Wczytuję dane...

Czy warto kupować okulary korekcyjne online? – poradnik

Zamawianie okularów korekcyjnych przez Internet nadal jest kwestią, do której niektórzy Klienci i Klientki podchodzą z pewną nieufnością. Niepewność dotycząca zakupu drogą online jest, oczywiście, w pełni zrozumiała. Tak samo jak to, że często preferujemy przymierzyć oprawki w salonie przed dokonaniem wyboru. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że na ogół wątpliwości dotyczące internetowego zakupu okularów korekcyjnych wynikają z pewnych nieprawidłowych przekonań oraz niepokoju o problemy, które już dawno udało się rozwiązać. W dalszej części tego artykułu przedstawimy zalety zamawiania okularów online i rozwiejemy pewne często spotykane obawy. Przybliżymy również sposoby, jakich używamy w Aurum Optics by uczynić internetowy proces zakupowy w pełni intuicyjnym, wygodnym oraz bezpiecznym dla naszych Klientek i Klientów. Twoje zadowolenie to nasz priorytet.

Jak sprawiamy, że zakup online jest wygodny dla naszych Klientów?

Jednym z głównych celów sklepów Aurum Optics jest zapewnienie naszym Klientom i Klientkom możliwości dokonania wygodnego zakupu okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych. Dla wielu osób składanie zamówień drogą online staje się coraz częściej preferowaną formą nabywania nowych produktów. Tyczy się to, oczywiście, również branży optycznej. Dlatego w sklepie internetowym Aurum Optics przykładamy szczególną uwagę do tego, by zapewnić naszym Klientom możliwość jak najwygodniejszego dokonania zakupów online.

Na naszej stronie internetowej oferujemy szereg prostych poradników, które pomogą Ci w procesie wyboru nowych okularów oraz znacząco ułatwią poszukiwania. Nieraz próby odnalezienia dobrze dopasowanego akcesorium lub innego elementu garderoby są męczącym i czasochłonnym wyzwaniem. Jeśli nie masz pewności co do tego, jakie oprawki będą dobrze pasowały do Twojej aparycji, z pewnością pomoże Ci poradnik z rekomendacjami okularów do typu twarzy. Polecamy również króciutki poradnik, który wskaże łatwy sposób na wybór odpowiedniego rozmiaru oprawek. Znajdziesz go pod poniższym linkiem.

Klientom i Klientkom, którym zależy na bardziej bezpośrednim wsparciu w wyborze idealnie dopasowanych okularów zaproponować możemy konsultacje z naszymi stylistami. Z ekspertami z naszych salonów można się skontaktować również online. Jest to w pełni bezpłatna usługa, która pozwala na odbycie konsultacji za pośrednictwem internetowego czatu. W odpowiedzi ze strony stylisty otrzymasz wybór rekomendowanych oprawek oraz zestaw ogólnych porad dotyczących okularów idealnie dopasowanych do Waszej aparycji oraz indywidualnego stylu. Z kolei jeśli preferujesz bardziej bezpośrednią formę konsultacji, bez wątpienia zadowoli Cię spotkanie ze stylistą w jednym z naszych salonów optycznych. Zapisz się już teraz.

Nieodzownym narzędziem ułatwiającym wybór doskonale dopasowanych okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych jest także nasza Wirtualna Przymierzalnia. Korzystając z prostej kamerki komputerowej można w domowym zaciszu przymierzyć nasze najpopularniejsze modele okularów oraz określić, czy spełniają oczekiwania. Z kolei jeśli chcesz zobaczyć interesującą Cię parę oprawek na własne oczy, ale nie uśmiecha Ci się wizyta w jednym z naszych salonów, skorzystaj z naszej opcji pozwalającej na przymierzenie okularów w domu. W jej ramach będziesz mógł zamówić maksymalnie cztery pary oprawek, na których przymierzenie będziesz miał aż 14 dni.

