Wczytuję dane...

Promocja na badanie wzroku

Zapisz się online tutaj lub zadzwoń: 888 05 06 07

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA BADANIE WZROKU?
Badanie wzroku - krok 1

W formularzu poniżej wybierz: interesującą Cię lokalizację, usługę, termin oraz formę płatności.

Badanie wzroku - krok 3

Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie dokonania rezerwacji. Dzień przed wizytą otrzymasz przypomnienie o badaniu.

Bezpłatne badanie wzroku - krok 4

To wszystko! Zapraszamy do naszego salonu 10 minut przed wybranym czasem.


SPRAWDŹ NASZE USŁUGI
Badanie wzroku

BADANIE WZROKU   ukua

Koszt: Bezpłatnie
Czas: ok. 40 min.

Bez kolejek i bez obowiązku zakupu. Kompleksowe badanie wzroku za 0 zł, a dodatkowo gwarancja 100 zł rabatu przy zakupie szkieł do okularówNasi specjaliści, korzystając z profesjonalnego sprzętu, przeprowadzą rzetelną ocenę Twojego wzroku. Nieważne czy masz astygmatyzm, krótkowzroczność czy cierpisz na cyfrowe zmęczenie oczu, nasz personel odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości.

Badanie obejmuje wywiad medyczny, pełne badanie optometryczne, analizę wzroku pod kątem różnych aspektów środowiskowych – wpływ pracy i nawyków, rekomendację i dobór odpowiednich soczewek (okularowych) oraz dobór oprawek. Ta usługa nie dotyczy osób poniżej 18 roku życia.

Diagnostyka akomodacji

POSZERZONE BADANIE WZROKU

Koszt: 190 zł*

Jest to pełne badanie wzroku rozszerzone o dodatkową diagnostykę. Dysfunkcje akomodacji są jednymi z najczęściej wykrywanych podczas badania wzroku zaburzeń. W jaki sposób dają o sobie znać? Wśród objawów dysfunkcji akomodacji są np. problemy z wyostrzaniem obrazu przy przenoszeniu wzroku daleko–blisko lub poczucie zmęczenia i spadek ostrości widzenia wieczorem oraz w gorszych warunkach oświetlenia. Pomiar akomodacji umożliwia stwierdzenie dysfunkcji akomodacji, która może być przyczyną wielu dolegliwości.

Czytaj więcej »

* Przy zakupie okularów korekcyjnych (oprawki+szkła) koszt badania 65 zł.

Spersonalizowane badanie wzroku dla osób 40+

NOWOŚĆ! SPERSONALIZOWANE BADANIE WZROKU DLA OSÓB 40+

Koszt: 220 zł*

Badanie dedykowane dla osób zainteresowanych okularami progresywnymi oraz nowoczesnymi soczewkami podnoszącymi komfort pracy i życia.

Spersonalizowane badanie wzroku dla osób 40+ ma na celu precyzyjne zdiagnozowanie wady wzroku pacjentów. Celem badania jest zapewnienie naszym klientom najlepszego i najbardziej komfortowego widzenia na każdą odległość. Dzięki szczegółowemu badaniu oraz pogłębionej analizie dobieramy najlepsze rodzaje soczewek, aby komfort życia naszych pacjentów znacząco się poprawił. Badanie obejmuje wywiad medyczny, pełne badanie optometryczne, szczegółowy wywiad i analizę wzroku pod kątem różnych aspektów środowiskowych (wpływu pracy, nawyków, stylu życia), wydanie recepty okularowej, rekomendację i dobór odpowiednich soczewek (okularowych) oraz dobór oprawek. Badanie trwa ok 1-1,5 godziny.

Czytaj więcej »

* Przy zakupie okularów korekcyjnych (oprawki+szkła) koszt badania 75 zł.

