Wczytuję dane...

Okulary przeciwsłoneczne dla osób noszące okulary korekcyjne

Czy wiesz, że okulary przeciwsłoneczne mogą być wykonane zgodnie z Twoimi wartościami korekcji? Oznacza to, że nosząc na co dzień tradycyjne okulary z soczewkami poprawiającymi zdolność widzenia, nie trzeba już rezygnować z tego rozwiązania nawet w najbardziej słoneczne dni. To szczególnie ważne, ponieważ wielokrotnie przeprowadzane na całym świecie badania udowodniły, że stosowanie okularów przeciwsłonecznych chroni oczy przed promieniowaniem UV i może przyczynić się do opóźnienia wczesnego rozwoju zaćmy. Decydując się na zakup ciemnych okularów korekcyjnych wykazujemy dodatkową troskę o delikatny narząd wzroku. Jako jedyny jest on bowiem bezpośrednio narażony na zgubne działanie promieniowania UV.

Ciemne okulary korekcyjne – soczewka ma znaczenie

Podczas wizyty w salonie optycznym, wybór odpowiedniego rodzaju soczewek to dopiero pierwszy krok mający doprowadzić do znalezienia idealnych okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych w jednym.

Następnie należy zdecydować się na określony kolor i intensywność zabarwienia szkieł. Liczba kombinacji jest w tym przypadku niemal nieograniczona. Jedna z najpopularniejszych i mogących się pochwalić najwyższą jakością linia soczewek Spectrum Sphere obejmuje 25 kolorów i 15 barwień gradalnych z szeroką gamą dostępnych intensywności zabarwienia.

W salonach Aurum Optics do dyspozycji naszych klientów mamy soczewki jednoogniskowe, wspierające akomodację, a także takie o konstrukcji progresywnej. Te ostatnie wykorzystywane są w okularach korekcyjnych, których głównym zadaniem jest ochrona oczu przed słońcem.

Soczewki Sensity – przepis na idealne korekcyjne okulary przeciwsłoneczne

Nasi optycy i pracownicy sklepu polecają pacjentom poszukującym optymalnego rozwiązania soczewki o wyjątkowych właściwościach. Modele Sensity nie tylko reagują na światło, ale również samodzielnie dostosowują się do jego intensywności. Taki wybór będzie zatem odpowiedni na przykład dla osób, które często się przemieszczają, przebywając na zmianę w pomieszczeniach i na zewnątrz. To rozwiązanie docenią również użytkownicy chcący maksymalnie chronić swoje oczy przed szkodliwych działaniem promieniowania UV. Soczewki Sensity posiadają bowiem filtr wyjątkowo wysokiej, trzeciej kategorii.

Soczewki do ciemnych okularów korekcyjnych – główne właściwości

Do dyspozycji osób poszukujących okularów korekcyjnych z przyciemnianymi szkłami są trzy naturalne odcienie soczewek:

• szary,

• zielony,

• brązowy.

Każdy z nich poprawia komfort widzenia i umożliwia bezpieczne poruszanie się nawet w przypadku największego narażenia na promieniowanie słoneczne.

Istotną cechą jest również obecność nowoczesnej technologii Stabilight, która umożliwia dostosowywanie charakteru szkieł do warunków atmosferycznych.

• Sensity Dark, będąca odmianą soczewki z fotochromem, doskonale nadaje się do jazdy samochodem.

Reagując na światło UV i światło widzialne, uzyskuje bardzo intensywne zabarwienie szkieł na zewnątrz, przez co zapewnia lepsze właściwości użytkowe podczas aktywności na świeżym powietrzu. Oznacza to, że przy dużym nasłonecznieniu oraz wysokich temperaturach, soczewki Sensity Dark są gwarancją wyjątkowego komfortu.

Co równie ważne, po powrocie do pomieszczenia szkła odzyskują pełną przejrzystość szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Chcąc dowiedzieć się więcej o szkłach fotochromowych, zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat.

• Shine z powłoką lustrzaną zostały zaprojektowane w trzech wariantach kolorystycznych: neutralnym odcieniu szarości, nieco bardziej fantazyjnym brązie oraz żywej zieleni. Barwy zostały dobrane przez profesjonalistów zgodnie z aktualnymi trendami, zapewniając przy tym użytkownikom okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych naturalną percepcję kolorów i bardzo dobry poziom kontrastu.

Okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne w jednym - korzyści

Lista zalet, jakie niesie ze sobą zakup korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych, jest wyjątkowo okazała. Na jednym z pierwszych miejsc znajduje się ochrona przed szkodliwym promieniowanie UV bez względu na natężenie światła i warunki atmosferyczne. Poza tym, przyciemniane szkła korekcyjne zapewniają naturalną percepcję kolorów w miarę stopniowego zabarwiania się na słońcu.

