Wczytuję dane...

Sprawdź promocję

Okulary progresywne - ostre widzenie niezależnie od odległości

Soczewki progresywne to rozwiązanie dla tych, którym potrzebne są okulary do czytania i okulary do dali. Okulary progresywne korygują krótkowzroczność oraz służą przy tzw. starowzroczności, jako okulary do czytania, a także w obszarze pośrednim – na przykład przy pracy przy biurku. 

Oznacza to, że w okularach progresywnych zobaczysz wyraźnie to co znajduje się za oknem, a także przeczytasz ważną umowę bez zmiany okularów. Okulary progresywne są zatem okularami na każdą sytuację w codziennym życiu.

Kiedy warto kupić okulary progresywne?

Okulary te są odpowiednie dla osób z zaburzeniami widzenia związanymi z wiekiem. Czas, w którym zazwyczaj zaczynamy nosić okulary do bliży to mniej więcej 40 rok życia. W zależności od stylu życia i rodzaju wykonywanej pracy soczewki progresywne można dostosowywać do użytkownika poprzez wybór odpowiedniej klasy i typów soczewek progresywnych. 

Okulary progresywne to najwygodniejsza metoda korekcji starczowzroczności (presbiopii). Okulary progresywne są określane także jako „okulary wieloogniskowe”, ponieważ jednym szkłem koryguje się tutaj są różne wady. Dla osoby noszącej takie okulary oznacza to, że patrząc w górę - w okularach progresywnych widzi ona ostro w dali,  a spoglądając w dół, ostro w bliży. 

Płynne przejście pomiędzy widzeniem w bliży i dali

Szkła progresywne zapewniają ostry obraz podczas poruszania się, minimalizują zniekształcenia, zapewnieniają komfort widzenia we wszystkich kierunkach i pozwalają bez problemów przechodzić pomiędzy strefami bliży, dali oraz odległości pośrednich. Poszczególne obszary korekcji umieszczone na soczewce są ze sobą płynnie połączone, a oko może z łatwością przesuwać się od jednej strefy do drugiej.
 

O czym musimy pamiętać, kupując okulary progresywne?

Okulary progresywne są jak garnitur szyty na miarę. Mają zapewnić pacjentowi perfekcyjne widzenie pod każdym kątem. Dlatego najważniejszą rzeczą jest przede wszystkim dobrze wykonane badanie. Bardzo ważne będą również prawidłowo wykonane pomiary i odpowiednio dobrana oprawka okularowa. W doborze pomoże Ci nasz optyk online. Zasięgnij porady już teraz, bez wychodzenia z domu!

Wyślij wiadomość