Badanie pod soczewki

BADANIE WZROKU Z DOBOREM SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Koszt: 220 zł

W Aurum-Optics oferujemy nie tylko okulary, ale także soczewki kontaktowe, które w wielu sytuacjach sprawdzą się jako najlepsza opcja korekcji wzroku. Uprawiasz sport, jeździsz na rowerze albo po prostu nie lubisz nosić okularów? To może być odpowiednia opcja dla Ciebie.

Czytaj więcej »

Badanie okulistyczne

BADANIE OKULISTYCZNE

Koszt: 230 zł

Badanie okulistyczne przeprowadzane jest przez lekarza okulistę. Rozpoczyna się od dokładnego wywiadu, na podstawie którego lekarz stwierdza, czy u pacjenta występują choroby przewlekłe oraz problemy z układem wzrokowym. Następnie okulista przechodzi do sprawdzenia: ostrości wzroku, ruchomości gałek ocznych, stanu powiek, oczodołów oraz do oceny przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej. W trakcie badania lekarz okulista może podać krople rozszerzające źrenice w celu dokładniejszego sprawdzenia dna oka lub zbadania dokładniej wady refrakcji, przede wszystkim u osób ze skurczem akomodacyjnym (po podaniu kropli przez 4-6 godzin mogą występować zaburzenia widzenia oraz światłowstręt, dlatego nie należy prowadzić w tym czasie pojazdów mechanicznych). Na koniec badania okulista stawia diagnozę oraz wystawia receptę na okulary lub wdraża odpowiednie leczenie.

Badanie wzroku dla dzieci

BADANIE WZROKU DLA DZIECI

Koszt: 250 zł

Badanie dzieci przeprowadzane jest przez odpowiedniego specjalistę: optometrystę, ortoptystę lub lekarza okulistę. Badanie poprzedzone jest obszernym wywiadem, w trakcie którego ustalamy problemy oraz potrzeby wzrokowe małego pacjenta. W trakcie badania sprawdzane są następujące parametry: ostrość wzroku, ruchomość gałek ocznych, stan widzenia obuocznego, sprawność oraz amplituda akomodacji, konwergencja. Następnie specjalista wyznacza korekcję okularową oraz rekomenduje odpowiednie rozwiązania optyczne oraz instruuje, jak zadbać o higienę pracy wzrokowej. Usługa jest dostępna w wybranych lokalizacjach (dostępne lokalizacje można sprawdzić w formularzu zapisu na badania).

Nauka zakładania soczewewk

NAUKA ZAKŁADANIA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Koszt: 70 zł

Jeżeli posiadasz aktualne badanie, które było przeprowadzone poza gabinetami Aurum Optics i jesteś zainteresowany noszeniem soczewek kontaktowych - umów się na naukę zakładania. Zakres usługi: nauka zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych, odpowiednia pielęgnacja soczewek i ich prawidłowe przechowywanie.

Stylista Aurum-Optics

KONSULTACJA STYLISTY OKULAROWEGO

Koszt: 150 zł

Okulary, oprócz aspektów medycznych, muszą posiadać odpowiednie walory estetyczne. W Aurum-Optics oprócz zaspokojenia Twoich potrzeb wzrokowych, zadbamy również o Twój styl. Dajemy Ci możliwość skorzystania z indywidualnej usługi stylisty optycznego, który pomoże w doborze opraw korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych.

Czytaj więcej »

Kontrolne badanie wzroku

KONTROLNE BADANIE WZROKU

Koszt: Bezpłatnie*

Tylko dla klientów Aurum Optics. Jeżeli chcesz zapisać się na kontrolne badanie wzroku wybierz „Pełne badanie wzroku” i wpisz kod w miejsce „Mam kod rabatowy” lub przyjdź do salonu i pokaż sms-a albo maila z zaproszeniem na badanie.

