Wczytuję dane...

Zapewnij swoim oczom ostre widzenie niezależnie od odległości!

Okulary progresywne korygują krótkowzroczność oraz służą przy tzw. prezbiopii, jako okulary do czytania, a także w obszarze pośrednim – na przykład przy pracy przy biurku. Oznacza to, że w okularach progresywnych zobaczysz wyraźnie to, co znajduje się za oknem, a także przeczytasz ważną umowę bez zmiany okularów. Okulary progresywne są zatem okularami na każdą sytuację w codziennym życiu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 W naszych salonach oferujemy limitowaną promocję, dzięki której kupując szkła progresywne, drugą parę szkieł kupisz 50% taniej!


*Przy zakupie szkieł progresywnych i drugiej pary w promocji -50% (szkła progresywne i szkła do pomieszczeń) szkła jednoogniskowe GRATIS.
Regulamin: www.aurum-optics.pl/regulamin-szklaprogresywne

Jak skorzystać z promocji?

Nasi specjaliści dokonają niezbędnych pomiarów i zaczną realizować Twoje zamówienie. 

To wszystko! Czas oczekiwania na komplet medyczny wynosi do 7 dni. Niedługo okulary wpadną w Twoje ręce! 

Jesteś zainteresowany zakupem szkieł progresywnych? 

Nasi specjaliści zaproponują najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb wzrokowych.

FAQ

To pytanie, na które bezwzględnie należy poznać odpowiedź, decydując się na zakup. Brzmi ona: owszem, ale pod jednym warunkiem. Okulary progresywne muszą być dobrane przez doświadczonego specjalistę w salonie optycznym. Tylko dokładny wywiad odnośnie potrzeb wzrokowych, pełne badanie wzroku i wybór odpowiedniej konstrukcji soczewek progresywnych zapewnią naszym oczom zdrowie a nam satysfakcję z okularów progresywnych. W przypadku pominięcia któregoś z tych etapów, ryzykujemy zmniejszony komfort, złe widzenie i w konsekwencji brak adaptacji do nowych okularów.

Okulary progresywne umożliwiają wyraźne widzenie na każdą odległość. Pozwala na to specjalna konstrukcja soczewek, która składa się ze stref widzenia odpowiadającym różnym odległościom patrzenia. W uproszczeniu możemy podzielić soczewkę progresywną na trzy części. Górna część odpowiada za wyraźne widzenie dali, kiedy np. oglądamy telewizję czy kierujemy autem, dolna część pozwala ostro widzieć bliskie odległości, kiedy np. czytamy czy korzystamy z telefonu, a strefa pośrednia umożliwia widzenie odległości pośrednich np. monitora komputera.

Okulary progresywne to uniwersalne i kompleksowe rozwiązanie dla osób wymagających kilku par okularów. Są przeznaczone dla osób, u których występuje prezbiopia, czyli naturalny proces związany z wiekiem, objawiający się problemami z wyraźnym widzeniem w bliskich odległościach. Szkła progresywne można stosować w przypadku każdej wady wzroku (krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu).

Okulary progresywne to wygodne rozwiązanie dla osób, które prowadząc aktywny tryb życia, potrzebują widzieć wyraźnie na każdą odległość. Czasami jednak jedna para okularów może nie być wystarczająca, aby zapewnić optymalny komfort i rozwiązać wszystkie potrzeby wzrokowe danej osoby. Dzieje się tak np. kiedy praca biurowa, wykonywane hobby lub inne zajęcia wymagają od nas szerokiego pola widzenia w bliży i odległościach pośrednich. W takiej sytuacji lepiej od okularów progresywnych sprawdzą się tzw. soczewki biurowe, zapewniając wyraźne widzenie i komfort podczas wykonywanego z bliska zajęcia.

Najważniejszą zaletą szkieł progresywnych jest ich wielofunkcyjność, przekładająca się na wygodę korzystania z takiego rozwiązania. Zamiast dwóch par okularów „do czytania” i „do chodzenia”, możemy zdecydować się na jedną, która zagwarantuje wyraźne i komfortowe widzenie na każdą odległość. Okulary progresywne mogą też równocześnie pełnić funkcję okularów przeciwsłonecznych, jeżeli zdecydujemy się na szkła fotochromowe. Ponieważ soczewek progresywnych właściwie nie można odróżnić od soczewek jednoogniskowych, nie zdradzą one też naszego wieku.

Okres adaptacji do okularów progresywnych jest zawsze kwestią indywidualną. Może trwać kilka dni lub nawet tygodni. Doświadczenie związane z poprzednimi okularami, korekcja do dali oraz bliży, konstrukcja soczewki progresywnej, a także wzrost wartości addycji (dodatku do czytania) to czynniki wpływające na przebieg i długość procesu adaptacji. Aby skrócić czas przystosowywania się do nowych okularów progresywnych, warto nosić je możliwie jak najczęściej, najlepiej cały dzień. Ciągłe zdejmowanie i zakładanie, a także wracanie do poprzednich okularów, zdecydowanie spowalnia proces adaptacji.

Badanie wzroku przed zakupem okularów progresywnych zagwarantuje zawsze dobór optymalnej korekcji, co przełoży się na wyraźne i komfortowe widzenie w nowych okularach. Najlepiej, aby było przeprowadzone przez specjalistę tuż przed zakupem okularów w salonie optycznym. Badanie powinno być zawsze rozszerzone o dodatkowe pomiary układu wzrokowego, mające kluczowe znaczenie w prawidłowym doborze soczewek progresywnych do indywidualnych potrzeb i stylu życia.

Promocja "-50% na drugą parę szkieł progresywnych" obowiązuje tylko w salonach stacjonarnych.

Podstawowe informacje na temat okularów progresywnych znajdują się tutaj. Więcej informacji można uzyskać w naszych salonach lub w ramach e-konsultacji.