które swobodnie można nakładać i zdejmować z okularów korekcyjnych. Takie rozwiązanie ma jednak swoje problemy. Nakładki nie tylko wymuszają każdorazową zmianę, ale także wizualnie wpływają na wygląd oprawek, które wydają się grubsze i cięższe. Nie wspominamy już o tym, że modeli okularów korekcyjnych pozwalających na wygodne zamontowanie nakładem przeciwsłonecznych jest na rynku relatywnie niewiele. Same nakładki przeciwsłoneczne są zaś ograniczone pod kątem kategorii filtrów UV oraz kolorystyki.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne stanowią znacznie wygodniejsze rozwiązanie i doskonale sprawdzą się jako druga para okularów, stosowana równolegle z codzienną parą korekcyjną. Soczewki wykorzystywane przez tego typu okulary mogą zostać dopasowane do każdej wady wzroku oraz każdego rodzaju problemów z refrakcją. Nieważne, czy masz problem z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością czy astygmatyzmem. Wybierając ten typ okularów możesz wybrać dowolny rodzaj korekcji, który zapewni Ci idealne widzenie. Mogą więc zostać wykorzystane jako okulary do jazdy samochodem czy czytania. Bez problemu sprawdzą się również w rękach (na nosach) osób cierpiących na presbiopię. Istnieje w końcu także możliwość wyrobienia okularów progresywnych przeciwsłonecznych, które nie tylko zagwarantują doskonałe widzenie na każdą odległość, ale zapewnią również ochronę przed słońcem.

Jednocześnie przeciwsłoneczne soczewki korekcyjne mogą posiadać każdą kategorię filtra chroniącego przed promieniowaniem ultrafioletowym, a więc można dowolnie dopasować je do preferencji oraz warunków pogodowych i klimatycznych. Warto pamiętać jedynie, że w okularach z filtrem UV kategorii 4 pod żadnym pozorem nie można prowadzić samochodu, ponieważ są zbyt ciemne.

Przeciwsłoneczne korekcyjne soczewki HOYA wykorzystywać mogą także wszystkie typy uszlachetnień i urozmaiceń stosowanych w szkłach okularowych. Soczewki wykorzystywane w Twoich okularach mogą występować między innymi w wariancie lustrzanym, który nie tylko wygląda ogromnie stylowo, ale znacząco ogranicza również ilość światła wpadającego do naszych oczu. Dzięki temu “lustrzanki” idealnie sprawdzają się w szczególnie słoneczne dni oraz podczas uprawiania sportów.

Soczewki mogą być również uszlachetnione dodatkowo powłoką oleofobową lub hydrofobową. Wykorzystanie tej technologii sprawia, że szkła mniej parują oraz nie przylega do nich brud, przez co znacznie łatwiej je czyścić oraz pielęgnować.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne - dla stylowych

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne korekcyjne?

