Wczytuję dane...
Loading...

Tom Ford przeciwsłoneczne

Tom Ford przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne Tom Ford

Firma o niewielkim stażu też może podbić modowy rynek. Tom Ford jest tego doskonałym przykładem. Choć marka narodziła się niedawno, bo w 2005 roku, dziś jest stawiana na równi z największymi producentami w branży, a sam Tom Ford – projektant – należy razem z Louisem Vuitton, Giorgio Armanim i Calvinem Kleinem do najbardziej znanych twórców modowych. Nic dziwnego, że okulary przeciwsłoneczne Toma Forda są wyznacznikiem stylu i sięga po nie coraz więcej osób, zwłaszcza użytkownicy oczekujący najwyższej jakości wykonania i najbardziej prestiżowych oprawek.

Krótko o historii marki

Urodzony w Teksasie Tom Ford zaczął swoją zawodową przygodę w Mediolanie, stolicy mody. Największe doświadczenie oraz najznakomitsze sukcesy zdobył jako projektant mody damskiej w Gucci. W stosunkowo krótkim czasie uratował firmę, umacniając jej pozycję na rynku i znacząco zwiększając przychody. Z nieznanych przyczyn w 2004 roku Ford zdecydował się zrezygnować ze stanowiska i zaledwie rok później założył własną markę, pod swoim nazwiskiem. Podejmując współpracę z różnymi znanymi osobistościami, rozpoczął produkcję i dystrybucję m.in. okularów przeciwsłonecznych Tom Ford Eyewear. I w zasadzie od samego początku osiągał sukcesy. Dziś oprawki sygnowane nazwiskiem projektanta znajdują się w najbardziej specjalistycznych salonach optycznych, w tym także Aurum Optics.

Charakterystyka okularów przeciwsłonecznych Tom Ford

Czerpiąc z dużego doświadczenia i wrodzonego smaku projektant przygotował kilka ciekawych kolekcji okularów przeciwsłonecznych. Są one synonimem dla oryginalności, nowoczesności i ekskluzywności. Charakteryzują je ciepłe, naturalne barwy i klasyczne kształty, wśród których niekwestionowany prym wiodą oprawki okrągłe/owalne, pilotki, kwadratowe, „kocie” i „motylki”. Mieszczą się w nich zarówno standardowe oprawki, jak i nietypowe rozwiązania, np. z grubym i mocno zarysowanym obramowaniem soczewek (model TF 574 14C 52), tylko częściową, ale za to niezwykle „kocią” oprawą (model TF 552 56B 55) czy motylki o ciągłej, niemal bezramkowej konstrukcji (model TF 564 28Z 64). 

Producent wykorzystuje kilka materiałów, głównie plastik i metal, dzięki czemu ze swoimi przeciwsłonecznymi okularami Tom Ford dociera do szerokiego grona odbiorców. Mnogość kolorów zarówno w oprawie, jak i soczewkach oraz duży wybór kształtów sprawia, że w katalogu tego amerykańskiego projektanta znajdzie coś dla siebie i zwolennik/zwolenniczka klasycznych rozwiązań, i osoba, która chce zaskakiwać oraz przyciągać spojrzenia. Ma w tym swój udział także kilka rodzajów wybarwień soczewek do wyboru – to nie tylko standardowe, jednokolorowe szkła, ale także cieniowane i lustrzane.

Damskie i męskie okulary przeciwsłoneczne Tom Ford

W grupie przeciwsłonecznych okularów Toma Forda znajdują się modele damskie i męskie. Różni je przede wszystkim kolorystyka – panie chętniej sięgają po wyraziste barwy; mężczyźni częściej decydują się na stonowane wybarwienie. Jeśli bowiem chodzi o kształty, tu większość oprawek można by określić jako unisex. Na przykład pilotki, które kiedyś były oprawkami typowo męskimi, dziś są nierzadko wybierane przez panie. Z kolei delikatne, okrągłe okulary coraz częściej można zobaczyć na twarzach mężczyzn. 

O ostatecznym zastosowaniu danego modelu decyduje więc głównie rozmiar i zdobnictwo. Większe okulary lepiej układają się na twarzach panów, podczas gdy bogatsze zdobienia doceniają głównie panie. Owszem, istnieją kształty, które są typowo damskimi lub męskimi okularami przeciwsłonecznymi. Tom Ford oferuje np. klasyczne muchy – idealne dla kobiet oraz pilotki z dodatkowym mostem – uwielbiane przez mężczyzn.

Skuteczna ochrona przed słońcem

Nie można jednak zapominać o podstawowej funkcji, jaką mają do spełnienia wszystkie okulary przeciwsłoneczne. Mowa o ochronie oczu przed słońcem. To – za pośrednictwem promieniowania UVA i UVB – niekorzystnie oddziałuje na cały narząd wzroku, mogąc powodować nie tylko szybkie zmęczenie wzroku, ale także poparzenia, a w dłuższej perspektywie nawet groźne choroby. Skuteczną ochronę zapewniają tylko certyfikowane okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV, i takimi są właśnie okulary Tom Ford Eyewear.

Zawierają skuteczne filtry przeciwsłoneczne kilku kategorii, spośród których „trójki” są najbardziej odpowiednie dla nasłonecznienia charakterystycznego dla naszej szerokości geograficznej. Dzięki temu, że niektóre modele wzbogacono o powłokę polaryzacyjną lub fotochromową, w grupie przeciwsłonecznych okularów marki Tom Ford mogą znaleźć wymarzony model również kierowcy, sportowcy, w tym wielbiciele jazdy na rowerze, sportów wodnych i śnieżnych, a także osoby oczekujące najlepszej jakości widzenia – bez refleksów czy osłabionego nasycenia kolorów.

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne Tom Ford w salonie Aurum Optics

W sklepie internetowym oraz stacjonarnych salonach optycznych Aurum Optics oferujemy wyłącznie oryginalne okulary Toma Forda, objęte gwarancją. W dodatku dostępne w atrakcyjnych cenach, które umożliwiają łatwiejsze kupno wymarzonych prestiżowych okularów tej marki. Klientom zastanawiającym się, jakie okulary wybrać, by wyglądać i czuć się w nich jak najlepiej, polecamy kontakt z konsultantami online lub skorzystanie z doradztwa profesjonalnego stylisty w jednym z naszych salonów znajdujących się w największych miastach Polski. Styliści zawsze służą radą, a wiedząc, na co zwrócić uwagę, podpowiadają, które konkretnie okulary będą wyglądać i służyć najlepiej i które wpiszą się w aktualne trendy modowe.

Zastosuj
Zastosuj
Od
PLN
do
PLN
Zastosuj
Zastosuj
Zastosuj
Zastosuj

Kolor oprawek

Kolor soczewki

Zastosuj

Cieniowanie

Fotochromy

Polaryzacja

Powłoka lustrzana (lustrzanki)

Zastosuj
Sortuj według:
Wyświetl po
    Sortuj według:
    Wyświetl po produktów
    Wyniki: 100