Wczytuję dane...

Czy warto posiadać dwie pary okularów korekcyjnych?

Wybierając dla siebie nowe okulary korekcyjne rzadko rozpatrujemy również zakup dodatkowej pary. Istnieje jednak wiele powodów, dla których zaopatrzenie się w zapasowy egzemplarz może być doskonałą decyzją. W poniższym artykule przybliżymy Ci kilka z nich.

Zapasowa para okularów korekcyjnych – zabezpieczenie przed nieszczęśliwymi wypadkami

Przeważająca liczba użytkowników okularów korekcyjnych spędza w nich większość swojego czasu. W takich sytuacjach trudno dziwić się faktowi, że zarówno oprawki okularowe, jak i soczewki korekcyjne z czasem ulegają degradacji oraz uszkodzeniom, na które są narażone podczas ich codziennego użytkowania. Zauszniki odrywają się lub łamią, fronty ulegają odkształceniu, noski i śrubki odpadają i gubią się, a na szkiełkach powstają trwałe rysy i zadrapania. W niektórych tego typu przypadkach uszkodzenia są tak znaczące, że całkowicie uniemożliwiają noszenie okularów, a w efekcie odbierają nam możliwość klarownego widzenia.

Jeśli cierpisz na wysoką krótkowzroczność albo dalekowzroczność, posiadanie okularów korekcyjnych z pewnością jest dla Ciebie warunkiem sine qua non komfortowego funkcjonowania w życiu codziennym. Ich utrata w znacznym stopniu utrudnić może czynności takie jak czytanie, praca przy komputerze. Niektóre z codziennych zadań, takie jak jazda samochodem, mogą stać się wręcz całkowicie niemożliwe. Trudno więc dziwić się, że w sytuacji uszkodzenia naszej pary okularów korekcyjnych udajemy się z nimi prosto do salonu w celu dokonania profesjonalnego serwisu.

Uszkodzone okulary korekcyjne
Zapasowa para okularów może okazać się wybawieniem, gdy nasz ulubiony model ulegnie uszkodzeniu.

W wielu przypadkach nie jest to jednak takie proste. Poważniejsze uszkodzenia oraz konieczność zamówienia oryginalnych części zamiennych (w salonach Aurum Optics przywiązujemy szczególną uwagę do tego, aby elementy wykorzystywane podczas serwisu odpowiadały Twojemu ulubionemu modelowi okularów) mogą wydłużyć proces oczekiwania na nową parę okularów, pozostawiając nas bez zdolności klarownego widzenia. Nie wspominając już o tym, że czasem problem utraty okularów przybiera jeszcze gorszą formę i jest wynikiem ich zagubienia lub kradzieży. Wówczas pozostaje już tylko zakup nowej pary, który również zajmuje trochę czasu.

W takich sytuacjach wiele osób decyduje się posłużyć swoją starą parą okularów korekcyjnych. Często jest to rozwiązanie konieczne, ale musimy mieć na uwadze, że nie jest ono idealne. Wada wzroku z czasem ulega w końcu pogłębieniu, przez co nasze stare okulary korekcyjne mogą okazać się dla nas po prostu za słabe. Wykorzystywanie oprawek z soczewkami źle dopasowanymi do naszych potrzeb – nawet przez okres kilku dni oczekiwania na naprawę lub nadejście nowej pary – prowadzić może do nieprzyjemnych objawów takich jak migrena, bóle głowy czy przemęczenie oczu. Na dłuższą metę powodować może nawet pogłębienie problemów ze wzrokiem.

Dlatego tak ważnym jest, aby zawsze oprócz naszej podstawowej pary mieć także pod ręką zapasowe okulary korekcyjne o mocy dopasowanej do naszych obecnych potrzeb wzrokowych. Zapakowany w etui egzemplarz okularów na sytuacje specjalne przechowywany w schowku samochodu może ocalić nas od bardzo wielu niespodziewanych niedogodności. Jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony.