Jeśli posiadasz już gotową receptę na okulary, którą otrzymałeś po badaniu odbytym u innego optometrysty, bez wahania skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, aby otrzymać rabat na okulary sięgający aż 300 zł. Więcej szczegółów na temat naszej promocji znajdziesz tutaj. Jeśli nie posiadasz jeszcze recepty na nowe okulary, śmiało skorzystaj z badania wzroku w naszych salonach. Zapisz się na pełne badanie wzroku, po wykonaniu którego otrzymasz receptę na nowe okulary.

Klientom i Klientkom dokonującym zakupu nowych okularów przez Internet pozwalamy również na wybór preferowanej formy płatności oraz oferujemy bezpłatną wysyłkę do punktów DPD Pickup w przypadku zamówień przekraczających cenę 250 złotych. Ponadto umożliwiamy również dokonanie nieodpłatnej internetowej rezerwacji okularów oraz ich odbioru w jednym z naszych salonów stacjonarnych.

Jak widzisz, robimy wszystko, by proces zakupowy w Aurum Optics satysfakcjonował wszystkich Klientów i Klientki oraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom oferując szereg korzyści i ułatwień. Wszystkie z nich sprawiają, że zakup okularów przez internetową witrynę Aurum Optics to sama przyjemność. Jeśli z kolei coś pozostaje dla Ciebie niejasne lub masz dodatkowe pytania dotyczące naszego procesu zakupowego, zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta, które zawsze służy pomocą i czeka, by rozwiać wszystkie wątpliwości.

Wygodny zakup okularów korekcyjnych przez Internet

Mity dotyczące kupowania okularów przez Internet

W przeciwieństwie do okularów przeciwsłonecznych oraz tak zwanych „zerówek”, które bardzo często nabywane są drogą online, do zakupu okularów korekcyjnych przez Internet wciąż trudno nam się czasem przekonać. Większość z często sygnalizowanych obaw opiera się jednak na otaczających ten proces mitach mówiących o dawno rozwiązanych lub fikcyjnych problemach. Czas zmierzyć się z najważniejszymi spośród nich.

Mit 1 – Niedopasowane soczewki

Jedną z najczęściej pojawiających się wątpliwości związanych z okularami korekcyjnymi kupowanymi przez Internet jest ta dotycząca dostosowania soczewek do wady wzroku. Faktycznie, gwarantem odpowiedniej korekcji wady refrakcji oraz najwyższej jakości widzenia w okularach jest dokładne dopasowanie środka optycznego soczewki do centrum źrenicy oka. Nie oznacza to jednak, że dokonanie pomiaru pozwalającego na wycentrowanie szkieł możliwe jest wyłącznie w profesjonalnych salonach optycznych oraz że może go przeprowadzić wyłącznie wykwalifikowany optometrysta.

Koniecznym krokiem podczas każdego centrowania soczewek korekcyjnych jest pomiar rozstawu źrenic. Jest on na ogół opisywany akronimem PD (pochodzącym od angielskiego pupillary distance) oraz określa odległość między środkami źrenic obydwu oczu. Jego wartość mierzona jest w milimetrach. Przeciętny rozstaw źrenic osoby dorosłej mieści się w zakresie od 54 do 74 milimetrów, a dziecka pomiędzy 43 a 58 milimetrami. Okazjonalnie możemy spotkać się również z zapisem z dwoma liczbami – w tym przypadku każda z nich opisuje odległość od środka nosa do centralnego punktu źrenicy jednego oka. Na ogół pierwsza podana wartość dotyczy oka prawego, a druga lewego.

Powiesz być może: „No dobrze, ale w takim razie jak mam w łatwy i precyzyjny sposób dokonać samodzielnego pomiaru rozstawu źrenic?”. Wbrew pozorom, jest to bardzo proste. Swój PD zmierzyć możesz przy użyciu zwyczajnej linijki oraz lusterka. Wystarczy dokładnie ustawić ją w taki sposób, aby zaczynała się na środku źrenicy lewego oka, a kończyła na centralnym punkcie źrenicy prawego i odczytać wynik z lusterka. W tym celu posłużyć możemy się także wsparciem drugiej osoby.

