Wczytuję dane...

Technologia Oakley PRIZM - nadeszła prawdziwa rewolucja

Osoby noszące okulary przeciwsłoneczne skarżą się niekiedy na utratę wysokiego stopnia nasycenia kolorów, a także na kłopoty z wyraźnym dostrzeganiem detali w otaczającym ich świecie. I rzeczywiście – barwione różnymi kolorami soczewki w tradycyjnych okularach mogą negatywnie wpływać na odbiór rzeczywistości i nieznacznie zaburzać komfort widzenia. Czy jednak oznacza to, że w długie, letnie dni jesteśmy skazani na pogorszenie widzenia? A może istnieje rozwiązanie, które pozwala na jego zachowanie? Odpowiedzią na to pytanie są nowoczesne soczewki z technologią Oakley PRIZM. Ich innowacyjna budowa i szeroka gama zastosowań sprawiają, że wyposażone w nie okulary doskonale sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających warunkach.

Okulary Oakley PRIZM - eksplozja kolorów w każdych warunkach

Dzięki precyzyjnemu dostrajaniu poszczególnych długości fal, PRIZM™ wyostrza ostrość widzenia, ujawniając niuanse, których nie byłoby widać gołym okiem.

Aby zrozumieć działanie i efekt, jaki daje użycie tej technologii, warto zacząć od porównania okularów przeciwsłonecznych do systemu stereo. W przeszłości wszystko, co mogli nam zaproponować optycy to produkcja coraz lżejszych lub ciemniejszych soczewek. Analogią do tych działań jest posiadanie w odtwarzaczu muzyki tylko pokrętła głośności.

Następnie pojawiły się technologie wzmacniające kontrast, które mogłyby być odpowiednikiem kontroli tonów. Jednak okulary Oakley PRIZM, wykorzystując to rozwiązanie, postanowiła pójść o jeden krok dalej. Za pomocą barwników PRIZM dostosowuje więc dziś spektrum światła i w ten sposób zwiększa kontrast, jednocześnie zmniejszające odblaski dla występujące w określonych środowiskach.

Wracając do zastosowanej wcześniej analogii, to tak, jakby mieć osobistego technika dźwięku, który wykona wszystkie niezbędne korekty dla wysokich i niskich tonów podczas każdej piosenki. A wszystko po to, abyś mógł niemal poczuć poszczególne dźwięki.

Zastosowanie okularów Oakley Prizm w sporcie

Specjalne odmiany soczewek PRIZM Golf i PRIZM Dark Golf daje graczowi możliwość zobaczenia zmian tekstury i różnych odcieni zieleni. Dzięki temu może on bez problemu rozpoznać, w którym miejscu zaczyna się szorstki teren, a kończy się zieleń.

Wykorzystanie technologii soczewek Oakley Prizm™ sprawiło, że okulary są się dziś sprzętem niemal niezbędnym do uprawiania sportu. Wszystko to, dzięki umiejętnemu uwydatnieniu szczegółów w możliwie najbardziej precyzyjny sposób. Dzięki temu możliwe stało się zoptymalizowanie wrażeń wizualnych użytkowników, czego wynikiem jest wyższa niż dotychczas wydajność gry.

Okulary Oakley PRIZM Golf nadają się do średnich warunków oświetleniowych, podczas gdy soczewki PRIZM Dark Golf są idealne do miejsc doświetlonych doskonale. Kupując okulary Oakley PRIZM Golf, zmierzysz odległość i warunki trawy lepiej niż kiedykolwiek.

Główne korzyści płynące z użytkowania okularów Oakley PRIZM golf lenses

Rozwiązanie optyczne wykorzystujące soczewki z systemem PRIZM niesie ze sobą wiele zalet, do których należą m.in.:

• łatwość dostrzegania tekstury trawy, która w tradycyjnych warunkach mogłaby zostać pominięta;

• poprawa kontrastu pomiędzy zmianami w zieleni, co pomaga w wykrywaniu ruchów fairways/ fringe/rough;

• polepszenie zdolności widzenia i śledzenia piłki przez graczy na polu golfowym.

