Wczytuję dane...

Okulary przeciwsłoneczne męskie: " IKONY"

Podobnie jak w przypadku odzieży czy obuwia, również okularowe trendy pojawiają się i znikają. Każdego roku na całym świecie produkowane są nowe kształty okularów przeciwsłonecznych. Ich twórcy dodają do tradycyjnych oprawek charakterystyczne dla siebie akcenty albo decydują się na eksperymenty z kolorami. Nietrudno się domyślić, że o im bardziej ekstrawaganckich rozwiązaniach mowa, tym szybciej zostają one zapomniane przez użytkowników i zastąpione nową propozycją. Mimo to wciąż są jednak modele zawsze modne, o nieprzemijającym stylu i charakterze. O których okularach męskich mowa? Warto się o tym przekonać i uzupełnić swoją garderobę właśnie o te oprawki.

Lenonki XXI WIEKU – męskie ikony od muzyka

Okulary, które stały się znakiem rozpoznawczym Johna Lennona, powracają dziś regularnie w wielu niezwykłych wersjach! Popularne lenonki, bo o nich jest mowa, znajdziemy już praktycznie w każdej kolekcji marki Luxottica. W historii podobny model męskich okularów pojawił się w Anglii już około 1880 r. i do wybuchu I wojny światowej cieszył się wprost zawrotną popularnością.

W latach powojennych te męskie okulary wypromował legendarny członek the Beatles – John Lennon, a później kojarzono je głównie z subkulturą hipisów. To właśnie międzynarodowa sława jednego z „Chłopców z Liverpoolu” sprawiła, że męskie okulary o okrągłych oprawkach stały się prawdziwą ikoną. Dziś powracają jako ikona współczesnej mody męskiej i najsilniejszy trend kolejnych sezonów!

Aviatory – okulary nie tylko dla mężczyzn w mundurach

Zaprojektowany w 1937 roku model Aviator Classic Ray-Ban, początkowo przeznaczony dla amerykańskich lotników, jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli okularów na świecie. Męskie okulary Aviator Classic cechuje ponadczasowy design, który łączy legendarny styl pilotek z wysoką jakością, najnowszą technologią i wygodą. Klasyczna, złota oprawka i wielokolorowe soczewki, zapewniają noszącym je mężczyznom optymalną jasność widzenia i całkowitą ochronę przed promieniowaniem UV.

W ofercie marki Ray-Ban dostępna jest szeroka gama barw soczewek, dzięki którym wrażenia wizualne osiągają całkiem nowy wymiar. Użytkownik może wybierać m.in. spośród mineralnego brązu, mineralnej zieleni lub wersji G-15 wyposażonej w filtr polaryzacyjny. Męskie oprawki Aviator Classic Ray-Ban to udane połączenie nowoczesności z tradycją, które cieszy się uznaniem od ponad ośmiu dekad.

                           
Persol 714, czyli okulary dla gwiazdy filmowej

Światowa kariera tego modelu rozpoczęła się w roku 1968. Doskonale znany już wówczas amerykański aktor, Steve McQueen pojawił się w nim w filmie „Sprawa Thomasa Crowna” Normana Jewisona.

Na przełomie lat 60. i 70. McQueen zyskał status gwiazdy filmowej, a jego ulubione okulary, z którymi nie rozstawał się również na co dzień, niemal od razu stały się obiektem pożądania wśród mężczyzn na całym świecie. Wiele osób uważa, że marka Persol zyskała status kultowej właśnie dzięki McQueenowi. Bez względu na to, jak było naprawdę, dziś zarówno on, jak i firma uznawane są za ikony mody męskiej.

Stworzony przez nich egzemplarz Persol 714, dokładnie ten sam, który Steve McQueen nosił na srebrnym ekranie, został sprzedany na aukcji w roku 2006 za zawrotną kwotę 70 tys. dolarów. Chcąc poczuć się niczym filmowa gwiazda, nie trzeba jednak wydawać aż takiej sumy. Męskie okulary Persol 714 można nabyć już za kwotę poniżej 1000 zł.

Holbrook Oakley – amerykański styl w międzynarodowym wydaniu

Modne i ponadczasowe okulary wybierają również mistrzowie międzynarodowych aren sportowych. Jednym z nich jest snowboardzista Shaun White, który wraz z bratem, a jednocześnie dyrektorem kreatywnym, Jessem, podjął bliską współpracę z firmą Oakley. Panowie wzięli wówczas udział w procesie tworzenia okularów Holbrook. Razem zdecydowali się zaczerpnąć inspiracje z klasyki, charakteryzującej np. oryginalne okulary Oakley FROGSKINS®, by następnie wyodrębnić własną wizję amerykańskiego stylu.

Modele Holbrook to synonim ponadczasowości, kojarzący się z ekranowymi bohaterami lat 40., 50. i 60. XX wieku. Ich styl i charakter nawiązują do ikon, które w tamtym okresie inspirowały młodzież swoją indywidualnością i niezależnością. Kto miał szansę stać się legendą? Zarówno samotnik, jak i lider, każdy, kto trzymał się własnych zasad, bronił określonych racji i w razie potrzeby potrafił działać.
Nazwa kultowych męskich okularów przeciwsłonecznych również została zainspirowana podobną historią. Holbrook to bowiem małe miasteczko położone w Arizonie, nieopodal słynnej Route 66. Lokalizacja na pograniczu malowniczej pustyni i nieprzyjaznych lasów niejednokrotnie skłaniała tamtejszych mieszkańców do refleksji i rozwijała wyobraźnię. To klasyczne miejsce akcji westernów, uosabiające ducha poszukiwaczy i odkrywców przemierzających autostradę nr 66 w latach 50. i 60. XX wieku. I takie też są męskie okulary przeciwsłoneczne firmy Oakley: klasyczne, a przy tym nieoczywiste i opierające się upływającemu czasowi.

Podsumowanie

Męskie okulary przeciwsłoneczne to nieodłączny gadżet podczas letnich spacerów i godzin spędzonych na uprawianiu sportów. To również doskonały dodatek do dowolnej – sportowej, codzienne i eleganckiej stylizacji, który podkreśli jej charakter i nieprzemijający styl.

Modowe trendy zmieniają się z sezonu na sezon, a mimo to na w grupie najchętniej wybieranych modeli męskich okularów przeciwsłonecznych wciąż są prawdziwe ikony, które przez lata stały się symbolami męskiego szyku i klasy, i których nie może zabraknąć w szafie współczesnego gentelmana. Jak to się dzieje, że niektóre modele okularów stają się prawdziwymi ikonami? Odpowiedzi warto poszukać w innym artykule na naszym blogu.