Wczytuję dane...

Okulary progresywne

Okulary progresywne - ostre widzenie niezależnie od odległości

Odczuwasz trudności z wyraźnym widzeniem z bliska? Żeby coś przeczytać, musisz odsuwać tekst od oczu, wyciągając rękę przed siebie? To zjawisko nosi nazwę prezbiopii i dotyka większość osób około 40 roku życia. Jeżeli nie zrobisz nic, żeby skorygować te zmiany, możesz narazić się na zmęczenie wzroku i bóle głowy. 

Soczewki progresywne to rozwiązanie dla tych, którym potrzebne są okulary do czytania i okulary do dali. Okulary progresywne korygują krótkowzroczność oraz służą przy tzw. starowzroczności, jako okulary do czytania, a także w obszarze pośrednim – na przykład przy pracy przy biurku. 

Oznacza to, że w okularach progresywnych zobaczysz wyraźnie to co znajduje się za oknem, a także przeczytasz ważną umowę bez zmiany okularów. Okulary progresywne są zatem okularami na każdą sytuację w codziennym życiu.

Kiedy warto kupić okulary progresywne?

• Okulary te są odpowiednie dla osób z zaburzeniami widzenia związanymi z wiekiem
• Zalecane w wieku od ok. 40-45 lat
• Dość problemów z koniecznością zmiany okularów 
• Bezwzględnie najlepszy komfort widzenia

Płynne przejście pomiędzy widzeniem w bliży i dali

Szkła progresywne zapewniają ostry obraz podczas poruszania się, minimalizują zniekształcenia, zapewnieniają komfort widzenia we wszystkich kierunkach i  pozwalają bez problemów przechodzić pomiędzy strefami bliży, dali oraz odległości pośrednich. Poszczególne obszary korekcji umieszczone na soczewce są ze sobą płynnie połączone, a oko może z łatwością przesuwać się od jednej strefy do drugiej. 

Soczewka progresywna: wyraźne widzenie z każdej odległości

Okulary progresywne to najwygodniejsza metoda korekcji starczowzroczności (presbiopii). Okulary progresywne są określane także jako „okulary wieloogniskowe”, ponieważ jednym szkłem koryguje się tutaj są różne wady. Dla osoby naszącej takie okulary oznacza to, że patrząc w górę - w okularach progresywnych widzi ona ostro w dali,  a spoglądając w dół, ostro w bliży. 

Korekcja starowzroczności


Czas, w którym zazwyczaj zaczynamy nosić okulary do bliży to mniej więcej 40 rok życia. W zależności od stylu życia i rodzaju wykonywanej pracy soczewki progresywne można dostosowywać do użytkownika poprzez wybór odpowiedniej klasy i typów soczewek progresywnych. 

Idealne dla kierowców


Okulary progresywne są idealne do prowadzenia samochodu. Kierowca widzi wyraźnie wszystko co dzieje sie na drodze, a także komunikaty na desce rozdzielczej czy nawigacji. Życie z okularami progresywnymi staje się po prostu łatwiejsze. 

O czym musimy pamiętać, kupując okulary progresywne?

Okulary progresywne są jak garnitur szyty na miarę. Mają zapewnić pacjentowi perfekcyjne widzenie pod każdym kątem. Dlatego najważniejszą rzeczą jest przede wszystkim dobrze wykonane badanie. Bardzo ważne będą również prawidłowo wykonane pomiary i odpowiednio dobrana oprawka okularowa. Specjaliści w salonach Aurum-Optics perfekcyjnie dobiorą dla Ciebie oprawę i szkła progresywne.