Wczytuję dane...

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA BADANIE WZROKU?
Badanie wzroku - krok 1

W formularzu poniżej wybierz: interesującą Cię lokalizację, usługę, termin oraz formę płatności.

Badanie wzroku - krok 2

Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie dokonania rezerwacji. Dzień przed wizytą otrzymasz także przypomnienie o badaniu.

Bezpłatne badanie wzroku - krok 1

To wszystko! Zapraszamy do naszego salonu 10 minut przed wybranym czasem.

SPRAWDŹ NASZE USŁUGI
Spersonalizowane badanie wzroku dla osób 40+

NOWOŚĆ! SPERSONALIZOWANE BADANIE WZROKU DLA OSÓB 40+

Spersonalizowane badanie wzroku dla osób 40+ ma na celu precyzyjne zdiagnozowanie wady wzroku pacjentów. Celem badania jest zapewnienie naszym klientom najlepszego i najbardziej komfortowego widzenia na każdą odległość. To wszystko za pomocą określenia dokładnych, kompletnych parametrów wady wzroku - oraz dobrania właściwych rozwiązań optycznych. Dzięki temu możemy sprawić, że komfort życia naszych pacjentów znacząco się poprawi.

Koszt konsultacji w salonie: 99 zł 0 zł*
* - przy zakupie okularów korekcyjnych (oprawki+szkła).

Czytaj więcej »

Badanie wzroku

PEŁNE BADANIE WZROKU Z DOBOREM OKULARÓW

Zakup okularów jest czymś szczególnym, nie tylko dlatego, że stają się one częścią naszej garderoby, modnym dodatkiem, lecz jest wyjątkowy również dlatego, że łącznie ze szkłami jako wyrób medyczny pomagają nam w codziennym życiu. Dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo zadowoleni z wykonanych u nas okularów. Z tego względu zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy pomagają dobrać najlepsze szkła i oprawki i dokonują niezbędnych pomiarów.

Koszt badania: 0 zł
przy zakupie okularów korekcyjnych (oprawki + szkła)

Czytaj więcej »

Badanie wzroku

PEŁNE BADANIE WZROKU

W każdym naszym salonie posiadamy najlepszych specjalistów, którzy dzięki profesjonalnemu sprzętowi zbadają Twój wzrok. Nieważne czy masz astygmatyzm, krótkowzroczność czy cierpisz na cyfrowe zmęczenie oczu, nasz personel odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości.

Koszt badania: 125 zł 49 zł

Czytaj więcej »

Badanie okulistyczne

BADANIE OKULISTYCZNE

Badanie okulistyczne przeprowadzane jest przez lekarza okulistę. Rozpoczyna się od dokładnego wywiadu, na podstawie którego lekarz stwierdza, czy u pacjenta występują choroby przewlekłe oraz problemy z układem wzrokowym. Następnie okulista przechodzi do sprawdzenia: ostrości wzroku, ruchomości gałek ocznych, stanu powiek, oczodołów oraz do oceny przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej. W trakcie badania lekarz okulista może podać krople rozszerzające źrenice w celu dokładniejszego sprawdzenia dna oka lub zbadania dokładniej wady refrakcji, przede wszystkim u osób ze skurczem akomodacyjnym (po podaniu kropli przez 4-6 godzin mogą występować zaburzenia widzenia oraz światłowstręt, dlatego nie należy prowadzić w tym czasie pojazdów mechanicznych). Na koniec badania okulista stawia diagnozę oraz wystawia receptę na okulary lub wdraża odpowiednie leczenie.

Koszt badania: 150 zł

Badanie pod soczewki

BADANIE WZROKU POD SOCZEWKI KONTAKTOWE

W Aurum-Optics oferujemy nie tylko okulary, ale także soczewki kontaktowe, które w wielu sytuacjach sprawdzą się jako najlepsza opcja korekcji wzroku. Uprawiasz sport, jeździsz na rowerze albo po prostu nie lubisz nosić okularów? To może być odpowiednia opcja dla Ciebie.

Koszt badania: 150-200 zł
W zależności od rodzaju soczewek.

Czytaj więcej »

Diagnostyka akomodacji

DIAGNOSTYKA AKOMODACJI WZROKU

Dysfunkcje akomodacji są jednymi z najczęściej wykrywanych podczas badania wzroku zaburzeń. W jaki sposób dają o sobie znać? Wśród objaw dysfunkcji akomodacji są np. problemy z wyostrzaniem obrazu przy przenoszeniu wzroku daleko–blisko lub poczucie zmęczenia i spadek ostrości widzenia wieczorem oraz w gorszych warunkach oświetlenia.