Osobiście polecamy jednak skorzystać z domowej linijki okulistycznej, którą przygotowaliśmy specjalnie, aby ułatwić Wam pomiar rozstawu źrenic. Instrukcję obsługi linijki oraz jej szablon znajdziesz pod poniższym linkiem. Kształt dopasowany do twarzy oraz miarka stworzona z myślą o mierzeniu PD sprawia, że określenie rozstawu źrenic jest teraz prostsze niż kiedykolwiek.

Mit 2 – Oprawki gorszej jakości

Klientom i Klientkom zdarza się mieć również wątpliwości dotyczące oprawek, która mogą zakupić przez Internet. Wiedzeni przykrymi wspomnieniami, w których zakupione przez nas online produkty przychodziły do nas w kiepskim stanie, obawiamy się, że podobna sytuacja może mieć miejsce również z okularami. Martwi nas ryzyko, że otrzymamy wybrakowane lub zniszczone oprawki albo otrzymamy podróbki.

Na wszystkie te zmartwienia nie ma jednak miejsca w Aurum Optics. Wszystkie oferowane przez nas modele okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych są oryginalnymi produktami najważniejszych i najpopularniejszych marek na rynku optycznym. Dostarczane Tobie oprawki posiadają gwarancję producenta oraz trafiają do naszych salonów lub Twoich rąk prosto z oficjalnych magazynów.

To nie wszystko. Oprócz gwarancji producenta, do wszystkich kompletów medycznych składających się z okularów korekcyjnych, progresywnych lub modeli Junior z soczewkami dodajemy również odpowiednie karty serwisowe. Są one przypisane do pojedynczej pary okularów i dzięki nim otrzymujesz możliwość skorzystania z dożywotniego serwisu, w którego skład wchodzi między innymi:

 • czyszczenie i polerowanie opraw;
 • dokręcanie i wymiana śrubek;
 • wymiana nosków;
 • wymiana końcówek zauszników;
 • mycie okularów;
 • modelowanie opraw.

Ponadto posiadając kartę serwisową otrzymujesz dożywotnie, nieodpłatne badanie wzroku oraz zestaw zniżek na części zamienne oraz kolejne pary okularów.

Natomiast jeśli Twoje wątpliwości dotyczą odpowiedniego dopasowania okularów, bez wahania skorzystać możesz z naszej opcji Przymierz w domu, w ramach której otrzymasz możliwość przymierzenia 4 interesujących Cię par okularów przez okres 14 dni. Dzięki temu na żywo sprawdzisz jakość preferowanych oprawek oraz upewnisz się co do ich doskonałego stanu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zapobiec nieodpowiedniemu dopasowaniu oprawek lub soczewek, przeczytaj również nasz wcześniejszy artykuł: „Źle dopasowane okulary – wszystko, co powinniście wiedzieć”.

Serwis okularów w Aurum Optics

Mit 3 – Mniejszy wybór soczewek

Niektórym Klientom i Klientkom zdawać może się, że problem z soczewkami korekcyjnymi zamawianymi przez Internet dotyczy nie tyle ich odpowiedniego dopasowania do wady wzroku oraz względem położenia oka, co mniejszego wyboru szkieł w sklepach online. Ponownie nie jest to problem, z którym zetkniesz się w Aurum Optics. Zarówno w butikach stacjonarnych, jak i w naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór wysokiej klasy soczewek korekcyjnych prestiżowej marki Hoya.