W ofercie Aurum Optics dostępne są dziś również soczewki przeciwsłoneczne z powłoką lustrzaną, odzwierciedlające nowoczesny styl. Dzięki niej powierzchnia szkieł odbija światło, co z kolei znacząco zmniejsza dyskomfort i obciążenie wzroku powodowane przez uciążliwe refleksy świetlne. Soczewki w wersji „Mirror” sprawdzają się szczególnie przy intensywnym nasłonecznieniu np. na śniegu, w wodzie lub na plaży.

Co istotne, powłoka lustrzana dostępna jest w trzech twarzowych kolorach: złotym, srebrnym i niebieskim, które można dowolnie łączyć z wybranymi barwieniami. Powłokę lustrzaną można stosować zarówno w przypadku okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. W ten sposób zyskuje się całkowitą ochronę oczu przed szkodliwy promieniowaniem UV, wzrost komfortu widzenia oraz dostęp do jednej z siedmiu niecodziennych wersji kolorystycznych.

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z soczewkami Spectrum Sphere

Wyjątkowo szeroka gama kolorów i odcieni soczewek z tej linii zapewnia wygodę i jest rekomendowana dla osób aktywnych na świeżym powietrzu. Takie szkła są odpowiednie dla osób potrzebujących okularów przeciwsłonecznych z korekcją, ceniących modny wygląd, a przy tym wykonujących codzienne aktywności na otwartej przestrzeni. Klienci salonów Aurum Optics mają możliwość wyboru jednej z 64 soczewek w barwieniach pełnych i gradualnych.

Gotowe barwy można łączyć między sobą w dowolne kombinacje z powłokami, konstrukcjami, materiałami i przepisanymi wartościami korekcyjnymi. Każdy stworzony w ten sposób zestaw zapewni 100-procentową ochronę przed promieniowaniem UV i większą ostrość widzenia.

Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami Special i Dynamic Sphere – najwyższy kontrast kolorystyczny

To rozwiązanie proponowane jest przede wszystkim osobom zawodowo uprawiającym sport i chcącym cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Zwiększony kontrast barwny, bariera chroniąca przed promieniowaniem słonecznym i paleta sześciu funkcjonalnych kolorów to podstawowe zalety soczewek Special Sphere. Podobnie, jak wszystkie pozostałe, również te szkła montowane w przeciwsłonecznych okularach korekcyjnych są gwarancją wygody użytkowania bez względu na warunki atmosferyczne, przy tym doskonale sprawdzają się podczas aktywnego, sportowego trybu życia.

W sezonie zimowym, a także podczas uprawiania dyscyplin związanych ze środowiskiem wodnym, warto natomiast zdecydować się na soczewki Dynamic Sphere. Intensywna redukcja efektu olśnienia, warstwa polaryzacyjna o 98-procentowej skuteczności i podwyższony kontrast sprawiają, że ciemne okulary korekcyjne z takimi szkłami to propozycja również dla zawodowych kierowców oraz osób cierpiących na nadwrażliwość na światło. Wszystko dzięki specjalnej technologii, pozwalającej na ograniczenie nadmiaru światła docierającego do wnętrza oka.

Podsumowanie

Nosząc okulary korekcyjne, niemal każdy z nas choć raz stanie przed wyborem okularów przeciwsłonecznych. Czy zmiana zabarwienia szkieł musi jednak oznaczać rezygnację z ostrego widzenia? Na szczęście nie! Wszystko to dzięki nowoczesnym rozwiązaniom proponowanym przez największych światowych producentów soczewek, które dziś mają w swojej ofercie salony Aurum Optics.

Poza tradycyjnie barwionymi szkłami nasi klienci mogą wybierać spośród różnorodnych udogodnień wpływających na komfort widzenia i wykonywania codziennych czynności. Dodatkowa warstwa polaryzacyjna okularów z rozwiązaniem Dynamic Sphere, fotochromy zamontowane w soczewkach Sensity Dark, a także barwienia pełne lub gradalne w kilkudziesięciu wersjach to tylko niektóre z propozycji.

Okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne w jednym są rozwiązanie, które coraz częściej wybierają klienci salonów optycznych. Nic w tym dziwnego, bowiem oznacza ono nie tylko wygodę, ale również oszczędność finansową, wynikającą z obowiązku kupienia tylko jednej pary okularów, która będzie doskonale spełniała dwie funkcje jednocześnie.