Pamiętajmy, że okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek dopełniający gustowne stylizacje i nadający wizerunkowi właściciela interesującego charakteru. To także pożyteczne narzędzie pozwalające na skuteczną ochronę wzroku w słoneczne dni. W nadmiarze emitowane przez słońce promieniowanie ultrafioletowe może mieć negatywny wpływ na zdrowie wzroku oraz skóry w okolicach oczu. W skrajnych przypadkach nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV powodować może nawet pogorszenie jakości widzenia oraz prowadzić do zaćmy, a nawet nowotworów lub ślepoty.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to również doskonałe rozwiązanie dla kierowców, którzy jak nikt inny muszą widzieć wyraźnie oraz chronić się przed oślepiającym światłem. Każda osoba jeżdżąca samochodem bez wątpienia zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym utrudnieniem jest prowadzenie auta przy ostrym słońcu. Ma to miejsce szczególnie latem – kiedy światła słonecznego jest najwięcej, jak i zimą – kiedy słońce ulokowane jest najniżej i świeci prosto w oczy. Problem ten jest szczególnie uciążliwy dla osób cierpiących na wady wzroku. Łatwo rozwiązać go jednak przy użyciu okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych. Należy tylko pamiętać, że zgodnie z prawem samochodu nie można prowadzić w okularach przeciwsłonecznych z filtrem UV kategorii 4 – tym najwyższym. Warto więc mieć to na uwadze, jeśli zdecydujesz się na zakup okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych z myślą o jeżdżeniu autem.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to także świetny wybór dla osób, które szczególnie cenią sobie aktywny tryb życia. Jeśli do nich należysz, posiadanie korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych pozwoli Ci cieszyć się Twoją ulubioną dyscypliną na świeżym powietrzu, bez obaw o oślepiające światło lub niewyraźne widzenie. Sportowcom szczególnie rekomendujemy markę okularów Oakley. Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne marki Oakley wykorzystują również specjalistyczną technologię soczewek PRIZM. Została ona zaprojektowana z myślą o osobach, które podczas aktywności na świeżym powietrzu chcą cieszyć się najwyższym możliwym komfortem widzenia. Dlatego nie tylko chronią oczy przed nadmiarem światła słonecznego, ale znacząco ułatwiają także postrzeganie kolorów. Soczewki Oakley PRIZM występują w wariantach przystosowanych do potrzeb rowerzystów, biegaczy, narciarzy i snowboardzistów, a nawet żeglarzy i kajakarzy lub golfistów. Klienci otrzymują również możliwość doboru barwienia soczewek dostosowanego do różnych warunków pogodowych i otoczenia. Nieważne, czy preferujesz biegać po lesie, czy po asfalcie – w naszej ofercie z pewnością znajdziesz model okularów przeciwsłonecznych PRIZM, które spełnią Twoje potrzeby i zapewnią Ci najwyższy komfort podczas zażywania aktywności fizycznej na zewnątrz. się do Twoich potrzeb. Decydując się na okulary przeciwsłoneczne korekcyjne marki Oakley ze specjalnymi soczewkami PRIZM możesz mieć pewność, że otrzymasz model okularów, który nigdy Cię nie zawiedzie.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne stanowią więc doskonałe wyjście, jeśli często prowadzisz samochód lub cenisz sobie sport i aktywny tryb życia, ale z jakichś przyczyn nie chcesz lub nie możesz korzystać z soczewek kontaktowych.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne - dla aktywnych

Czy okulary przeciwsłoneczne można nosić również zimą?

Warto mieć na uwadze, że ostre słońce nie jest domeną wyłącznie wiosny i lata. Pamiętajmy, że noszenie okularów przeciwsłonecznych w zimie może niejednokrotnie okazać się bardzo korzystne dla zdrowia naszych oczu. Tyczy się to szczególnie okularów wykorzystujących specjalne soczewki z polaryzacją. Te ostatnie chronią bowiem oczy przed ostrym światłem odbitym. Efekt ten, z którym szczególnie łatwo zetknąć się na stoku narciarskim, w górach lub nad wodą, zostaje zażegnany przy wykorzystaniu specjalnych soczewek. Nie martw się więc, że kupione przez Ciebie okulary przeciwsłoneczne z korekcją będą przez pół roku (albo i dłużej) leżały w szufladzie. Zapewnią Ci bowiem doskonałe wsparcie podczas każdej pory roku.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne - również na zimę

Jakie oprawki można wykorzystać w okularach przeciwsłonecznych z korekcją?

Rozwiązanie to można dopasować do większości oprawek okularowych znanych marek, takich jak Ray-Ban, Oakley, Prada, Persol, Emporio Armani, Miu Miu, Dolce & Gabbana, Vogue czy Versace.

Soczewki korekcyjne przeciwsłoneczne zamontować można w większości najpopularniejszych modeli okularowych marki Ray-Ban. Należą do nich kultowe klasyki, takie jak Aviator, Wayfarer i Clubmaster. Bez problemu wykorzystać można je również w nowszych, popularnych modelach, takich jak Erika, Justin, Round, Square czy Hexagonal.

W przypadku marki Oakley, specjalistyczne soczewki, które jednocześnie korygują wzrok i chronią przed nadmiarem promieni słonecznych, mogą zostać zamontowane w niemalże każdym modelu oprawek okularowych. Z łatwością wykorzystać można je w modelach Holbrook, Frogskins, Portal, Latch czy Ejector. Marka Oakley jest również ewenementem, ponieważ jako jedna z niewielu pozwala na zamontowanie soczewek korekcyjnych przeciwsłonecznych w modelach okularów sportowych, o kształcie masek lub w innych niekonwencjonalnych designach. Jeśli interesuje Cię ten typ okularów, sprawdź marki Radar, Flak, Sutro lub Jawbreaker.

Jeśli nie masz pewności, czy przeciwsłoneczne soczewki z korekcją można dopasować do wybranego przez Ciebie modelu okularów, skontaktuj się z naszą infolinią.