Wczytuję dane...

Markowe okulary przeciwsłoneczne: wyglądaj jak celebryta

Markowe okulary przeciwsłoneczne to nie tylko doskonały dodatek do codziennej i oficjalnej stylizacji, ale przede wszystkim inwestycja w dobry wzrok. Na największych wybiegach świata mody niemal w każdym sezonie pojawiają się całkiem nowe propozycje modeli stworzonych przez czołowych projektantów, które wyprzedają się ze sklepowych półek w mgnieniu oka. Niektóre z nich zostają zapomniane po kilku miesiącach, jednak są również takie, które towarzyszą nam niezmiennie od wielu lat.

Jeśli szukasz designerskich okularów przeciwsłonecznych, ale nie masz pewności, która marka jest dla Ciebie odpowiednia, sprawdź ofertę sprzedawców okularów online. Przy okazji znajdziesz odpowiedź na pytanie o to, czy i dlaczego warto zainwestować w markowe okulary przeciwsłoneczne i na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Markowe okulary przeciwsłoneczne – znak rozpoznawczy

Każdy projektant ma określony styl, który prezentuje w swoich kolekcjach za pomocą odzieży i akcesoriów. Taka różnorodność powoduje, że dziś użytkownicy mają do wyboru wiele linii okularów od kreatorów mody i celebrytów. Ceny poszczególnych propozycji mogą wahać się od bardzo przystępnych do uważanych za niemal ekstrawaganckie. Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę szukamy i jakie aspekty odgrywają dla nas największą rolę podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych. Jedno jest pewne – markowe modele charakteryzuje nie tylko niepodrabialny charakter, ale również funkcjonalność i odporność na zniszczenia, dzięki czemu taki zakup często inwestycją na lata.

Dlaczego warto kupić markowe okulary przeciwsłoneczne?

Chociaż wielu osobom wydaje się, że zakup okularów przeciwsłonecznych od projektanta to jedynie modowa fanaberia, rzeczywistość jest nieco inna. Wybór oprawek sygnowanych logo największych domów mody to bowiem nie tylko szansa na wzbogacenie swojej stylizacji i podkreślenie walorów urody, ale również gwarancja, że codziennie używane okulary nie ulegną zniszczeniu w krótkim czasie.

Poza tym markowe okulary przeciwsłoneczne to w wielu przypadkach wyznacznik nieprzemijających modowych trendów, które od lat wyznaczają kierunek w XX. Kupując dziś klasyczne oprawki z wytrzymałego materiału, zyskujemy szansę na to, że za wiele lat przekażemy je jako pamiątkę swoim dzieciom, dla których również będą one modnym dodatkiem.

Doskonałym przykładem modelu, który od dekad nie wychodzi z mody, są popularne okulary przeciwsłoneczne Ray Ban damskie i męskie pod nazwą Wayfarer, czyli tzw. pilotki. Początkowo noszone przez przedstawicieli amerykańskich sił powietrznych, dziś stanowią jeden z najczęstszych wyborów klientów salonów optycznych na całym świecie.

Markowe okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie – najpopularniejsze firmy

Popularne nazwiska projektantów oraz domów mody tworzących okulary przeciwsłoneczne nie brakuje. Tymi, które wielokrotnie pojawiają się zarówno w kolorowej prasie, jak i programach telewizyjnych czy radiowych poświęconych modzie, to dziś z pewnością:

• Hugo Boss;

• Chanel;

• Jimmy Choo;

• Dior; • Fendi;

• Tom Ford;

• Gucci;

• Tommy Hilfiger;

• Marc Jacobs;

• Calvin Klein;

• Michael Kors;

• Ralph Lauren;

• Alexander McQueen;

• Valentino .

Wiele osób, zastanawiając się nad wyborem męskich lub damskich okularów przeciwsłonecznych, kieruje się następującą zasadą: „Jeśli podoba mi się odzież od jakiegoś projektanta, prawdopodobnie polubię również styl tworzonych przez niego okularów przeciwsłonecznych”.

W wielu sytuacjach okazuje się to prawdą, ponieważ stylizacje odzieżowe i dodatki stanowią zazwyczaj spójną kolekcję. Co ważne, większość projektantów zachowuje znaczącą kontrolę nad wyglądem i ceną swoich okularów przeciwsłonecznych przez cały okres produkcji. Stworzone przez nich modele powstają w pracowniach domów mody, a następnie są produkowane na podstawie umowy licencyjnej podpisywaną z firmą zewnętrzną. Na tym etapie wyjątkowo istotne jest, aby jej pracownicy mogli pochwalić się doświadczeniem i niezbędną wiedzą w zakresie produkcji i dystrybucji okularów przeciwsłonecznych. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do błędów w produkcji i osłabienia renomy projektanta.

Rezultatem prac przebiegających bezproblemowo jest natomiast pełnowartościowy produkt, odpowiedni zarówno z punktu widzenia twórcy, jak i grona jego lojalnych klientów.

Jak wybrać najlepsze markowe okulary przeciwsłoneczne?

Aby na sklepowych półkach znaleźć dla siebie najlepsze okulary przeciwsłoneczne, które z pewnością pokochasz, zacznij od przeczytania wskazówek w naszym artykule: Jak rodzaj oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy?

Przed dokonaniem zakupu warto też poprosić o opinię bliskie nam osoby – przyjaciół lub członków rodziny. Ich bezstronne spojrzenie i znajomość naszego stylu z pewnością pomoże w podjęciu doskonałej decyzji. To naprawdę ważne, ponieważ zarówno damskie, jak i męskie markowe okulary przeciwsłoneczne są zakupem na lata. Powinny więc naprawdę świetnie spełniać swoje zadanie.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup designerskich okularów przeciwsłonecznych w gabinecie okulisty, w sklepie optycznym czy w internecie, zacznij od wizyty u okulisty w celu przeprowadzenia kompleksowego badania wzroku. Nawet najbardziej stylowe i najdroższe okulary pochodzące od światowej sławy projektanta nie okażą się dobrym zakupem, jeśli nie będą właściwie chroniły oczu przed promieniowaniem UV.