Soczewki stanowiące część kompletów medycznych oferowanych naszym Klientkom i Klientom mogą być dopasowane do każdej wady wzroku, a szeroki wybór szczególnych uszlachetnień pozwoli z łatwością dostosować je do codziennych potrzeb. W przypadku marki Hoya wybierać możesz między soczewkami korzystającymi między innymi z:

 • powłok antyrefleksyjnych redukujących odbicia światła, dzięki którym osoba nosząca okulary nie będzie miała problemów z rażącym światłem odbitym, a same soczewki będą wyglądały estetycznie przez brak pojawiających się refleksów;
 • powłok hydrofobowych i oleofobowych, które w znacznym stopniu zmniejszają smugi oraz zacieki powstające na powierzchni soczewek oraz ułatwiają ich czyszczenie, dzięki czemu pozwalają dłużej cieszyć się klarownym i wyraźnym widzeniem;
 • powłok antyelektrostatycznych, dzięki którym na soczewkach osadza się mniej kurzu i drobinek pyłu, a same szkiełka są łatwiejsze w czyszczeniu;
 • powłok UV chroniących przed pochodzącym ze słońca promieniowaniem ultrafioletowym, którego nadmierne ilości mogą negatywnie wpływać na zdrowie wzroku;

a także znaleźć coś dla siebie pośród szeregu uszlachetnianych soczewek, które łączą funkcje kilku lub wszystkich wymienionych powyżej specjalnych powłok. Szeroki wybór sprawia, że każda Klientka i Klient bez najmniejszego problemu odnajdzie szkiełka okularowe, które będą idealnie dopasowane do stylu życia oraz codziennych potrzeb wynikających z zainteresowań lub rodzaju wykonywanej pracy.

Z kolei jeśli Twoim głównym narzędziem pracy jest komputer lub smartfon, w związku z czym większą część dnia spędzasz przed ekranami, bez wątpienia przydadzą Ci się soczewki BlueControl. Ich właściwości pozwalają ograniczyć ilość światła niebieskiego o wysokiej energii wpadającego do naszych oczu, dzięki czemu neutralizują jego szkodliwe działanie oraz skutecznie redukują uczucie zmęczenia wynikające z długotrwałej pracy przy urządzeniach elektrycznych.

Jeśli Twoja wada wzroku przekracza wartość -2.00 lub +2.00 dioptrii, z pewnością zainteresuje Cię także możliwość wybrania soczewek korekcyjnych z wyższym indeksem. Większa wada wzroku oznacza na ogół konieczność korzystania z grubszych soczewek, które nie tylko sprawiają, że okulary są cięższe, ale także wizualnie zmieniają wielkość oczu. Skorzystanie zamiast tego z soczewek o wyższym indeksie pozwala rozwiązać ten problem i sprawia, że nawet szkiełka korygujące wysoką wadę refrakcji będą mogły pozostać lekkie i cienkie oraz w mniejszym stopniu wpływać na wielkość naszych oczu. Pozwolą także bez problemu wybrać na przykład lżejsze oprawki metalowe, w których zamontowanie standardowych, grubych soczewek jednoogniskowych byłoby na ogół niemożliwe.

Mit 4 – Brak możliwości dobrego dopasowania okularów

Dla wielu osób czynnikiem sprawiającym, że nie decydują się na skorzystanie z opcji zakupu okularów korekcyjnych przez Internet jest obawa przed nieodpowiednim dopasowaniem oprawek do twarzy. Jest to, oczywiście, w pełni uzasadnione zastrzeżenie – dlatego w Aurum Optics robimy wszystko, by dać naszym Klientom szansę jak najdokładniejszego zweryfikowania interesujących Ich soczewek przed dokonaniem finalnego zakupu.

Jednym z zastosowanych przez nas rozwiązań, które szczególnie cenią sobie nasi Klienci i Klientki, jest Wirtualna Przymierzalnia. Jej funkcje pozwalają przymierzyć nasze najbardziej popularne okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne przez Internet, przy wykorzystaniu prostej kamerki komputerowej. Dzięki wysokiej dokładności oraz jakości naszych wirtualnych wizualizacji bez najmniejszego problemu sprawdzisz, jak wybrany przez Ciebie model okularów będzie leżał na Twojej twarzy.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że dobór idealnie dopasowanych okularów nie jest prostą sprawą i nieraz podczas podejmowania decyzji potrzebujemy wsparcia z zewnątrz. Z myślą o potrzebach naszych Klientów przygotowaliśmy również możliwość skorzystania z konsultacji ze stylistami. Pracujący w naszych salonach eksperci pozostają do Twojej dyspozycji zarówno online – poradę otrzymać możecie wysyłając zdjęcie swojej twarzy przez czat, w zamian otrzymacie listę rekomendowanych okularów oraz polecany kształt oprawek – jak również w naszych butikach optycznych.

