Wczytuję dane...

Czym są soczewki fotochromowe?

Soczewki fotochromowe Sensity opracowano w taki sposób, by reagowały na zmieniającą się intensywność światła oraz temperatury. Błyskawicznie przyciemniają się pod wpływem promieni słonecznych i wracają do pełnej przezroczystości w pomieszczeniach. Jednocześnie zapewniają pełną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Bez względu na to co robisz i gdzie się znajdujesz, czy odpoczywasz na plaży, czy robisz zakupy w centrum handlowym, soczewki fotochromowe Hoya są doskonałym rozwiązaniem w każdej sytuacji.

Soczewki fotochromowe są specjalnym rodzajem soczewek, które zaczynają ciemnieć w jasnym świetle słonecznym. To wygodny sposób ochrony oczu na zewnątrz przed promieniami UV i jasnym światłem bez konieczności noszenia ze sobą okularów przeciwsłonecznych.

Soczewki fotochromowe HOYA

Marka HOYA oferuje trzy rodzaje soczewek fotochromowych:

  • Sensity
  • Sensity Dark
  • Sensity Shine

 

Najważniejsze informacje:

  • Technologia Stabilight zapewnia stałą efektywność procesów przyciemniania i rozjaśniania soczewek, w każdych warunkach klimatycznych i o każdej porze roku
  • Naturalne, głębokie kolory soczewek Sensity oferują znakomity kontrast widzenia i redukcję olśnienia
  • Technologia Precyzji Fotochromowej (Photochromic Precision Technology) zapewnia wyjątkową jakość optyczną i trwałość soczewek
  • Najszersza oferta produktów freeform w kategorii soczewek progresywnych, jednoogniskowych i dwuogniskowych

 

Czy wszystkie soczewki fotochromowe ciemnieją tak samo?

Istnieją pewne różnice w stopniu zaciemnienia między soczewkami fotochromowymi. Testowaliśmy wszystkie soczewki fotochromowe, które oferujemy w naszych salonach optycznych i stwierdziliśmy, że soczewki:

Sensity

Bardzo szybko ulegają rozjaśnieniu w momencie zmniejszenia intensywności światła, osiągając pełną przejrzystość w pomieszczeniach. Zapewniają klientom najwyższą wygodę użytkowania oraz najlepszą ochronę.

Sensity Dark

Sensity Dark reagując na światło UV i światło widzialne, uzyskują bardzo intensywne zabarwienie soczewek na zewnątrz, przez co zapewniają lepsze właściwości użytkowe podczas aktywności na świeżym powietrzu.

Sensity Shine

Soczewki zapewniają ekskluzywny wygląd, dzięki powłoce lustrzanej, bardziej widocznej przy dużym nasłonecznieniu i ledwo zauważalnej w pomieszczeniach.

 


Należy zauważyć, że wszystkie soczewki fotochromowe zazwyczaj nie przyciemniają się w samochodach z powodu ochrony przed promieniowaniem UV na szybach i oknach.


Jak długo trwa przejście soczewek fotochromowych między przezroczystymi a przyciemnionymi?

Przyciemnienie soczewek fotochromowych zajmuje około 35 sekund, a całkowite przyciemnienie tych soczewek zajmuje średnio kilka minut.

 

Nowe podejście do soczewek

Soczewki HOYA Sensity wraz z technologią Stabilight, wynoszą kategorię soczewek fotochromowych na nowy poziom. Technologia Stabilight gwarantuje niezmienną efektywność działania soczewek Sensity w różnych okolicznościach, warunkach klimatycznych i o różnych porach roku. Soczewki nie tylko przyciemniają się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej do atrakcyjnego poziomu, jakim charakteryzują się okulary przeciwsłoneczne kategorii 3, ale również rozjaśniają się bardzo szybko, w momencie zmniejszenia intensywności otaczającego światła, osiągając pełną przejrzystość w pomieszczeniach. Podczas tego szybkiego przejścia, zostaje zachowana całkowita ochrona przed promieniowaniem UV. W konsekwencji soczewki Sensity zapewniają klientom najwyższą wygodę użytkowania oraz najlepszą ochronę.

