Wczytuję dane...

Okulary przeciwsłoneczne vs. okulary przeciwsłoneczne z korekcją: czym się różnią?

Okulary Przeciwsłoneczne vs. Okulary Przeciwsłoneczne z Korekcją: Czym Się Różnią?

Okulary przeciwsłoneczne są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego wczasowicza. Jednak mimo ich popularności i udowodnionej skuteczności, wciąż krąży wokół nich wiele mitów i niedopowiedzeń. Czy wiedzieliście, że okulary przeciwsłoneczne powinno się nosić całym rokiem, niezależnie od pogody? Wiele osób nie wie także, że okulary przeciwsłoneczne można zakupić także w wersji z korekcją. Dzisiaj chcielibyśmy więc poruszyć ten temat i omówić temat różnic między okularami przeciwsłonecznymi a okularami przeciwsłonecznymi z korekcją.

Czy okulary korekcyjne mogą być przeciwsłoneczne?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Okulary przeciwsłoneczne są dostępne nie tylko w formie zerówek. Kryje się za nimi bardzo szeroka gama cech i funkcjonalności do wyboru, dostosowanych do indywidualnych potrzeb osoby noszącej. Jedną z najistotniejszych informacji o których warto wiedzieć jest możliwość zakupu okularów przeciwsłonecznych z korekcją. Ich wybór jest niemniej ograniczony niż w przypadku zwykłych okularów przeciwsłonecznych, a kolor i styl soczewek są w 100% dostosowane do wyboru danego klienta. Wśród nich można znaleźć soczewki barwione, soczewki fotochromowe, soczewki z polaryzacją, soczewki lustrzane oraz soczewki PRIZM.

Dla kogo okulary przeciwsłoneczne z korekcją?

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją okażą się przydatne dla każdego, kto potrzebuje okularów korekcyjnych na co dzień. Wśród osób, które mogą uznać je za szczególnie przydatne można znaleźć kierowców i sportowców, którzy są szczególnie narażeni na negatywne skutki długotrwałego wystawienia na światło słoneczne. Okulary przeciwsłoneczne z korekcją znajdują również swoje uznanie w kręgach wielbicieli i wielbicielem mody i modowych trendów.

Jakie są korzyści z noszenia okularów przeciwsłonecznych z korekcją?

Dzięki okularom przeciwsłonecznym z korekcją, Wasze oczy otrzymują kompleksową ochronę przed promieniowaniem UV, a także zwiększony komfort widzenia oraz ochronę przed zanieczyszczeniami i urazami. Ponadto, okulary przeciwsłoneczne z korekcją zapewniają stylowy wygląd i dawkę pewności siebie dla osób z wadą wzroku!

Czym różnią się okulary przeciwsłoneczne od okularów przeciwsłonecznych z korekcją?

Jeśli zastanawiacie się jakie są różnice między okularami przeciwsłonecznymi a okularami przeciwsłonecznymi z korekcją, odpowiedź brzmi – praktycznie żadne. Nie licząc faktu, że okulary przeciwsłoneczne z korekcją są przeznaczone dla osób z wadą wzroku, a zwykłe okulary przeciwsłoneczne dla osób bez niej, pomiędzy jednym a drugim nie znajdziemy znaczących różnic. Zarówno z korekcją, jak i bez, okulary te mają identyczną funkcjonalność i żadne nie ustępują swojemu odpowiednikowi.

Jedyną zauważalną różnicą może okazać się różnica w cenie – okulary przeciwsłoneczne z korekcją są z reguły nieco droższe. Przykładowo, wybierając soczewki barwione, należy liczyć się z kwotą ok. 150 zł większą niż przy okazji zakupu zwykłych soczewek bezbarwnych.

Aby uzyskać bardziej szczegółową wycenę, skontaktuj się z optykiem online lub przyjdź do jednego z naszych salonów, aby wykonać indywidualną wycenę.