Stylowe okulary na każdą okazję

Dawno minęły czasy, kiedy noszenie okularów korekcyjnych było jedynie przykrą koniecznością, z jaką spotykały się osoby cierpiące na wady wzroku. Zmiana ta nastąpiła dzięki staraniom najpopularniejszych producentów na rynku, takich jak Ray-Ban®, Oakley®, Persol czy Prada, oraz rozwojowi technicznemu pozwalającemu na produkcję coraz to bardziej wyszukanych oprawek. Obecnie okulary jednoznacznie stały się już modnymi dodatkami, które oprócz korekcji wzroku mają również podkreślić indywidualny charakter i styl właściciela oraz posłużyć jako akcesorium dopełniające wszelakie stylizacje – czy to codzienne i casualowe, czy szykowne, biznesowe lub wieczorowe.

Z tego powodu Klienci coraz częściej decydują się na zakup dodatkowej pary (lub dodatkowych par) okularów nie tylko z powodów praktycznych i w celu zabezpieczenia się w przypadku uszkodzenia pierwszych oprawek, ale także po to, by móc z łatwością dopasować je do charakteru sytuacji oraz wybranych elementów garderoby. Częstym rozwiązaniem jest wybór jednej, uniwersalnej pary okularów korekcyjnych, którą stosować będziemy na co dzień oraz bardziej eleganckiego modelu, który doskonale sprawdzi się w pracy czy podczas oficjalnych spotkań. Klientki i Klienci lubiący zwracać uwagę oryginalnym gustem często decydują się również na wybór ekscentryczniejszych par oprawek, aby wykorzystać je podczas imprez czy spotkań z przyjaciółmi. Jednoczesny wybór tych trzech gatunków okularów korekcyjnych – casualowych codziennych, oryginalnych okolicznościowych i stylowych na sytuacje zawodowe – bez wątpienia stanowi optymalne rozwiązanie.

Stylowe okulary korekcyjne do biznesowej kreacji
Dodatkowa para eleganckich okularów doskonale dopełni biznesowe i oficjalne stylizacje.

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne – stylowe i praktyczne rozwiązanie

Niewątpliwie jedną z najmniej komfortowych sytuacji życia codziennego, z jakimi stykają się osoby cierpiące na wady wzroku jest zabezpieczanie swoich oczu przed intensywnym światłem słonecznym w letnie czy zimowe dni. Nie martw się jednak, jeśli cierpisz na głęboką krótkowzroczność lub dalekowzroczność, która uniemożliwia Ci funkcjonowanie bez okularów korekcyjnych, a tym samym odbiera Ci możliwość noszenia regularnych okularów przeciwsłonecznych. Obecny rozwój technologii soczewek okularowych pozwala na bardzo łatwe rozwiązanie tego problemu. Popularnym wyborem pośród wielu Klientów i Klientek są okulary z soczewkami fotochromowymi, które przybierają ciemniejszą barwę pod wpływem zmieniającego się natężenia i barwy światła. Ich funkcjonalność sprawia, że są maksymalnie przejrzyste we wnętrzach oraz przybierają właściwości przeciwsłoneczne po wyjściu na zewnątrz.

Okulary fotochromowe to w większości wypadków bardzo wygodne rozwiązanie. Mimo to, wiele osób nie może się do nich przekonać. Jest to w pełni zrozumiałe – nie wszystkim musi podobać się fakt, że soczewki przybierają ciemniejszą barwę, nawet wówczas jeśli nie odczuwamy takiej potrzeby. Jeśli należysz do takich osób, doskonałą alternatywą będzie dla Ciebie wybór drugiej pary tradycyjnych okularów z barwionymi soczewkami korekcyjnymi. Ich właściwości łączą funkcje standardowych soczewek korekcyjnych i szkieł przeciwsłonecznych, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako rozwiązanie na szczególnie upalne lub słoneczne dni. Jeśli nie możesz obyć się bez okularów korekcyjnych, a jednocześnie nie wyobrażasz sobie wyjazdu nad morze bez należytej ochrony oczu, bez wahania wybierz właśnie to rozwiązanie. Przeciwsłoneczne soczewki korekcyjne zapewniają wysokiej klasy ochronę przed promieniami UV, a w niektórych przypadkach posiadają również filtry polaryzacyjne, które chronią wzrok przed uciążliwym światłem odbitym.

