Wczytuję dane...

Okulary odejmujące lat – czym kierować się w czasie ich wyboru?

Dobrze dobrane okulary to połowa sukcesu – pozwalają czuć się pewnie, ale też wyglądać atrakcyjnie. Dla większości osób okulary są raczej synonimem mądrości, powagi i doświadczenia życiowego. Kojarzone są też często ze starszym wiekiem noszącej je osoby. Odpowiedni dobór oprawy może jednak pomóc nam odmłodzić wizualnie twarz. Ważne jest, aby wybór poprzedziła dokładna analiza wyglądu – kształtu i proporcji twarzy, typu urody oraz ogólnego stylu. Idealnie dopasowane oprawy sprawią, że będziemy wyglądali i czuli się doskonale. W naszym artykule piszemy, czym należy się kierować, szukając odmładzających wizualnie okularów.

Jak okulary zmieniają twarz?

Okulary, ze względu na ich centralne umiejscowienie na twarzy, skupiają na sobie wzrok i mogą znacząco wpływać na wygląd. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór oprawy. W zależności od naszych preferencji dzięki różnym kształtom i formom opraw możemy uzyskać odmienny efekt wizualny. Właściwe dobranie kształtu opraw pomaga np. nadać twarzy odpowiedni wyraz (łagodny czy ostrzejszy), a także przykuć lub odwrócić uwagę od pewnych partii twarzy czy zmienić optycznie jej proporcje. Na wygląd twarzy w okularach wpływają następujące elementy:

Kształt opraw – odpowiednie dobranie oprawy pozwoli bowiem zachować właściwe proporcje twarzy, a nawet podkreślić jej największe atuty. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule dotyczącym dobierania oprawek do kształtu twarzy.

Kolor oprawy – właściwy kolor oprawy okularowej będzie harmonizował z typem urody, podkreślając jego walory. Warto dobrać go, uwzględniając kolor cery, oczu i włosów. Zaleca się także wzięcie pod uwagę kolorów noszonych ubrań.

Grubość opraw – cienkie i delikatne metalowe oprawy będą subtelnym, często biżuteryjnym dodatkiem i nie zakryją dużej części twarzy. Grubsze i masywniejsze oprawy z tworzywa będą wyróżniać się na twarzy swą wyrazistą formą.

Soczewki okularowe – należy pamiętać, że to właśnie one w dużej mierze decydują o wyglądzie twarzy i oczu w okularach. Jeżeli wada wzroku jest duża, soczewki mogą nienaturalnie pomniejszać lub powiększać oczy. By zapobiec temu niekorzystnemu zjawisku, warto zapytać optyka o soczewki asferyczne.

Czy okulary postarzają?

Okulary, same w sobie, nie dodają nam lat – czynią to źle dobrane oprawki. Kształt ma ogromne znaczenie przy wyborze okularów, ponieważ niewłaściwie dobrany będzie zaburzał proporcje twarzy lub eksponował jej mankamenty. Dopasowane do kształtu twarzy oprawy mogą odjąć lat i podkreślić największe walory, dodając urody. Przed zakupem nowej pary należy zatem poświęcić odpowiednio dużo czasu na wybór modelu, który uwydatni atuty wyglądu. Istnieje wiele kształtów opraw, które pozwolą uzyskać odpowiedni efekt odmłodzenia.

Jakie okulary odmładzają wizualnie?

Kluczem do wyboru okularów, które wizualnie nas odmłodzą, jest dokładna analiza wyglądu, czyli kształtu i proporcji twarzy, koloru włosów i oczu oraz odcienia cery, a także wzięcie pod uwagę stylu danej osoby. Wybierając okulary, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kształt swojej twarzy. Dopiero później warto zastanowić się nad tym, czy odejmą nam one kilka lat. Ponadto istnieją wskazówki, którymi powinniśmy się kierować przed zakupem odejmujących lat opraw. Wybierzmy oprawy w żywych i soczystych kolorach – dodadzą spojrzeniu i całej twarzy energii oraz witalności, a także podkreślą charakter i żywe usposobienie. Będą ciekawym, rzucającym się w oczy dodatkiem. Zwróćmy też uwagę na porady specjalistów dotyczące barw pasujących do poszczególnych typów urody. Wybierajmy te oprawy, które najlepiej komponują się z kolorem włosów i oczu, a także sprawiają, że cera wygląda zdrowo i promiennie.