Kolory soczewek fotochromowych

Soczewki Sensity zostały zaprojektowane w taki sposób, aby doskonale radzić sobie z efektem olśnienia, jednocześnie nie wymuszając kompromisów w kwestii kontrastu widzenia i percepcji kolorów. Sensity są dostępne w dwóch głębokich, naturalnych, opracowanych przez specjalistów kolorach: Bronze Brown i Silver Grey. Korespondują one z trendami kolorystycznymi okularów przeciwsłonecznych, gwarantując tym samym modny wygląd ich użytkownikom. Wybór odpowiedniego koloru jest niezwykle ważny zarówno dla efektywności soczewek jak i atrakcyjnego wyglądu. Sztuką jest wybór takiego barwienia, które redukuje olśnienie nie wpływając na jakość widzenia i zapewnia utrzymanie atrakcyjności koloru na satysfakcjonującym poziomie niezależnie od stadium zabarwienia.

Konsumenci wskazują dwa główne powody, dla których wybierają soczewki fotochromowe: redukcja olśnienia i wrażliwość na światło słoneczne. W obydwu przypadkach ważną role odgrywa kolor soczewek, wpływając na to jak się widzi oraz jak jest się widzianym. HOYA Sensity oferują wybór pomiędzy neutralnym odcieniem szarości a bardziej ekspresyjnym odcieniem brązu. Obydwa kolory zostały profesjonalnie dobrane, aby korespondować z trendami w modzie i zapewniać naturalną percepcję kolorów i wyjątkowy kontrast widzenia.

Czy soczewki fotochromowe są dostępne dla progresywnych i dwuogniskowych?

HOYA oferuje soczewki Sensity w szerokim zakresie kombinacji, odpowiada­jącym indywidualnym oczekiwaniom klientów. Sensity są dedykowane technologii freeform i występują we wszystkich jednoogniskowych, dwuogniskowych i progresywnych konstrukcjach firmy HOYA, włączając wielokrotnie nagradzaną rodzinę soczewek Hoyalux iD. Ponadto soczewki Sensity są dostępne w połączeniu z wszystkimi powłokami antyrefleksyjnymi klasy premium firmy HOYA, a także w kilku wersjach jako soczewki magazynowe.

Ochrona przed promieniami UV zawsze i wszędzie

Z doświadczenia wiemy, że efektywność działania soczewek fotochromowych jest hamowana przez ograniczenie intensywności promieni UV oraz bardzo wysokie temperatury.

Wystarczy porównać środowisko górskie, charakteryzujące się wysokim poziomem promieniowania UV i niskimi temperaturami powietrza, z pustynią na której utrzymują się wysokie temperatury z mniejszą ilością promieni UV. W przeszłości soczewki fotochromowe z trudem radziły sobie z tak różnymi warunkami. I tak na stokach górskich soczewki stawały się zbyt ciemne i zbyt wolno odzyskiwały później pełną przejrzystość. Z kolei na gorących piaskach pustyni, zmiana zabarwienia była zbyt mała i zachodziła zbyt powoli. Dla wielu optyków tak zmienna efektywność działania była głównym powodem niepolecania soczewek fotochromowych.

Odpowiedź: technologia Stabilight

Technologia Stabilight jest zupełną nowością w tej kategorii produktów. To odpowiedź firmy Hoya na problemy związane z reakcją na światło, promieniowanie UV i temperaturę - odpowiedź, która sprawdza się doskonale. Technologia ta została przetestowana w różnych warunkach klimatycznych, regionach, na różnych wysokościach i w różnych temperaturach, za każdym razem zapewniając niezmienną efektywność działania i funkcjonalność soczewek. Soczewki Sensity z technologią Stabilight szybko przyciemniają się, osiągając stopień zabarwienia soczewek przeciwsłonecznych kategorii 3 i równie szybko rozjaśniają się, osiągając pełną przejrzystość w pomieszczeniach. Jednocześnie zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV na niezmiennie wysokim poziomie.