Wczytuję dane...

Badanie wzroku

Już teraz skorzystaj z naszego formularza i zapisz się na badanie wzroku w dogodnym terminie!

Szanowni Klienci,

zakup okularów jest czymś szczególnym, nie tylko dlatego, że staje się częścią naszej garderoby, modnym dodatkiem; nie tylko dlatego, że potrafi zmienić nasz charakter, przykuć uwagę. Jest wyjątkowy również dlatego, że łącznie ze szkłami jako wyrób medyczny pomaga nam w codziennym życiu. Dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo zadowoleni z wykonanych u nas okularów. Z tego względu zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy pomagają dobrać najlepsze szkła i oprawki, dokonać niezbędnych pomiarów.

Dużą wagę przykładamy również do pomiaru ostrości wzroku przeprowadzanego w naszych gabinetach. Ważne jest dla nas, żeby otrzymali Państwo produkt najwyższej klasy. Respektujemy oczywiście recepty od Państwa zaufanych lekarzy i optometrystów, jednak zawsze zachęcamy do dodatkowych badań, a w przypadku jakichkolwiek Państwa wątpliwości lub wyboru soczewek specjalnych jakimi są np. szkła progresywne, wręcz je rekomendujemy.

Jak przygotować się do badania wzroku?

Przed badaniem wzroku nie są konieczne szczególnie wymagające, czasochłonne przygotowania, warto jednak pamiętać o następujących kwestiach:

  • Zabierz ze sobą swoje poprzednie okulary lub wynik ostatniego badania wzroku.
  • Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zaleca się ściągnąć je minimum 30 minut przed badaniem.

Proces pomiaru ostrości wzroku

Na podstawie wstępnego wywiadu dowiadujemy się o Państwa potrzebach i bolączkach, zbieramy wstępną dokumentację. Bazą wyjściową jest ostatnia recepta lub okulary.

Badanie komputerowe pozwala orientacyjnie ustalić wadę. Jednak dopiero po pełnym doborze korekcji w gabinecie przy użyciu kasety okulistycznej i foroptera, zastosowaniu odpowiednich testów specjalista wypisuje receptę.

Pomiar optometrystyczny wzroku ma na celu określenie korekcji jednoocznej i obuocznej, którego celem jest uzyskanie najlepszego i komfortowego widzenia. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie dlatego badanie wzroku trwa ok 20-30 min. Badanie wykonywane jest dla osób dorosłych oraz dla młodzieży powyżej 16 roku życia.

Procedura badania wzroku

  1. Wywiad z pacjentem.
  2. Wstępne badanie komputerowe (autorefraktometr).
  3. Ocena ostrości wzroku.
  4. Pomiar wad wzroku (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność).
  5. Badanie widzenia obuocznego.
  6. Zaproponowanie odpowiedniego rodzaju korekcji.

Warto zbadać wzrok w Aurum-Optics!

Nie bójmy się, to nie wizyta u stomatologa! Nie będzie bolało. Każdemu poświęcimy tyle czasu i uwagi, ile potrzebuje.

Czy kupili Państwo kiedyś u krawca strój szyty na miarę? Jaka jest różnica między idealnie dopasowanym strojem, a strojem ze sklepu sieciowego? Nasze okulary są zawsze idealnie dopasowane do Państwa potrzeb. Dlatego na każdym etapie pracy naszego klienta traktujemy indywidualnie, ponieważ chcemy, żeby poczuł się wyjątkowo.

Gdzie możesz wykonać badanie wzroku?