Wczytuję dane...

Zakup okularów w internecie - dlaczego warto?

Kupując okulary korekcyjne albo przeciwsłoneczne, większość z nas korzysta z tradycyjnych, stacjonarnych salonów optycznych. Odwiedzając je, możemy liczyć nie tylko na stosunkowo duży wybór kolorów i kształtów oprawek, ale również na pomoc ze strony pracowników sklepu. Jeszcze do niedawna poszukiwanie okularów na sklepowych półkach było jedynym dostępnym rozwiązaniem, jednak dziś coraz większą popularnością cieszą się również internetowe sklepy optyczne. Dlaczego warto z nich skorzystać? Jakie zalety ma kupowanie okularów w internecie? O czym należy pamiętać, decydując się na wybór okularów korekcyjnych online?

Duży wybór i dostępność modeli

Głównym atutem kupowania okularów korekcyjnych w internecie bez wątpienia jest naprawdę duży wybór i różnorodność dostępnych modeli. Nawet w największym stacjonarnym salonie optycznym nie znajdziemy dziś tak wielu propozycji, jak w sieci. Właśnie dlatego, osobą szukającym idealnej pary już od dłuższego czasu, a także tym, którzy chcieliby, aby ich okulary były naprawdę oryginalne, poleca się odwiedzenie sklepu internetowego.

Oszczędność czasu

Decydują się na zakup okularów w internecie z całą pewnością oszczędzamy czas. Nie musimy bowiem jechać do konkretnego salonu ani w ogóle wychodzić z domu, aby skompletować nasze zamówienie, a zatem wybrać interesujące nas oprawki i dołączyć do nich soczewki o przepisanej przez specjalistę mocy. Płatność za zakupy okularów online również przebiega szybko, ponieważ wiele salonów optycznych oferuje dziś klientom więcej niż jedną metodę finalizacji zamówienia. Co więcej, kupując okulary korekcyjne w internecie, z reguły możemy liczyć na darmową dostawę pod wcześniej wskazany adres. Wizyta w salonie w celu odebrania zamówienia również nie jest więc konieczna.

Szybka i bezpieczna dostawa

Wiele osób może obawiać się, że kupując towar tak delikatny, jak okulary korekcyjne w internecie, musi liczyć się z jego uszkodzeniem na przykład podczas transportu. W rzeczywistości jednak, firmy kurierskie, z którymi współpracują salony optyczne online, przywiązują naprawdę dużą wagę do tego typu przesyłek, a okulary już na etapie nadawania paczki z salonu są naprawdę szczelnie i bezpiecznie zapakowane przez producenta. Dodatkową ochronę wyjątkowo podatnej na uszkodzenia przesyłki stanowi również ubezpieczenie. Jeśli zamawiający otrzyma towar naruszony, może więc zgłosić w salonie albo centrali firmy spedycyjnej i ubiegać się o zwrot kosztów, odszkodowanie i oczywiście wymianę okularów na pełnowartościowe.

Możliwość skorzystania z porad stylisty

Wbrew powszechnej opinii, kupując okulary korekcyjne w salonie internetowym, nie jesteśmy pozbawieni możliwości kontaktu z profesjonalnym stylistą. Zdecydowana większość sklepów optycznych online ma w swojej ofercie nie tylko chat online, dzięki któremu szybko otrzymamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania, ale również dostęp do usługi pod nazwą Stylista online. Zasady działania takiego rozwiązania zależą w dużej mierze od określonego sklepu, jednak z reguły „stylista online” występuje w dwóch wersjach:

• w jego rolę wciela się osoba, która obsługuje aplikację internetową i na bieżąco, na przykład na podstawie zdjęć przesłanych przez klienta i otrzymanych przez niego informacji, dzieli się rekomendacjami dotyczącymi najlepszej pary okularów;

• jest rodzajem oprogramowania działającego na zasadach sztucznej inteligencji. W formie chat bota albo kwestionariusza do wypełnienia, zbiera ono informacje na temat kupującego i jego preferencji i na tej podstawie wybiera z dostępnej bazy danych polecane modele oprawek.

Dzięki obecności „stylisty online” nie musimy się więc obawiać, że wymarzone okulary nie spełnią naszych oczekiwań i w rzeczywistości okażą się niedopasowane do kształtu twarz czy karnacji.

Co więcej, w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, możemy szybko skorzystać z zakładki „kontakt”, dzięki której zadamy pracownikowi salonu optycznego nurtujące nas pytania i rozwiejemy ewentualne obawy.

Częste promocje

Podobnie jak inne e-commerce’y, internetowe salony optyczne również oferują swoim użytkownikom wiele promocji. Część z nich pokrywa się z ofertami sklepów stacjonarnych, jednak niektóre są znacznie korzystniejsze. Częstą strategią, mającą zachęcić do kupowania okularów korekcyjnych online jest też opcja bezpłatnej dostawy do wybranego salonu, a nawet pod zlecony adres. Te i wiele innych udogodnień powodują, że zakup okularów w sieci z każdym dniem ma coraz więcej zwolenników.

Dziewczyna wybierająca okulary w telefonie

Okulary korekcyjne online – o czy warto pamiętać?

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnych oprawek okularów korekcyjnych należy pamiętać o wizycie u specjalisty. Konsultacja lekarska pozwoli dobrać soczewki o właściwej mocy i pozostałych parametrach, a często dopiero znajomość tej informacji pozwala na dobór odpowiednich oprawek. Po wizycie może się bowiem okazać, że wada wzroku, na którą posiada pacjent, wymaga stosowania szkieł o określonej grubości, do których trudno jest dobrać na przykład oprawki wykonane z drutu. Ponadto, szukając okularów korekcyjnych w internecie, warto w ramach jednego zamówienia kupić zarówno oprawki, jak i szkła. Pozwoli to na uzyskanie korzystniejszej ceny, a także na montaż poszczególnych elementów przez producenta. Dzięki temu kupujący otrzymuje do rąk gotowy produkt, z którego może zacząć od razu korzystać.

Bardzo ważne jest też wybieranie takich salonów optycznych online, które cieszą się zaufaniem i dobrą opinią użytkowników. Mało znane witryny albo sklepy oferujące wyjątkowo niskie w porównaniu do pozostałych witryn ceny powinny zwrócić naszą uwagę i wzmóc czujność. Taka potencjalna oszczędność podczas zakupów w rzeczywistości często może bowiem oznaczać późniejsze problemy i dodatkowe koszta.

Podsumowanie

Kupowanie okularów przez internet jest rozwiązaniem coraz chętniej stosowanym przez klientów. Nic w tym dziwnego, ponieważ ma ono naprawdę wiele zalet. Szybkość dostawy, wygoda, szeroki asortyment – oto główne korzyści wynikające z kupowania okularów w sieci. Co więcej, optyczne e-commerce’y często oferują swoim użytkownikom ciekawe promocje, dzięki którym mogą oni dodatkowo zaoszczędzić. Decydując się na zakup okularów korekcyjnych online, warto również pamiętać o podstawowych zasadach pozwalających zachować bezpieczeństwo. W przeciwnym wypadku możemy w stosunkowo łatwy sposób paść ofiarom oszustwa i w rezultacie na przyszłość zniechęcić się do tego, wyjątkowo wygodnego przecież, rozwiązania. Jeśli nadal pojawiają się wątpliwości czy zdecydować się na zakup okularów przez internet, temat został też poruszony w innym wpisie: Zakup okularów – online czy w sklepie stacjonarnym? Można w nim znaleźć wady i zalety każdej opcji zakupowej.