Wczytuję dane...
Loading...
Zastosuj
Zastosuj
Od
PLN
do
PLN
Zastosuj

Kolor oprawek

Zastosuj
Sortuj według:
Wyświetl po
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wyniki: 10

Okulary Carrera

Carrera – z miłości do stylu i motoryzacji

Austriacka marka Carrera od długiego czasu stanowi absolutnie wyjątkową propozycję na rynku optycznym. Firma założona przez Wilhelma Angera w 1956 powstała bowiem z inspiracji meksykańskim rajdem samochodowym Carrera Panamericana, toczącym się na trasie powszechnie uznawanej za jedną z najniebezpieczniejszych na świecie. Ojciec marki połączył swoją pasję do motoryzacji z techniczną sprawnością i rozpoczął produkcję nowatorskich okularów korekcyjnych, które szybko zyskały poklask zarówno pośród sportowców i kierowców, jak również regularnych klientów. Jedną z niewątpliwych przyczyn sukcesu Carrery – jej wymowna nazwa oznacza „wyścig” w języku hiszpańskim – jest jej nieustanne dążenie do innowacji. W roku 1964 Anger wynalazł optyl – hipoalergiczne tworzywo, o 20% lżejsze od powszechnie stosowanego acetatu i odznaczające się niespotykaną elastycznością, dzięki której doskonale dopasowywało się do twarzy noszącego. W latach 70. do oferty stylowych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dołączyły również gogle sportowe, a nawet okulary przeznaczone dla pilotów. Wszystkie te cechy łączą się w jedną innowacyjną markę, która do dnia dzisiejszego pozostaje ściśle związana ze światem szybkich samochodów.

Ponadczasowa moda ze srebrnego ekranu

Carrera nie tylko regularnie wspiera i promuje organizatorów słynnych wyścigów samochodowych, w tym również Formuły 1, ale również od wielu dekad współpracuje z projektantami Porsche podczas produkcji nowoczesnych designów oprawek. Zamiłowanie do samochodów i sportowego stylu znajduje swoje odzwierciedlenie w każdym modelu okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dostępnym w ofercie firmy. Pośród nich znajdziemy przede wszystkim klasyczne oprawki kwadratowe i okrągłe, w minimalistycznym designie nawiązującym nieco do stylu retro. Dzięki tej estetyce okulary nabierają ponadczasowego, uniwersalnego charakteru. Nic dziwnego, że mogliśmy w nich zobaczyć między innymi Ala Pacino w „Człowieku z blizną”, Sylvestra Stallone’a w filmie Cobra, czy Chrisa Hemswortha i Daniela Brühla jako kierowców rajdowych w „Wyścigu”.

Komfort i wytrzymałość

Okulary marki Carrera to jednak nie tylko nowoczesny styl, ale również wypracowana przez lata, precyzyjna warstwa techniczna oprawek. Modele oferowane przez austriackiego producenta powstają przy użyciu wyłącznie najlepszych materiałów. Dzięki temu okulary odznaczają się wysoką wytrzymałością oraz komfortem widzenia. Doskonale sprawdzą się więc nie tylko jako okulary do – oczywiście – jazdy samochodem, czytania czy pracy przed komputerem, ale również do sportu, ćwiczeń czy aktywności fizycznej.

Oryginalne okulary korekcyjne marki Carrera w Aurum-Optics

W sklepie internetowym i salonach stacjonarnych Aurum-Optics oferujemy wyłącznie w 100% oryginalne modele okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych austriackiej marki Carrera. Wszystkie oprawki dostępne w naszej ofercie objęte są ponadto 2-letnią gwarancją producenta, która uprawnia do skorzystania z nieodpłatnej usługi serwisowej w przypadku ich uszkodzenia. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzją bywa wybór dobrze dopasowanych okularów. Dlatego naszym Klientom i Klientkom mającym problem ze zdecydowaniem się na oprawki polecamy konsultację z naszymi stylistami.