Wczytuję dane...
Jakie okulary pasują do mojej twarzy?

Istnieje wiele czynników mających istotny wpływ na wybór najlepszych okularów. Szukając idealnej pary zwracamy uwagę na kolor i oprawę oczu, styl ubierania się, ale przede wszystkim na fryzurę i kształt twarzy. Jak łatwo się domyślić, nie wszystkie oprawki będą wyglądały korzystnie w przypadku każdego użytkownika dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup nowych okularów, warto przymierzyć możliwie jak najwięcej par w salonie optycznym, a w razie potrzeby zasięgnąć również porady specjalistów. W sklepie internetowym Aurum-Optics możesz również skorzystać z usługi wirtualnej przymierzalni.

Dodatkowo istnieje pewien zestaw reguł, których znajomość pozwala nam znacznie zawęzić pole poszukiwań. Mowa oczywiście o kształcie twarzy i właściwie dobranych do niego oprawkach. Jaki rodzaj oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy? Co zrobić, abyśmy w okularach wyglądali stylowo i ładnie? Oto garść informacji dotyczących doboru oprawek do kształtu twarzy.

Twarz owalna

Nie bez powodu ten rodzaj twarzy uważany jest za jeden z najbardziej pożądanych wśród użytkowników okularów. Mogą oni bowiem wybierać spośród niemal wszystkich dostępnych na rynku kształtów oprawek i to bez obaw, że będą wyglądali niekorzystnie. Taka mnogość możliwości wymaga zatem od poszukujących podjęcia decyzji dotyczącej najważniejszych dla nich cech okularów. 

Twarz okrągła

W przeciwieństwie do twarzy kwadratowej czy prostokątnej, w przypadku owalnej zadanie okularów jest wyostrzenie rysów i konturów, a także nadanie twarzy lekkości i pociągłości. Doskonale nadają się do tego tzw. kocie oczy, które optycznie uniosą nieznacznie górną część twarzy, wyszczuplając ją. Będąc u optyka, warto przymierzyć również oprawki o prostokątnym kształcie.

Twarz trójkątna

Szeroka w okolicach czoła i zwężająca się ku podbródkowi twarz trójkątna również zasługuje na pasujące do niej i podkreślające jej walory oprawki. W celu złagodzenia owalu twarzy i optycznego zmniejszenia szerokości skroni warto postawić na zaokrąglone kształty, a także na ciekawe wizualnie oprawki wykonane z transparentnego tworzywa sztucznego.

Twarz prostokątna

Tutaj można zaszaleć z wielkością. Ważne jednak, aby unikać przy tym kanciastych oprawek, które prostokątnej twarzy dodadzą jeszcze „ostrości”. W przypadku posiadaczy prostokątnego kształtu twarzy dobrym pomysłem będą zarówno okulary owalne i okrągłe, jak i klasyczne aviatory, które stanowią się prawdziwą ikonę stylu.

Skorzystaj z rady naszego stylisty online

Wciąż nie masz pewności, jakie okulary będą pasowały do Twojej twarzy? Zasięgnij rady specjalisty! Już teraz napisz do naszego stylisty online, który pomoże Ci wybrać oprawki, w których będziesz wyglądać olśniewająco.

Wyślij wiadomość