W szczególnej sytuacji są również Klienci i Klientki, które cenią sobie aktywny tryb życia. Często czynnościom sportowym takim jak bieganie, jazda na rowerze czy spacery po górach towarzyszą nie tylko korzyści zdrowotne, ale również naddatek światła słonecznego. Szczęśliwie, również w specjalnych modelach okularów sportowych, takich marek jak Oakley czy Prada Sport wykorzystane mogą być barwione soczewki korekcyjne. Zaopatrzenie się w dodatkową parę sportowych korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych sprawi, że będziesz bez najmniejszych problemów cieszyć się każdą dyscypliną, jaką tylko preferujesz – od biegania i jazdy na rowerze, po sporty zimowe.

Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne dla sportowców
Barwione okulary korekcyjne to idealne rozwiązanie dla sportowców cierpiących na wady wzroku.

Presbiopia – czy potrzebuję dwóch par okularów?

Dawniej wykorzystywanie dwóch par okularów korekcyjnych – jednych do widzenia w bliży i drugich do widzenia w dali – stanowiło jedyne rozwiązanie dla osób, które mierzą się z problemem starczowzroczności. Starczowzroczność, zwana również presbiopią, objawia się kłopotami z widzeniem na bliskie odległości, które wynikają z ograniczonej zdolności oka do akomodacji. Zaburzenia te, niestety, są naturalnym wynikiem starzenia się organizmu oraz na ogół zaczynają występować około 40. roku życia.

Na szczęście, dzisiaj osoby cierpiące na presbiopię nie muszą już martwić się koniecznością noszenia przy sobie zapasowej pary okularów korekcyjnych do czytania. Problem ten został rozwiązany dzięki wysokiej klasy soczewkom progresywnym, których wykorzystanie w okularach pozwala na wyraźne widzenie zarówno w bliskich, jak i dalekich odległościach.

Okulary progresywne - na każdą odległość
Jeśli cierpisz na presbiopię, nie potrzebujesz już dwóch par okularów. Soczewki progresywne spełnią wszystkie Twoje potrzeby.

Kup okulary korekcyjne w Aurum Optics w okazyjnych cenach

Wybór drugiej lub trzeciej pary okularów często jest decyzją, która ma ogromnie dużo zalet. Naprzemienne korzystanie z kilku egzemplarzy okularów nie tylko zwiększa żywotność oprawek oraz soczewek, ale pozwala także cieszyć się dodatkowymi korzyściami. Posiadając kilka modeli możemy z łatwością dopasowywać je do okoliczności oraz wybranej przez nas garderoby. W niektórych sytuacjach mogą nas także ocalić od problemów, jeśli dojdzie do niefortunnego wypadku i nasza główna para okularów ulegnie uszkodzeniu lub zostanie przez nas zgubiona. W przypadku niektórych Klientów i Klientek, jak na przykład tych, którzy szczególnie upodobali sobie sport, posiadanie dodatkowej pary okularów korekcyjnych z barwieniem przeciwsłonecznym również może okazać się szczególnie pożyteczne.

Podczas zakupu nowych okularów korekcyjnych często martwimy się jednak ich wysoką ceną. Wybór dodatkowej pary oprawek z soczewkami zdaje nam się ogromnym wydatkiem, na który nie możemy sobie pozwolić. Wątpliwości te nie dotyczą jednak okularów dostępnych w sklepie internetowym i butikach optycznych Aurum Optics. W katalogu naszej oferty bez problemu znajdziesz okulary korekcyjne w okazyjnych cenach, które bez najmniejszych problemów posłużą jako dodatkowa para oprawek. Sprawdź naszą ofertę już dziś i znajdź okulary korekcyjne idealnie dopasowane do wszystkich Twoich potrzeb.