Wczytuję dane...

OKULARY KOREKCYJNE DAMSKIE: CAT EYE

Nazwane na podstawie ich podobieństwa do kształtu kociego oka, kocie okulary są prawdopodobnie najpopularniejszym stylem klasycznych okularów. Okulary Cat Eye charakteryzują się zaokrąglonymi ramkami, które się rozszerzają w pobliżu skroni. Stały się popularne w latach 50. i 60., ale nadal mają lojalnych fanów wśród kobiet w stylu retro. Ramki w kształcie kociego oka mają tendencję do bycia bardziej figlarnymi i są idealne dla kobiet o twarzach kwadratowych lub diamentowych.

Historia kształtu okularów Cat Eye


Kształt ten był popularny w drugiej połowy XX wieku, kiedy okulary korekcyjne Cat Eye stały się modnym dodatkiem, a nie tylko medyczną koniecznością. Modę tą zapoczątkowały Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor i wiele innych kobiet tamtych czasów.

Swój szczyt popularności osiągnęły, kiedy Audrey Hepburn nosiła parę przeciwsłoneczną w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego" z 1961 roku.

Okulary Cat Eye nadają noszącemu wyrafinowany, elegancki, lekko egzotyczny wygląd. Większość oprawek ma owalne soczewki, a górna część ramki jest wyciągnięta do góry i na zewnątrz. Często są zdobione w zewnętrznych rogach egzotycznymi detalami. Ozdobne zauszniki z metalu lub plastiku tworzą wrażenie bogactwa, a efekty rzeźbiarskie, takie jak wymyślne wzory, wyprofilowane krawędzie i fantazyjne mostki, dodają wyjątkowości tym ramom.


Ulubieniec naszych klientek

Klientki Aurore kochają ten model. Prostokątny, koci kształt o zaokrąglonych krawędziach. Elegancki czarny front rozświetlają smukłe różowo-złote metalowe zauszniki, w których umieszczono wygrawerowane Dolce & Gabanna.SUBTELNA KOBIECOŚĆ- PR 55SV

Okulary korekcyjne Prada to najwyższa jakość i renoma wśród wszystkich producentów. Seria 55SV to najnowsza propozycja dla miłośników okularów korekcyjnych z niepełnymi oprawkami. Kształty te świetnie podkreślają rysy twarzy. Przedstawiony produkt posiada świetny stosunek ceny do jakości, a model QE101 dostępny jest w kolorze czarno-złotymV-EDGE

Wyrazisty desigh z szykownymi wycieciami, stworzony dla wyrafinowanych kobiet z zamiłowaniem do mody. Bazując na różnych preferencjach klientek VOGUE EYEWEAR stworzył kolekcje w sezonie 2017 wykonaną z metalu. Bohaterem tej kolekcji jest przede wszystkim front, który przedstawia nietypową interpretacje kociego kształtu. Idealna linia dla odważnych kobiet, niestroniący, od prowokacyjnego stylu z nutą elegancji.


NOIR EVOLUTION

Nieskazitelny blask wytwornych tkanin oraz ich lśniące odcienie są ekspresją delikatności oraz estetyki. Przepiękne kształty hipnotyzują swoim urokliwym zdobieniem w postaci prawdziwej satyny, który subtelnie okala częściowo fornt, czyniąc go prawdziwy dziełem sztuki.