Wczytuję dane...
Soczewki fotochromowe

To specjalny rodzaj szkieł, które zaczynają stopniowo ciemnieć w miarę poddawania ich działaniu światła słonecznego. Zmiana koloru soczewki wynika z reakcji, jaka zachodzi po kontakcie światła słonecznego z cząsteczkami zawartymi w szkle, poliwęglanie lub tworzywie sztucznym, z którego stworzone są soczewki. Fotochromy to wygodny sposób ochrony oczu przed promieniami UV i jasnym światłem, a zatem podczas przebywania na otwartej przestrzeni, bez konieczności noszenia ze sobą oddzielnej pary okularów przeciwsłonecznych. Stopień zaciemnienia zależy od intensywności promieniowania słonecznego, dlatego soczewki te w idealny sposób sprawdzą się zarówno na delikatne jak i mocne słońce.

Co ważne, soczewki fotochromowe wracają do pełnej przezroczystości w zamkniętych pomieszczeniach, w których źródłem światła staje się żarówka elektryczna. Opisywana w tym miejscu zdolność przystosowywania się do warunków świetlnych sprawia, że bez względu na to, co robisz i gdzie się znajdujesz, soczewki fotochromowe są doskonałym rozwiązaniem w każdej sytuacji.

Nasz optyk online pomoże Ci dobrać soczewki

Skontaktuj się przez Messenger z naszymi specjalistami, którzy doradzą Ci w sprawach związanych z doborem odpowiednich okularów. Dowiedz się, jakie szkła będą dla Ciebie najlepsze i ile będą kosztować. Pamiętaj, że w Aurum-Optics w łatwy sposób możesz zamówić swoje okulary przez Messenger. To doskonała okazja, aby zasięgnąć rady fachowca i wybrać idealne oprawki i szkła.

Wyślij wiadomość