Nawet gdy świetnie widzisz, warto od czasu do czasu udać się do optometrysty i zrobić badania kontrolne wzroku. Osoby znajdujące się w przedziale wiekowym między 18. a 60. rokiem życia powinny wykonywać badanie kontrolne raz na rok. W przypadku osób ze stwierdzoną wadą wzroku - raz na 6 miesięcy lub zgodnie z zaleceniami optometrysty. Częstotliwość wykonywania badań kontrolnych uzależniona jest od tego czy wada wzroku została zahamowana, czy też cały czas się pogłębia. Dzięki właściwym badaniom kontrolnym można wcześnie dokonać identyfikacji zaburzeń wzroku, a także mogą potencjalnie wykryć w odpowiednim momencie ewentualny proces chorobowy w obrębie oka. Badanie dedykowane dla osób noszących okulary lub soczewki kontaktowe. Klienci Aurum Optics otrzymują okresowe zaproszenia na bezpłatne kontrolne badania wzroku raz do roku. Badanie obejmuje wywiad medyczny, pełne badanie optometryczne i, jeżeli istnieje taka konieczność, rekomendację i dobór odpowiednich soczewek (okularowych lub kontaktowych). Badanie trwa ok 30-40 min.

*Przy okazaniu zaproszenia na badanie (sms/e-mail), lub po wpisaniu kodu rabatowego.

FAQ

Badanie wzroku ma na celu określenie korekcji jednoocznej i obuocznej, którego celem jest uzyskanie najlepszego i komfortowego widzenia. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dlatego badanie wzroku trwa ok. 20-40 minut. Badanie wykonać mogą osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 16 roku życia.

Przebieg badania:
1. Wywiad z pacjentem.
2. Wstępne badanie komputerowe (autorefraktometr).
3. Ocena ostrości wzroku.
4. Pomiar wad wzroku (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność).
5. Badanie widzenia obuocznego.
6. Zaproponowanie odpowiedniego rodzaju korekcji.

Tak. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zaleca się je ściągnąć minimum 45 minut przed badaniem. Sugerujemy, aby pacjent przyszedł na badanie jak najbardziej wypoczęty.

Badanie za 0 zł może wykonać każdy klient Aurum Optics, który otrzymał SMS przypominający o badaniu. Aby skorzystać z bezpłatnego badania kontrolnego, należy pokazać otrzymany SMS lub podać imię i nazwisko celem ustalenia daty ostatniego badania. Zapisać się na badanie można przez formularz umieszczony powyżej lub poprzez Biuro Obsługi Klienta pod numerem telefonu 888 05 06 07.

Realizacja usługi badania wzroku jest rozliczana zgodnie z cennikiem obowiązującym w Aurum Optics lub zgodnie z obowiązującą promocją. W przypadku zakupu kompletu medycznego (oprawki + szkła okularowe) bezpłatna usługa badania wzroku jest rozliczana w kwocie zakupu poprzez odliczenie ceny usługi od ceny towaru. Tzn. cena usługi badania wzroku jest uwzględniona na paragonie ale jest odliczona od ceny zakupu kompletu medycznego. Informacja o obowiązujących promocjach znajduje się na stronie internetowej www.aurum-optics.pl i w salonach stacjonarnych. W przypadku pytań odnośnie ceny usług badania wzroku lub sposobu rozliczania usług promocyjnych można skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta telefonicznie lub za pośrednictwem czatu.

Podczas skorzystania z promocyjnego badania wzroku za 0 zł otrzymasz pełną opinię optometryczną wraz z receptą, jeżeli zdecydujesz się na zakup okularów. W przypadku braku decyzji co do zakupu, poinformujemy Cię o wynikach badania, a nabycie opinii optometrycznej wraz z receptą jest możliwe za opłatą w wysokości 150 zł.

Atropina powoduje rozszerzenie źrenicy i światłowstręt oraz zaburza akomodację oka. Działanie atropiny utrzymuje się od kilku do kilkunastu godzin. Dlatego dobrze jest zrezygnować z przyjazdu na badanie samochodem.