Wczytuję dane...

Rozmowa z Ewą Bargieł, Dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Na początku 2023 roku, Aurum Optics miało okazję nawiązać niezwykłą współpracę z Placówkami Opiekuńczo-Wychowawczymi w Błoniu i Dziekanowie Leśnym. Dzięki niej, byliśmy w stanie zapewnić bezpłatne badanie oraz okulary korekcyjne wielu dzieciom, które tego potrzebują, przyczyniając się tym samym do poprawy ich zdrowia i komfortu życia. Działania te wypełniają nas dumą, a nie byłyby one możliwe bez Pani Ewy Bargieł, Dyrektor ww. placówek, z którą mieliśmy niezwykłą przyjemność przeprowadzić wywiad na temat podjętych działań.

Czy mogłaby Pani opowiedzieć o początkach współpracy Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Błoniu i Dziekanowie Leśnym z Aurum Optics?

Szanowni Państwo, w styczniowy wieczór 2023 roku podczas Uroczystej Gali Świątecznej organizowanej przez Niepubliczne Szkoły z Łomianek, pod kierownictwem Pani Jolanty Malesy, nawiązała się nasza współpraca z Panem Kamilem Izdebskim.

Propozycja Pana Kamila dotyczyła bezpłatnych konsultacji okulistycznych i doboru oprawek dla Wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Powiecie Warszawskim Zachodnim z udziałem firmy Aurum-Optics. Odpowiedzieliście Państwo na nasze potrzeby zarówno medyczne jak i wizualno-estetyczne, a jest to obszar niezwykle ważny w sferze opiekuńczo-wychowawczej.

Działania podjęte zostały z Panią Beatą Jankowską, która koordynując wizyty zapewnia naszym Podopiecznym i Opiekunom komfort sprawnej realizacji zleceń. Profesjonalizm świadczonych usług wyróżnia Państwa Firmę na rynku, a my jako odbiorcy również czujemy się wyróżnieni. Nieśmiała inicjatywa ze strony Pana Kamila sprawiła, że Aurum-Optics jest marką naszych Dzieci i Wychowawców. Jak pisał Janusz Korczak: „Kto ma silną wolę i silną chęć służby ludziom, temu życie pięknym będzie snem, choćby droga do celu była poplątana, a myśli niespokojne”.

Ile Dzieci otrzymało do tej pory okulary? Ile Dzieci ich jeszcze potrzebuje?

W 2023 roku wszystkie zgłoszone zapytania w stronę Aurum-Optics otrzymały akceptację i realizację w postaci konsultacji i profesjonalnego doboru oprawek - prezentu, na który w najśmielszych oczekiwaniach nie liczyliśmy.

Każdorazowe zgłoszenie Dziecka do konsultacji okulistycznej wynika z bieżącej oceny Jego stanu zdrowia, a wszystkie przyjęte Dzieci obserwujemy pod kątem takich potrzeb i konsultujemy, mogąc zawsze liczyć na Państwa Firmę.

Wspólnym zaangażowaniem wpływamy na jakość życia Dziecka, wyposażając Je w kompetencje, poczucie własnej wartości, ale również podstawowe potrzeby, sprzęty, np. niezbędne do funkcjonowania okulary.

Tak właśnie spełniacie Państwo marzenia Dzieci.

Czy dzieci są zadowolone ze swoich nowych „prezentów”?

Nasi Wychowankowie wyrażają zadowolenie i wdzięczność z możliwości wyboru artykułu, który spełnia ich oczekiwania. Właściwie dobrane oprawki stają się prawdziwym prezentem.

Czy zauważyliście jakieś zmiany w życiu codziennym dzieci po otrzymaniu okularów?

Zdrowie naszych Podopiecznych jest priorytetem w opiece i wychowaniu, a dobór najlepszych oprawek to również estetyka i poczucie własnej wartości. Firma Aurum-Optics ma swój udział w rozwoju i budowaniu dobrego samopoczucia Dzieci naszych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Codzienność funkcjonowania Podopiecznych w dobrze dobranych okularach cechuje wyższa jakość życia, tzn. umożliwiają im one prawidłową naukę, możliwość rozwoju zainteresowań, podnoszą samoakceptację oraz walory estetyczne.

Jakie były główne trudności w identyfikacji dzieci, które potrzebują korekcji wzroku, i jak je przezwyciężyliście? 

Trudności polegały na tym, że szukaliśmy różnych rozwiązań, zmienialiśmy Salony Optyczne, barierę stanowiły koszty i brak właściwego doboru oprawek.

Państwa propozycja stała się dla nas najlepszym rozwiązaniem, tym samym pomocą dla Dzieci.

Aurum-Optics przyszło nam z pomocą poprzez dogodną lokalizację, dostępność terminów, profesjonalną obsługę, najwyższej jakości produkty.

Jakie wyzwania związane z organizacją projektu uważacie za największe?

Wyzwania stanęły po stronie Państwa Firmy, w postaci podjęcia się realizacji projektu - świadczenia bezpłatnych konsultacji okulistycznych i usług optycznych. W ramach tego projektu zarówno Państwo jak i my pokazujemy czym jest jakość Aurum-Optics.

Czy istniały przypadki, gdzie okulary miały szczególne znaczenie dla konkretnych dzieci? Z jaką największą wadą wzroku macie tutaj do czynienia? 

Zindywidualizowane potrzeby optyczne Dzieci dotyczyły, np. dopasowania szkieł przy dużej wadzie wzroku oraz dostosowania ich do oprawek. Zmierzyliście się też jako Firma z wielofunkcyjnością szkieł/oprawek, np. przy astygmatyzmie. Kolejnym priorytetem w doborze jest aktywność, ruchliwość naszych Wychowanków, a to wymaga również odpowiednich oprawek. W naszym odczuciu Aurum-Optics tworzy okulary spełniające każde potrzeby i oczekiwania.

Czy może Pani podzielić się z nami jakimś osobistym przeżyciem, które wywarło największy wpływ na Panią w trakcie tej inicjatywy?

Moje osobiste doświadczenia z Aurum-Optics to radość w oczach Dzieci.

To co robicie, to inicjatywa godna uznania i promowania. Niemożliwe stało się możliwe w Państwa wykonaniu, niech więc to będzie zaczyn do czynienia dobra dla Przedstawicieli różnych Firm.

Szczególne wyrazy wdzięczności i uznania kieruję dla Pana Kamila Izdebskiego. Warto podejmować inicjatywy ponadczasowe. Zatem życzę Państwa Firmie sukcesów zawodowych, zadowolonych Klientów, którzy oczami Dziecka wyrażą radość i postawią na rozwój Aurum-Optics.

Pamiętajmy słowa Ericha Fromma: „Kto potrafi dawać z siebie, jest bogaty”.