Wczytuję dane...

Soczewki z filtrem światła niebieskiego
Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne – czy warto z nich skorzystać?

Dni z bardzo słoneczną pogodą stanowić mogą prawdziwe utrapienie dla osób cierpiących na wady wzroku. Jak wtedy zdecydować się pomiędzy okularami korekcyjnymi, a przeciwsłonecznymi? Zrezygnować z jednych kosztem drugich, czy może stale je zmieniać? Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne to doskonała propozycja dla osób cierpiących na krótko- lub dalekowzroczność, które chcą jednocześnie zapewnić sobie największy komfort widzenia w słoneczne dni. Soczewki firmy HOYA dzięki wykorzystaniu specjalnego barwienia łączą w sobie właściwości szkieł korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych. Stanowić będą idealne rozwiązanie dla osób spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu, potrzebujących modelu okularów, który zapewni im jednocześnie poprawę wzroku oraz ochronę przed nadmiernym promieniowaniem UV i przemęczeniem oczu.

Stylowe i praktyczne soczewki barwione

Dla wielu z nas okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne to nie tylko praktyczne akcesorium, ale również stylowy dodatek do garderoby oraz sposób na podkreślenie swojego indywidualnego charakteru. Soczewki barwione stanowią odpowiedź na obydwie te potrzeby i świetnie pełnią swoją funkcję nie tylko jako korekcja wzroku oraz ochrona przed słońcem, ale również uzupełnienie modnych oprawek, które pozwolą Wam wyrazić swój osobisty styl. Szeroki wybór soczewek barwionych gradalnie i pełnie sprawia, że każdy odnajdzie pośród dostępnych kolorów coś w swoim guście.

Soczewki z filtrem światła niebieskiego
Okulary lustrzane – modna ochrona przed słońcem

Aurum Optics oferuje również selekcję najlepszych soczewek z powłoką lustrzaną. Okulary lustrzane nie tylko wyglądają stylowo, ale również skutecznie chronią przed słońcem. Dzięki konstrukcji szkła skutecznie niwelują efekt oślepiających odblasków i świetnie sprawdzą się jako ochrona wzroku na śniegu lub na plaży – w miejscach odbijających mocne światło. Soczewki z powłoką lustrzaną blokują oślepiające światło słoneczne oraz gwarantują wysoką przejrzystość i klarowne widzenie.

Dlaczego i kiedy warto wybrać barwione soczewki polaryzacyjne?

Światło odbijające się od gładkich powierzchni – takich, jak śnieg, woda czy szyby samochodowe – ulega polaryzacji, przez co powoduje nasilenie utrudniających widzenie odblasków. Barwione soczewki polaryzacyjne zapobiegają powstawaniu tego efektu oraz posiadają właściwości antyrefleksyjne, które pozwalają pozbyć się uciążliwych odbić światła w szkłach okularów. Gwarantują tym samym wyraźne widzenie oraz komfort dla wzroku nawet w najbardziej słoneczne dni. Soczewki polaryzacyjne to świetna propozycja dla miłośników spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu, entuzjastów podróży, sportowców oraz kierowców.

Więcej o polaryzacji

Soczewki z filtrem światła niebieskiego
Soczewki barwione podnoszące kontrast widzenia

Soczewki korekcyjne mogą być również uszlachetnione barwieniem podnoszącym kontrast widzenia. Dzięki jego wykorzystaniu szkła zapewniają wyraźne widzenie z wyższym poczuciem głębi w każdych warunkach pogodowych. Ponadto szkła wykonane są z lekkiego tworzywa gwarantującego wysoką wygodę oraz komfort widzenia. Te cechy sprawiają, że soczewki podnoszące kontrast widzenia doskonale sprawdza się w przypadku, kiedy prowadzisz aktywny tryb życia i uprawiasz sporty.

Jak zamówić okulary przeciwsłoneczne z korekcją?

Okulary korekcyjne z soczewkami barwionymi zachowują się niczym okulary przeciwsłoneczne, a więc pozwalają dobrze widzieć nawet w warunkach dużego nasłonecznienia. Oprócz korygowania wad wzroku, chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, poprawiają jakość widzenia, a jednocześnie zastępują okulary przeciwsłoneczne. Kolorowe soczewki okularowe mogą być jednocześnie niezwykle estetyczne i stylowe, w ciekawy sposób podkreślą indywidualny styl i a przede wszystkim poprawią komfort życia. Na pewno będą stanowić idealne uzupełnienie podstawowych okularów korekcyjnych.

Umów się na badanie