Okulary Oakley PRIZM – opinie

Soczewki PRIZM Field widocznie poprawiają kontrast pomiędzy piłką a tłem, dzięki czemu kolory są znacznie żywsze. Takie rozwiązani sprawia, że wszelkie ruchome punkty stają się zdecydowanie łatwiejsze do zobaczenia wśród innych kolorów. Ma to znaczenie przede wszystkim podczas uprawiania takich dyscyplin sportowych, jak baseball, w którym zawodnicy niemal bez przerwy pozostają w ruchu. Osoby, które zdecydowały się na przetestowanie okularów Oakley PRIZM Baseball Sunglasses, zauważyły wyraźną poprawę ostrości widzenia nawet podczas wysiłku. Wśród najczęściej wymienianych korzyści znalazły się m.in.:

• bardziej nasycony kolor nieba, dzięki któremu kontrast optyczny uległ wzmocnieniu

• oraz wyostrzenie zielonych i czerwonych barw, pozwalających na wyróżnienie piłki na tle trawy i ewentualnych zanieczyszczeń.

Użytkownicy przeciwsłonecznych okularów Oakley PRIZM Baseball Sunglasses są zgodni co do tego, że ich gra osiągnęła wyższy poziom podczas noszenia okularów z takimi soczewkami.

Oakley PRIZM Polarized – polaryzacja i kontrast dla wymagających

Wiele osób mylnie sądzi, że soczewki Oakley PRIZM i tradycyjne szkła z powłoką polaryzacyjną to tożsame rozwiązania. W rzeczywistości jednak okazuje się, że nowoczesne rozwiązanie opiera się na zdolności odpowiedniego dostrajania kolorów o barwy filtrowane lub należące do spektrum, a ewentualna warstwa polaryzacyjna mogłaby zostać do niego dodana. Właśnie w taki sposób powstały okulary z technologią Oakley PRIZM Polarized.

Podobnie jak w przypadku baseballu, również podczas uprawiania wędkarstwa mogą występować wyjątkowo specyficzne warunki oświetleniowe. Promienie słoneczne odbijają się od tafli wody, co powoduje powstawanie oślepiających błysków. Właśnie dlatego Oakley stworzył soczewki PRIZM Shallow Water i PRIZM Deep Water Polarized. Oba rozwiązania zostały dodatkowo wzmocnione filtrem polaryzacyjnym, aby zablokować 99% odbicia. Niezależnie od tego, czy jesteś wędkarzem głębinowym, czy łowisz w rzece, okulary Oakley PRIZM coś dla Ciebie.

Głównymi zaletami okularów Oakley PRIZM Shallow Water i PRIZM Deep Water Polarized są:

• wzmacnianie zielonego i miedzianego koloru;

• uwydatnienie barwy białej, aby łatwiej było wykryć ryby i muchy na powierzchni wody;

• pomoc w zdefiniowaniu cieni ryb;

• głębinowe odfiltrowanie specyficznych odcieni błękitu, które tłumią widzenie na otwartej wodzie, dzięki czemu można zobaczyć więcej detali pod powierzchnią;

• wzmacnianie natężenia czerwieni i zieleni, co daje lepszy obraz aktywności pod powierzchnią wody.

Oakley PRIZM – okulary na co dzień

Firma Oakley stworzyła również soczewki PRIZM Everyday, dzięki którym możliwe jest korzystanie z zalet technologii PRIZM przez cały czas. Okulary z tą technologią maksymalizują kontrast i poprawiają widoczność, dzięki czemu możesz cieszyć się wyraźnymi, przyjemnym dla oka kolorami, gdziekolwiek jesteś.

Wypróbuj okulary Oakley PRIZM Everyday i przekonaj się, że czerwienie staną się znacznie głębsze, niebo bardziej błękitne, a trawa jeszcze nigdy nie była równie zielona, jak teraz.

Podsumowanie

Technologia Oakley PRIZM na dobre zrewolucjonizowała rynek optyczny. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na zachowanie ostrzejszego widzenia nawet w najtrudniejszych i najbardziej wymagających warunkach. Okulary Oakley PRIZM doskonale sprawdzają się nie tylko na co dzień, ale również podczas uprawiania różnorodnych sportów.

Wszystko to dzięki wykorzystaniu technologii kontrastowych i wzbogaceniu ich o filtry polaryzacyjne. Już dziś sprawdź nasz propozycje w jednym z salonów Aurum Optics w całej Polsce.