Wczytuję dane...
Loading...
Zastosuj
Zastosuj
Sortuj według:
Wyświetl po
Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wyniki: 0

Okulary Gucci

W kategorii marek modowych o najbardziej burzliwej i elektryzującej historii Gucci wiedzie niekwestionowany prym. To dom mody o ponad 100-letniej historii, którego początki związane były z klasyczną włoską galanterią, a który współcześnie zachwyca eklektycznością projektów, w tym luksusową odzieżą i dodatkami. Mieszczą się wśród nich okulary Gucci – przeciwsłoneczne i korekcyjne, zarówno damskie, jak i męskie. W sklepie internetowym i salonach optycznych Aurum-Optics masz pewność dużego wyboru oryginalnych oprawek Gucci i atrakcyjnych cen pozwalających na zdobycie wymarzonych, markowych okularów na jeszcze lepszych warunkach.

Cechy charakterystyczne okularów Gucci

Nadrzędne słowo opisujące okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne Gucci to „elegancja”. W konkretnych oprawkach przyjmuje ona nieco inny odcień, ale zawsze dodaje wizerunkowi nie lada błysku, a casualową stylizację zamienia w wyjątkową – idealną na oficjalne okazje. Do najbardziej rozpoznawalnego modelu należą okulary Gucci z muchami, znane też jako okulary Gucci „pszczoła”. Nazewnictwo wynika z charakterystycznego, okrągłego kształtu z delikatnie wyciągniętą ku górze górną krawędzią i oversize’owego rozmiaru. Wybór takich okularów dziś to – z jednej strony – hołd dla mody lat 60., a z drugiej – gwarancja stylowego wyglądu. Od wielu sezonów obserwujemy bowiem powrót do modowych rozwiązań z ubiegłych dekad. Po takie oprawki Gucci sięgają przede wszystkim kobiety, jako że dodają one zadziorności i seksapilu, świetnie podkreślając zarówno spojrzenie, jak i rysy twarzy.

Co jeszcze wyróżnia markę Gucci na tle innych, modowych i okularowych gigantów? Absolutnie wyjątkowe projekty, z gruntu ekstrawaganckie. To między innymi okulary Gucci z kolczykami – oprawki i biżuteria w jednym, okulary Gucci z gwiazdkami – lśniące mocniej niż niejeden gwiazdozbiór, a także okulary Gucci z łańcuszkiem – niekiedy pełniącym funkcję zawieszki, a innym razem o typowo estetycznej funkcjonalności. Występują one zarówno w kategorii okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Są zdecydowanie tym elementem, który decyduje o wyjątkowości Gucci na tle innych marek modowych i producentów okularów.

Co ciekawe, oprawki okularowe Gucci nie cechują się dużą różnorodnością kolorystyczną. Twórcy stawiają raczej na klasyczną czerń, która w najbardziej kultowych modelach zostaje połączona ze zmysłową panterką. Niewielka część oferty to bordowe okulary Gucci. Do grupy pozostałych barw wykorzystywanych przez projektantów należy też srebro i złoto – jako szlachetne, luksusowe i dlatego silnie związane z marką. Te nie występują jednak we frontalnej części okularów przeciwsłonecznych, a w zausznikach, dodatkowych mostkach i przede wszystkim logo. Różnica zauważalna jest w korekcyjnych okularach Gucci. Tu rzeczywiście wiele wariantów cechuje złoto w całej oprawie. Jest bowiem jednym z najbardziej uniwersalnych, a jednocześnie luksusowych i wyjątkowych kolorów, które świetnie sprawdza się w oprawie do codziennego noszenia. Krótkie spojrzenie na ofertę okularów Gucci wystarcza, by dojść do wniosku, że są to projekty głównie ekstrawaganckie i nowatorskie. Projektanci nie zapomnieli jednak o osobach poszukujących piękna w prostocie i stworzyli wiele modeli bazujących na takim właśnie designie.

Gucci – okulary korekcyjne

W ich przypadku modowe aspiracje marki Gucci są nieco inne – bardziej minimalistyczne i konserwatywne. W grupie opraw korekcyjnych przeważają modele bez przesadnego zdobienia, w stonowanych kolorach i klasycznych kształtach – jak okulary Gucci okrągłe, owalne i prostokątne. Idealne zarówno do biurowego uniformu, imprezowego stroju, jak i casualowej stylizacji. One także prezentują się elegancko i już od pierwszego spojrzenia widać, że cechuje ją najwyższa jakość wykonania. W końcu korekcyjne okulary mają służyć każdego dnia; nie tylko podczas relaksujących spacerów po mieście, ale też w biurze, sklepie, urzędzie. Stąd mocniejszy nacisk położony na ich funkcjonalność i estetyczną niezawodność. Oczywiście również w tej kategorii produktowej można wybierać między mniej i bardziej ekstrawaganckimi okularami Gucci. Dla porównania model GG 1009 55B 57 to minimalistyczna forma i zdobienie widoczne wyłącznie w kolorystycznym gradiencie, podczas gdy GG 3695 2ZX 54 – dzięki złotemu, rzeźbionemu zausznikowi – pełni mocniej zarysowaną funkcję ozdobną. 