Koszt badania: 189 zł 109 zł

Czytaj więcej »

Kontrolne badanie wzroku

KONTROLNE BADANIE WZROKU

Nawet gdy świetnie widzisz, warto od czasu do czasu udać się do optometrysty i zrobić badania kontrolne wzroku. Osoby znajdujące się w przedziale wiekowym między 18. a 60. rokiem życia powinny wykonywać badanie kontrolne raz na rok. W przypadku osób ze stwierdzoną wadą wzroku - raz na 6 miesięcy lub zgodnie z zaleceniami optometrysty. Częstotliwość wykonywania badań kontrolnych uzależniona jest od tego czy wada wzroku została zahamowana, czy też cały czas się pogłębia.

Koszt badania: 0 zł
przy okazaniu zaproszenia na badanie (sms/e-mail).

Stylista Aurum-Optics

KONSULTACJA STYLISTY

Okulary, oprócz aspektów medycznych, muszą posiadać odpowiednie walory estetyczne. W Aurum-Optics oprócz zaspokojenia Twoich potrzeb wzrokowych, zadbamy również o Twój styl. Dajemy Ci możliwość skorzystania z indywidualnej usługi stylisty optycznego, który pomoże w doborze opraw korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych.

Koszt konsultacji w salonie: 30 zł 1 zł*
* - przy zakupie okularów.

Czytaj więcej »

FAQ

Badanie wzroku ma na celu określenie korekcji jednoocznej i obuocznej, którego celem jest uzyskanie najlepszego i komfortowego widzenia. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dlatego badanie wzroku trwa ok. 20-40 minut. Badanie wykonać mogą osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 16 roku życia.

Przebieg badania:
1. Wywiad z pacjentem.
2. Wstępne badanie komputerowe (autorefraktometr).
3. Ocena ostrości wzroku.
4. Pomiar wad wzroku (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność).
5. Badanie widzenia obuocznego.
6. Zaproponowanie odpowiedniego rodzaju korekcji.

Tak. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zaleca się je ściągnąć minimum 45 minut przed badaniem. Sugerujemy, aby pacjent przyszedł na badanie jak najbardziej wypoczęty.

Wybierając usługę „Pełne badanie wzroku” wykonujemy badanie, które ma na celu określenie korekcji jednoocznej i obuocznej, którego celem jest uzyskanie najlepszego i komfortowego widzenia. Koszt usługi to 49 zł. Przy wyborze drugiej opcji wraz z badaniem wzroku dobieramy odpowiednie okulary korekcyjne czyli oprawki oraz szkła dopasowane do wady wzroku. Koszt tej usługi to 0 zł.

Badanie za 0 zł może wykonać każdy klient Aurum Optics, który otrzymał SMS przypominający o badaniu. Aby skorzystać z bezpłatnego badania kontrolnego, należy pokazać otrzymany SMS lub podać imię i nazwisko celem ustalenia daty ostatniego badania. Zapisać się na badanie można przez formularz umieszczony powyżej lub poprzez Biuro Obsługi Klienta pod numerem telefonu 888 05 06 07.

Pełne badanie wzroku kosztuje 49 zł.  Przy wybraniu usługi „Badanie wzroku z doborem okularów” koszt badania odliczany jest od ceny zakupu kompletu okularów (oprawki+soczewki).

W Aurum Optics wykonujemy badanie wzroku od 16 roku życia. Wizyta młodzieży poniżej 16 roku życia powinna odbyć się u lekarza okulisty z podaniem kropli porażających akomodację. Jeżeli lekarz okulista skieruje na dalsze badanie do optometrysty wówczas należy dziecko zapisać  na pełne badanie wzroku.

Badanie okulistyczne wykonywane jest od 14 roku życia.

Podczas badania okulistycznego nie badamy dna oka pacjenta.

Atropina powoduje rozszerzenie źrenicy i światłowstręt oraz zaburza akomodację oka. Działanie atropiny utrzymuje się od kilku do kilkunastu godzin. Dlatego dobrze jest zrezygnować z przyjazdu na badanie samochodem.

Badanie okulistyczne rozpoczyna się od obszernego wywiadu z pacjentem, a następnie okulista sprawdza: ostrość wzroku, ruchomość gałek ocznych, stan powiek, oczodołów oraz ocenia przedni i tylny odcinek gałki ocznej.

Tak, każdy klient, który wykonuje pełne badanie wzroku, otrzymuje receptę z wynikiem badania.

W przypadku kontrolnego badania wzroku nie wystawiamy recepty na okulary.

W trakcie trwania akcji promocyjnych na badanie wzroku oraz wykonywanie tzw. badań przesiewowych Aurum Optics zastrzega sobie prawo do niewydawania recepty – informacje o niewydawaniu recepty będą wówczas zawarte w opisie akcji lub/i jej regulaminie.

W obliczu pandemii koronawirusa wprowadziliśmy w salonach optycznych Aurum-Optics zaostrzone standardy bezpieczeństwa.
Dzięki temu wizyta u nas jest w pełni bezpieczna. Jeżeli pojawiły się u Ciebie objawy COVID-19, możesz odwołać rezerwację całkowicie bezpłatnie!