Wczytuję dane...

Jak optycznie wyszczuplić twarz za pomocą okularów – 3 triki stylistów

Doskonale dobrane okulary gwarantują nie tylko korektę wady wzroku – a więc poprawę widzenia – ale również stanowią dodatek do codziennych stylizacji, który uwypukli zalety twarzy, ale również ukryje jej mankamenty. Okulary optycznie wyszczuplające twarz, zwłaszcza tą o okrągłym kształcie, to marzenie wielu osób – często to właśnie wizualna zmiana rysów na lepsze pozwala im zaakceptować fakt, że będą nosić okulary (niestety, czasem nadal jest to powodem pojawienia się kompleksów). Jak dobrać okulary do twarzy, by ją wyszczuplić i wydobyć z niej najlepsze cechy? Jakie okulary wysmuklą twarz najlepiej? O tych i innych zagadnieniach piszemy poniżej. Zapraszamy do lektury!

1. Kształt oprawek powinien kontrastować z kształtem twarzy

Jak okulary zmieniają twarz? Odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście: to zależy. Różnorodność kształtów oprawek to oczywiście niewątpliwa zaleta okularów korekcyjnych damskich. Które z nich wybrać, by optycznie wyszczuplić różne typy twarzy?

okulary damskie korekcyjne do okrągłej twarzy powinny mieć kształt prostokątny lub kwadratowy, a jednocześnie nie mogą zasłaniać kości policzkowych;

twarz owalna będzie wyglądała dobrze we wszystkich kształtach oprawek – jeśli jednak jej posiadaczom zależy na optycznym wyszczupleniu, wówczas oprawki nie powinny być węższe niż kości policzkowe;

twarz kwadratową pomogą wyszczuplić oprawki owalne lub okrągłe – zwłaszcza te wykonane z metalu. Nadadzą twarzy lekkości i nieco złagodzą jej rysy;

• na szczególną uwagę zasługują okulary, których kąciki zewnętrzne pociągnięte są nieco do góry – takie oprawki określa się również kocimi (duży wybór znajduje się w sklepie internetowym Aurum Optics). Doskonale poradzą sobie z optycznym wyszczupleniem każdego typu twarzy.

Wyszczuplanie twarzy za pomocą okularów

2. Kolor oprawek może zdziałać cuda

Jeśli chcemy, by okulary optycznie wyszczupliły twarz, warto przy ich wyborze zwrócić uwagę również na kolor oprawek. Ich barwa może bowiem podkreślać lub kamuflować dane elementy twarzy. Ponadto właściwie dobrany kolor okularów może dodać naszej twarzy zdecydowanego wyrazu lub – wręcz przeciwnie – złagodzić jej rysy.

Jeśli chcemy wyszczuplić optycznie twarz, oprawki powinny mieć opisany w powyższym punkcie kształt (dobrany do kształtu twarzy) i wyrazisty kolor. Uniwersalna będzie oczywiście czerń, choć warto poszukać odcieni dla siebie wśród propozycji dla konkretnych typów urody. Ciepłe typy urody, czyli jesień i wiosna, powinny poszukiwać oprawek brązowych, szylkretowych, złotych – natomiast zimne – zima i lato – mogą zwrócić szczególną uwagę na srebrne oprawki, te w odcieniach szarości czy granatu.

3. Okulary wyszczuplające powinny mieć grube zauszniki

Jest jeszcze jeden element – oprócz kształtu oprawek i ich barwy – który wpływa na wrażenie optycznego wyszczuplenia twarzy. Mowa tu o zausznikach – modele okularów z wyrazistymi zausznikami, o zdecydowanym kolorze. Mogą spotęgować wrażenie wyszczuplenia twarzy. Dodatkowo wyjątkowe zdobienie na zausznikach, a także kolorystyczne detale mogą podkreślić charakter oprawek. Na ten element okularów powinny zwracać uwagę szczególnie osoby noszące krótkie fryzury.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich okularów, które mają nie tylko skorygować wadę wzroku, ale również wyszczuplić twarz, powinien opierać się o ogólne zasady doboru okularów. Ważną rolę przy podejmowaniu decyzji będzie odgrywać osobowość przyszłego właściciela bądź właścicielki okularów. Osoby odważne i pewne siebie będą poszukiwały oprawek ekstrawaganckich, zwracających na siebie uwagę, natomiast osoby nieśmiałe, introwertyczne na pewno postawią na coś bardziej stonowanego. Na szczęście w każdym z tych przypadków bez problemu można dobrać odpowiednie okulary wyszczuplające, W tym celu najlepiej będzie udać się do profesjonalnego, renomowanego salonu optycznego – takiego jak Aurum Optics lub skorzystać ze stylisty on-line. Pracownicy w tego typu miejscach mają odpowiednią wiedzę, by udzielić porad i konsultacji w zakresie doboru kształtu oprawek, analizy kolorystycznej i innych aspektów doboru okularów do kształtu twarzy.