Od kilku sezonów popularne są oprawy przezroczyste. Pasują do niemal każdego koloru skóry i ubrania. Mogą także posiadać łagodne zabarwienie w ciepłych lub zimnych barwach. Transparentne okulary pozwolą nam odświeżyć wizerunek – podkreślą młodość, otwartość i swobodę bycia.

Wybierając kształt okularów, powinniśmy raczej zrezygnować z bardzo wąskich lub bardzo szerokich modeli. Zarówno jedne, jak i drugie będą kojarzyć się z czymś staroświeckim i dodadzą nam lat. Należy również być ostrożnym w przypadku bardzo modnego kształtu okularów typu lenonki. Chociaż młodszym osobom dodają stylu, osoby w dojrzałym wieku mogą wyglądać w nich poważnie. Jeżeli chcemy się wizualnie odmłodzić, warto zwrócić szczególną uwagę na:

• kształt typu „kocie oczy” – bardzo kobiecy kształt, który wizualnie uniesie spojrzenie i doda twarzy charakteru, zwłaszcza w połączeniu ze zdecydowanym kolorem;

• okulary typu aviator – ponadczasową, klasyczną propozycję, podkreślającą styl i dodającą nonszalancji zarówno kobietom, jak i mężczyznom;

• prostokątne oprawy – klasyczne i popularne (należy jednak pamiętać o wspomnianej wcześniej wielkości – zbyt małe lub zbyt duże modele dodadzą lat).

Dojrzała kobieta z laptopem

Jakie okulary wybrać dla 50+?

Okulary, które pozwolą poczuć się młodziej, powinny spełniać wszystkie wcześniej opisane kryteria. Najważniejsze jest zawsze dopasowanie oprawy do kształtu twarzy i typu urody, a także do indywidualnego stylu użytkownika okularów. Dobór uwzględniający powyższe czynniki zagwarantuje dobry wygląd i samopoczucie w nowych okularach oraz doda pewności siebie. Przed zakupem odejmujących lat oprawek warto skorzystać z fachowego doradztwa w salonie optycznym. Dzięki temu łatwiej będzie wyszukać ciekawe okulary, które podkreślą najlepsze atuty urody oraz osobowość. Optycy i styliści w salonach Aurum-Optics, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, doradzą wybór oprawy, w której będziemy prezentować się najkorzystniej. Jeżeli chcemy, aby okulary dodatkowo odjęły nam lat, możemy wybierać spośród opraw o ciekawszej formie i w żywych kolorach. Odważne propozycje podkreślą charakter, pozytywne nastawienie oraz młodość ducha. Nosząc je, dodatkowo można wyróżnić się z tłumu. Poszukując odmładzających wizualnie propozycji, warto zwrócić uwagę np. na okulary Ray-Ban® RX 6448 2991 54 (o geometrycznym kształcie) czy model marki Miu Miu – MU 04RV KAD1O1 51 (o zdecydowanej, wyrazistej formie). Jeżeli poszukujemy unikatowego kształtu delikatniejszych oprawek, dobrym wyborem będzie propozycja firmy Prada – PR 60WV SVF101 53.

Podsumowanie

Poszukując odmładzających wizualnie okularów, warto przede wszystkim dobrać je tak, aby eksponowały walory wyglądu i stanowiły harmonijny element całości wizerunku. Jeżeli chcemy odjąć sobie kilka lat, możemy eksperymentować, stawiając na oprawy w zdecydowanych, żywych kolorach, a także o nietypowych kształtach. Takie okulary stanowić będą wyróżniający element wyglądu, który podkreśli nasz indywidualny charakter. Przed wyborem nowej pary warto zasięgnąć rady optyka lub stylisty okularów, który, po analizie naszego wizerunku, zaproponuje idealne rozwiązanie. W salonach Aurum-Optics zawsze można liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie doboru opraw okularowych. Nasi pracownicy, bazując na ich wiedzy oraz doświadczeniu, dobiorą okulary, w których będziemy czuć się dobrze i wyglądać atrakcyjnie.