Wczytuję dane...

Łańcuszek do okularów – jak go nosić?

Rodzaje sznurków i łańcuszków do okularów

Na rynku można znaleźć szeroką gamę różnorodnych łańcuszków oraz sznurków do okularów. Wśród nich pojawiają się sznurki biżuteryjne, sportowe, codzienne, metalowe, z tworzywa czy materiałowe, a różnią się one wykonaniem, materiałem oraz przeznaczeniem. Niektóre z nich rzucają się w oczy z daleka, przykuwając oko szaleństwem kształtów i kolorów. Inne, bardziej subtelne, skupiają się na powierzonych im funkcjach: ochronie twoich okularów przed uszkodzeniami oraz zapewnieniu ci dodatkowego komfortu ich używania.

W Aurum Optics oferujemy ogromny wybór sznurków i łańcuszków do okularów. Nasi doradcy chętnie pomogą ci w wyborze. Możesz także umówić się na konsultację ze stylistką okularową, która powie ci jakie okulary i dodatki najlepiej pasują do twojej twarzy.

Jak wybrać odpowiedni sznurek lub łańcuszek do okularów

Zastanów się nad swoim JA

Wybierając łańcuszek czy sznurek do okularów, zacznij od zadania sobie kilku pytań: Co lubię? Jaki jest mój styl na co dzień? Czy jestem bardziej sportowy/a, czy elegancki/a? Czy lubię się wyróżniać? Czemu chcę kupić sznurek do okularów – jako dodatek czy ze względu na jego funkcjonalność?

Weź pod uwagę swoje okulary

Zwróć również uwagę na okulary, które nosisz i do których chcesz dobrać sznurek lub łańcuszek. Jeśli są one masywne, możesz wybrać gruby sznurek, lecz do delikatniejszych lepiej pasować będzie dodatek z podobnego do nich materiału. Zastanów się również jakie kolory najlepiej się ze sobą zgrają oraz czy zależy ci na tym, by sznurek lub łańcuszek był jak najbardziej uniwersalny, czy dopasowany z myślą o konkretnych oprawach.

Przeanalizuj kiedy będziesz go nosić

Weź także pod uwagę sytuacje w których chcesz nosić zakupiony sznurek lub łańcuszek. Mogą one służyć nam przy wielu różnych okazjach; używane są między innymi do sportów wodnych, sportów zimowych, podczas wakacyjnych wyjazdów oraz do codziennych wyjść do biura.

Jeśli twoim celem jest korzystanie z nich przy okazji uprawiania sportów, wybierz wygodny, sportowy sznurek z gumkami przytrzymującymi okulary.

Jeśli wybierasz go z myślą o eleganckich eventach czy dalekich podróżach, zdecyduj się na coś bardziej ozdobnego, na przykład w kolorach złota lub srebra.

Alergie

Nie zapominaj również o swoich alergiach! Jeśli jesteś uczulony/a na nikiel, wybieraj tylko spośród dodatków materiałowych lub acetatowych.

Moda i trendy w noszeniu łańcuszków i sznurków do okularów

Łańcuszki wracają do okularowych trendów. Na wybiegach królują w nowoczesnej i praktycznej odsłonie – mają nie tylko trzymać okulary w bezpieczny sposób, ale również dodać charakteru zarówno okularom, jak i stylizacji.

Łańcuszki eleganckie i biżuteryjne mogą zastąpić naszyjnik bądź ozdobne kolczyki. Są one ozdabiane kamieniami, cyrkoniami, a także perłami. Są również traktowane jako element garderoby, na przykład w przypadku łańcuszków apaszek, które nie tylko ozdabiają okulary, ale są także elementem ozdabiającym szyję. Klasyczna stylizacja z dodatkiem apaszki do okularów z jedwabiu ma podkreślić ponadczasowość i elegancję.

Łańcuszki i sznurki mocne i awangardowe, dla kontrastu, doskonale sprawdzą się dla delikatnych i metalowych oprawek, by przełamać ich minimalistyczną formę.

Inspirują nas światowe domy mody takie jak Chanel (łańcuszki z perłami, skórą cielęcą) Valentino (duże ozdobne i geometryczne łańcuchy) Dolce&Gabbana (łańcuszki podkreślające elegancję i obfitość, materiały kolorowe nawiązujące do historii marki i Włoch).

Praktyczne wskazówki - jak użytkować sznurek lub łańcuszek do okularów?

Zadanie sznurków i łańcuszków jest trzymanie okularów na szyi i zabezpieczenie ich przed uszkodzeniem. Dzięki nim:

  • masz okulary cały czas przy sobie i łatwiej ci uniknąć ich zagubienia
  • nie musisz pamiętać o biżuterii i innych dodatkach
  • twoje okulary i stylizacja otrzymają efekt WOW
  • łatwiej będzie dopasować ci dodatek do odpowiedniej okazji