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z pomocy naszych stylistek i zależy Ci na samodzielnym dokonaniu wyboru, bez wątpienia pomogą w tym znajdujące się na naszej stronie poradniki. Z pewnością ułatwią one określenie oprawek dopasowanych do Twojego kształtu twarzy lub nadającego się dla Ciebie rozmiaru okularów. Wszystkie okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego opisane są pod kątem rozmiaru. Na stronie danego produktu znajdziecie również szczegółowe informacje dotyczące wymiarów, takich jak szerokość, wysokość i średnica soczewki oraz długość zauszników. Dzięki nim będziecie mogli bez najmniejszego problemu określić, czy rozmiar interesujących Was oprawek będzie dobrze pasował do wielkości Waszych twarzy.

Usługi stylistów w Aurum Optics

Podsumowanie – zalety okularów korekcyjnych kupionych przez Internet

Jak łatwo stwierdzić po lekturze naszego artykułu, większość zarzutów oraz niepokojów związanych z kupowaniem okularów korekcyjnych przez Internet jest przesadzona, a faktycznie istniejące problemy zostały rozwiązane przez opcje wprowadzone z myślą o wygodzie naszych Klientów i Klientek. Warto oczywiście tutaj zaznaczyć, że zakup okularów korekcyjnych przez Internet nie tylko nie ustępuje sprzedaży w salonach, ale często ma nawet pewne przewagi i zalety. Przyjrzyjmy się więc atutom zakupów online, które pozytywnie wyróżniają je na tle innych form sprzedaży:

 • Ceny niższe niż w salonach stacjonarnych dla wszystkich Klientów – okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne nabędziesz w sklepie internetowym za cenę niższą, niż w większości działających butików optycznych. Przypominamy jednocześnie, że Klienci, którzy zdecydują się na zapis do naszego newslettera otrzymają możliwość zakupu produktów w salonach optycznych Aurum Optics za cenę internetową: dowiedz się więcej.
 • Ta sama lub wyższa jakość okularów – zdarza się, że kupując okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne w salonach optycznych otrzymujemy egzemplarz oprawek, który znajdował się na wystawie oraz był przymierzany również przez innych Klientów. Zakup przez Internet wiąże się z wysyłką, która z magazynów naszej firmy lub producenta trafi prosto do Twoich rąk.
 • Wybór okularów szerszy niż w salonie optycznym – liczba egzemplarzy okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych, które znajdziemy w salonach stacjonarnych jest naturalnie ograniczona. W ofercie internetowej znajdziemy większość dostępnych obecnie na rynku modeli oprawek. Samo ich wyszukiwanie stanie się również znacznie prostsze dzięki różnorodnym kategoriom oraz szeregowi filtrów, które pozwolą Wam na łatwe odnalezienie okularów spełniających określone przez Ciebie kryteria. Odnalezienie interesujących Cię okularów nigdy nie było bardziej intuicyjne.

Zapewnienie każdemu Klientowi możliwości dokonania komfortowego zakupu jest jednym z naszych głównych celów. Doskonale rozumiemy też, że nie wszyscy preferują opcję zakupu okularów korekcyjnych przez Internet. Jeśli nadal nie jesteś przekonany do tej formy zamawiania nowych okularów – nic nie szkodzi. W Aurum Optics działamy w końcu nie tylko w sferze online, ale również w 12 stacjonarnych salonach optycznych znajdujących się w 10 największych miastach Polski. Nasze butiki znajdziecie w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Szczecinie, Lublinie i Gdyni. Wszystko po to, byście mogli dokonać zakupu w takiej formie, jaka Cię satysfakcjonuje.