To warianty powstałe głównie z myślą o kobietach. Z kolei mężczyznom marka Gucci proponuje głównie minimalistyczne projekty – okulary korekcyjne w sprawdzonych, ponadczasowych kształtach i stonowanych kolorach, które odpowiadają na męskie przywiązanie do funkcjonalności. Panowie preferujący sprawdzoną elegancję często wybierają prostokątne i kwadratowe oprawki. Z kolei dla mężczyzn chcących przyciągać wzrok i stworzyć nieco buntowniczy wizerunek najbardziej atrakcyjne wydają się „wayfarery” i „aviatory”. Garderoba panów najczęściej zdominowana jest przez ciemne barwy, zatem i takie musiały wystąpić w designie oprawek korekcyjnych męskich Gucci.

Okulary Gucci – damskie

Jeśli chodzi o najbardziej rozpoznawalne produkty, to bez wątpienia są to okulary przeciwsłoneczne Gucci damskie. Błyszczą, zachwycają seksownością i elegancją. Do najchętniej wybieranych oprawek damskich Gucci należą „muchy” i „pszczoły”. Panie poszukujące jeszcze bardziej wyrazistego modowego akcentu decydują się na okulary Gucci z gwiazdkami, kolczykami i zawieszkami. Mogą wybierać między maksymalnie ekstrawaganckimi oprawami – jak okulary Gucci z zawieszkami w biżuteryjnej formie, ale też nieco łagodniejszymi projektami – jak okulary Gucci okrągłe pozbawione dodatkowych zdobień. Duży rozmiar, opływowe kształty i lśniące dodatki odpowiadają na potrzeby pewnych siebie kobiet o zdefiniowanym stylu. Panie, które oczekują przede wszystkim funkcjonalnych oprawek Gucci, idealnych na co dzień, kierują wzrok w stronę okularów korekcyjnych – minimalistycznych, a mimo to maksymalnie eleganckich oraz okularów przeciwsłonecznych okrągłych w standardowych rozmiarach.

Wiele osób to właśnie za pośrednictwem przeciwsłonecznych okularów Gucci poznaje tę włoską markę. Bez wątpienia stanowią one najbardziej charakterystyczną część oferty tego domu mody. Nie można jednak zapominać o damskich okularach korekcyjnych Gucci, których zadaniem jest nie tylko podkreślić wyrafinowany styl właścicielki, ale przede wszystkim zagwarantować skuteczną korekcję wady wzroku – z wyraźnym widzeniem w każdych warunkach.

Okulary Gucci – męskie

Panowie mają do dyspozycji zarówno okulary przeciwsłoneczne Gucci męskie, jak i korekcyjne, także w ekstrawaganckich i stonowanych wariantach estetycznych. Mężczyźni poszukujący funkcjonalnych i klasycznych rozwiązań chętnie sięgają po prostokątne, kwadratowe i okrągłe oprawki oraz kultowe „aviatory”, najczęściej w kolorze czarnym. Wybierają również tzw. patentki, czyli okulary korekcyjne Gucci bez ramki. Z kolei panowie, których celem jest wyróżnić się z tłumu, preferują niestandardowe kształty i unikalne połączenia kolorów, np. złoto i czerń, a także wyjątkowe wzornictwo, np. panterkę czy kryształki we frontalnej części oprawy okularowej. 

I choć estetyka jest bez wątpienia największą siłą marki, nie można zapominać o funkcjonalności oferowanej przez produkty. Mowa o ochronie oczu przed słońcem w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Tę gwarantują wysokiej klasy filtry UV zlokalizowane w soczewce. Dzięki niej przebywanie w nawet najmocniejszym słońcu pozostaje komfortowe i bezpieczne dla wzroku. Z kolei okulary korekcyjne Gucci to przede wszystkim gwarancja wyraźnego widzenia przy każdej wadzie wzroku, zarówno w początkowym, jak i zaawansowanym jej stadium.

Oprawki do okularów Gucci – absolutnie wyjątkowe i nie do opisania

Warto pamiętać o wyjątkowości i nieoczywistości marki Gucci, w tym tworzonych przez nią projektów okularowych. To oznacza bowiem, że nie sposób przedstawić w jednym, nawet długim tekście wszystkich walorów tych produktów. Trudno też o wyraźne skategoryzowanie projektów tej marki. Ich nadrzędną cechą jest bowiem niestandardowość. Chcąc wybrać idealne oprawki Gucci, najlepiej jest samodzielnie zapoznać się z dostępną ofertą okularów Gucci w sklepie internetowym i salonach optycznych Aurum-Optics, wstępnie wytypować najbardziej interesujące modele, a na końcu – korzystając we wsparcia naszego profesjonalnego stylisty – wybrać konkretny wariant. Doświadczony doradca zwróci uwagę nie tylko na obiektywną atrakcyjność danej oprawy, ale też na jej dopasowanie do kształtu twarzy i urody przyszłego użytkownika, a przeprowadzając krótki wywiad, pomoże też w znalezieniu okularów Gucci pasujących do prowadzonego trybu życia oraz gustu.